Ghiocei de Martie-Aprilie***290***

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns olishka spune:

Am vazut pozele Arisicai pe Facebook si am ramas masca: Vitamina pe skiuri

Olga, mamica lui David iepurasul

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns inapreda spune:

Ca spala cu mopul, ca imbaiaza papusa sau ca-i cocotata pe tocuri e totala in orice ipostaza!

Citat:
citat din mesajul lui denisamada

Am mai urcat niste fotografii in albumul "In casa noua":
http://picasaweb.google.com/adelamarisastroie/InCasaNoua?authkey=Gv1sRgCN3Jjab_wbqP3AE#5558680878389088146

Daca doriti sa ne (re)vedeti.

Denisa-Madalina fericita de Adela-Marisa ( 5 aprilie 2009 )

www.helpioana.com" target="_blank"> Povestea unei manute pierdute


Gina lu' Ian

Mi-e dor...

Ian -toamna 2010
Ian - Craciun 2010


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns denisamada spune:

Citat:
citat din mesajul lui olishka

Citat:
citat din mesajul lui denisamada

Am mai urcat niste fotografii in albumul "In casa noua":
http://picasaweb.google.com/adelamarisastroie/InCasaNoua?authkey=Gv1sRgCN3Jjab_wbqP3AE#5558680878389088146

Daca doriti sa ne (re)vedeti.


Foarte faine pozele, frumoasa casuta, Adelache adorabila, mai ales cum ii face baita la bebe si mai imi place tare mult balansoarul de ccopii. De unde?


De la BIFE (Targul de mobila de la Romexpo), dar nu mai tin minte exact ce firma era... erau unii veniti doar cu mobilier de-asta de ratan.

Denisa-Madalina fericita de Adela-Marisa ( 5 aprilie 2009 )

www.helpioana.com" target="_blank"> Povestea unei manute pierdute

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns denisamada spune:

Citat:
citat din mesajul lui inapreda

Ca spala cu mopul, ca imbaiaza papusa sau ca-i cocotata pe tocuri e totala in orice ipostaza!


Ministresa o face mama!

Denisa-Madalina fericita de Adela-Marisa ( 5 aprilie 2009 )

www.helpioana.com" target="_blank"> Povestea unei manute pierdute

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns denisamada spune:

Citat:
citat din mesajul lui olishka

Am vazut pozele Arisicai pe Facebook si am ramas masca: Vitamina pe skiuri

Olga, mamica lui David iepurasul


Tre'sa-mi fac cont, ca nu se mai poate! Tre sa-l vaz si io pe ginerik!

Denisa-Madalina fericita de Adela-Marisa ( 5 aprilie 2009 )

www.helpioana.com" target="_blank"> Povestea unei manute pierdute

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns inapreda spune:

Vitamina e mortal pe schiuri! DE-MEN-TIAL!!!!!!
Merci Olga de pont

Gina lu' Ian

Mi-e dor...

Ian -toamna 2010
Ian - Craciun 2010


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns simplyana_m spune:

Nominalizari „Tufata tufetelor”


- tufata cea mai prietenoasa : Gianina - infinita caldura sufleteasca, eu o vad in minte mereu aurie si zambitoare - oi fi vazut vreo poza "pe vremuri", dar asa mi-a ramas.

- tufata cea mai buna naratoare: Pisigri - cand povesteste, parca vad ce vede ea, parca simt ce simte ea, de multe ori exprima si gandurile mele.

- tufata cea mai plina de umor: Ilinca - nu e singura care ma face sa ma inec de ras, sau sa mustacesc, sau sa murmur in barba "ce tare faza!", insa umorul ei e VEEEESEEEEL!

- tufata cea mai saritoare (in sensul mereu gata sa sara cu o informatie, cu un link, cu o experientza de viatza care te-ar putea ajuta, mereu atenta sa ajute la rezolvarea unei probleme;): Monique - e foarte practica, e mereu pe faza, si mereu cu INFO, nu cu pareri, chiar daca sunt extrase din experienta personala.

- tufata cea mai corecta (adica nepartinitoare, nu tine niciodata cont de simpatii sau antipatii, e "politically correct" ): Kea - foarte echilibrata, foarte atenta, foarte prevazatoare, si un spirit justitiar dovedit!

- tufata cea mai funny (ne amuza, destinde atmosfera, ne face "sa ne radem"-si nu pe picioare:))): Ilinca - e haioasa si hatra (cum zicea ea de Floric) chiar si atunci cand e revoltata, infuriata, ori gata sa se ia de par cu cineva.

- tufata cea mai "iubibila" (te face s-o indragesti, e un fel de "the next door girl"): Olishka - ea e Alba ca Zapada, frumoasa si buna, eu o iubesc, voi nu?

- tufata cea mai pacifista (ii place linistea si armonia, incearca sa impace cand se aprind spiritele): Olishka - e calma si blanda, insa are o prestanta princiara (a nu se citi cu nasul pe sus, ci demna si generoasa), care cred ca si intimideaza putin, ca mereu face "liniste" unde nu e...

- tufata cu care as bea oricand o bere: Andiaroro - e degajata, tonica, jucausa, absolut fermecatoare, te face sa te simti tu insati, si bine pe deasupra!

- tufata cu care as merge la shopping: Inapreda - e expresiva, e chic, sigur langa ea m-as da la haut-couture, si sunt la fel de sigura ca mi-ar sta si bine!

- tufata cu care as povesti cate-n luna si-n stele: Chatonel - foarte interesanta ca si om, niciodata plictisitoare, inedita si chiar provocatoare, insa cu capul pe umeri = un extradordinar partener de dialog.

- tufata la care i-as incredintza un secret etc.: Ilinca - inteligenta si de mare profunzime sufleteasca, stie bine sa disimuleze, sa rastoarne situatii, si e greu de prins cu matza-n sac!

- tufata cu care mi-as lasa plodul in caz de nevoie: Monnvas - inteleapta, "ascutita", foarte orientata catre copil, si foarte talentata in mamiceala, as sti ca puiul nu se plictiseste, si e in deplina siguranta.

- tufata cu care as deschide o afacere: Pisik - cand face ceva, se dedica trup si suflet, insa niciodata nu-i lipseste obiectivitatea.

- tufata cu care as face echipa la "activity" (pt cine nu stie jocul, are si o parte de mima, deci puteti echivala cu "mima"): Denisamada - fin observator, agera, subtila si expresiva, n-are nevoie de multe cuvinte, nici sa zica, nici sa inteleaga "miezul".

- tufata pe care as lasa-o sa ma tunda / sa-mi schimbe lookul: Bianca - de schimbat, l-ar schimba cu siguranta, radical, insa nu m-ar nenoroci deloc, dimpotriva, ar fi de mare inspiratie...Oricat de sturlubatica se arata Bianca printre noi, intotdeauna are mult sens si e de bun simt (vazurati cate dintre noi si-ar lasa copilul cu ea?)

- tufata pe care n-as ezita s-o sun noaptea in caz de nevoie: Novus - fie ca ar sti, fie ca n-ar sti ce trebuie sa faca, intr-o situatie de criza, ar face tot ce-i sta in puteri - si ar face-o bine - sa ajute o tufata. Mai ales la nevoie! "Nu-doamba" Capsator are un suflet maaaaare-mare (si o pricepere aproape la fel de mare).

- tufata cea mai surprinzatoare: Ela - chiar daca ma astept la asta, franchetea si dezinvoltura ei ma surprind mereu, si ma revigoreaza!

- tufata cu care as merge in calatorie in jurul lumii: Bianca - mi-ar placea sa vad lumea cu perechea ei de ochi, de pe marginea drumului, adaptandu-se si orientandu-se pe moment...Obiectivele turistice nu m-au atras niciodata, insa experientele inedite, daaaa.

- tufata care pune punctul pe "i": Bianca - iuta, prinde imediat esenta, si ti-o da fix intre ochi!

- tufata pe care mi-as dori-o de partea mea intr-o disputa: Aris - asa un stalp dreeept in sus, m-ar putea sustine sa ajung pana in panzele albe!

- cea mai conservatoare forumista: nu stiu

- cea mai nonconformista: Anca_nicolae - io, pana acum, nu i-am gasit tipar sau incadrare.

- cea mai "greu de citit" (de nepatruns dincolo de cuvinte, adica): Ayla- s-a mai discutat

- tufata pe care am perceput-o ca "neinteresanta" la inceputurile odiseei si mi-am schimbat parerea intre timp: Gaza - mi se parea o fatuca romantica si visatoare, dar m-a intors din drum cu povestile si observatiile ei din Polonia. De atunci vad altceva, mai mult, mult mai mult.

- tufata cu postarile cele mai pline de talc: Anaan - niciodata, nici macar in joaca, sau de plictiseala, postarile ei nu suna a gol, mereu spun ceva, si ceva frumos...eu as fi facut special pt ea sectiunea de cea mai eleganta lady tufata draga.




http://www.lucamic.blogspot.com/[b]

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns olishka spune:

Citat:
citat din mesajul lui inapreda

Vitamina e mortal pe schiuri! DE-MEN-TIAL!!!!!!
Merci Olga de pont

Gina lu' Ian

Mi-e dor...

Ian -toamna 2010
Ian - Craciun 2010





Am admirat si pozele voastre din vacante Cel mai tare m-a amuzat poza cu fundul lui Ian in slip

Olga, mamica lui David iepurasul

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns simplyana_m spune:

Adelake rulz!

Eu n-am cont pe FB! Vreau si eu Vitaminaaaaa!!!!

http://www.lucamic.blogspot.com/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elena.elena spune:

tufetelor, LA MULTI ANI!!!!!
M-am trezit si eu cam tarziu sa va fac urari,dar nu sunt tarzii niciodata sper...Sa aveti un an de milioane, cu sanatate maxima si multe bucurii!!!! Iar bebelashii sa ne fie sanatosi, ca de restul ne ocupam noi! Nu am mai intrat din lipsa de timp, lipsa de acasa etc. Azi mi-a zis aditapop ceva de Alexandra lui Novusica, sper ca e bine ,nu am mai gasit capitole din spate sa le citesc, mai caut. Noi suntem bine , am efectuat primul tuns profesional cu succes , a venit si mosu si nu am plans. Deci totul e bine. Va pupam pe toti/toate!!!!

Mergi la inceput