Strumfi si prichindei iulie-august2011(8)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Amaia spune:

Citat:
citat din mesajul lui mariaruxi

Amaia nu stiu cat te ajuta, am cautat niste ecografii din sarcina precedenta si nu am gasit decat o ecografie de 13 sapt.si 3 zile si astea sunt valorile: BPD - 2,26 cm; FL - 0,98 cm; CRL - 7,21 cm si NT - 1,18 mm.

Maria (27 nov. 2007) si 12+

Multumesc pentru efort! La mine NT e mai mare..2,3mm. In fine, cica daca e pana in 3 e de bine. Azi a fost ceea ce s-a numit o interpretare a acestui dublu test. Au bagat intr-un calculator datele de la eco si rezultatele analizelor de sange si a avut loc o scurta discutie cu o asistenta care a incercat sa imi explice ca exista un risc, ca doar amnio e sigura dar tot nu am inteles daca acest risc al meu e crescut, moderat sau redus. In fine, nu parea prea afectata astfel incat am vorbit cu alta asistenta de la sectorul ginecologie. S-a uitat pe analize si a zis ca e mai bine acum, ca rezultatele sunt mai bune dupa eco. (de unde deduc ca in sange aparea un risc mai crescut...habar n-am). Astfel incat am decis sa nu ma mai agit si voi vorbi din nou cu medicul care va fi de garda cand voi merge la vizita programata pe 21 ianuarie.
Hai ca iar m-am intins cu vorbaria!Uff

12+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Roberta84 spune:

Iuli multumesc pt laptic , e binevenit!
Oana, sdcristian felicitari pt eco , ma bucur ca sunteti bine si voi si bebei!
cristty , si eu am uneori scurgerile mai galbui , dar nu ma ingrijorez , par a fi normale .. problema a fost cand au fost maronii! Doamne fereste!!!
Burticile care fac/au facut dublu, triplu test , va tin pumnii sa fie bine , sa aveti bebei sanatosi!
Fecian( sper ca nu incurc numele) cum stai cu durerile , te-au lasat?
Ai grija de tine .
aa am pus si cateva poze pe mailul comun!
pe toate!!

12+

Ajuta-ne Doamne sa nastem prunci sanatosi !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Fabiana_25 spune:

Buna seara fetelor !!! ce repede mai scrieti abia pot tine pasul cand cred ca am ajuns la final se mai deschide o pagina si inca una dar e super am asa o lectura frumoasa.... Vorbiti de mame eu inca nici nu le-am zis alor mei nici nu vreu sa ma gandesc la reactie.....
Maine ma duc la eco sunt foarte curioasa si sper sa-l aud si eu pe bb.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristy1977 spune:

laura13, si eu am mari probleme cu bila, de 2 luni sunt zombi, vomit numai chestia aceea galbena si amara, am stari de rau de la stomac cred si am gust amar in gura in permanenta, am vazut ca tu iei digest duo, avem voie asa ceva in sarcina? ai idee ce altceva puteam face pentru a ajuta bila? eu am trecut deja in trimestrul 2 de sarcina si ma simt tare rau, ma scol noaptea si nu mai pot sa dorm din cauza vomei, vomit, e tare rau iar din cauza asta nu ma pot bucura prea mult de puiutii mei, mie medicul mi-a zis sa iau 1/2 pastiluta de metoclopramid inainte de masa, dar nu schimba cine stie ce situatia, tu altceva in afara de paine prajita cu ceai nu mananci? of of of, ce ne facem?
roberta, si la mine lucrurile stau cam la fel, pana reusesc sa introduc minunile de ovule pana in capat, ma trec toate sudorile, o fi de bine? ca daca nu le introduc suficient de bine, intr-o jumatate de ora sunt pe chilotei

and the miracle happened... 13 +

http://www.youtube.com/watch?v=Nu3t1OF4RMs

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Roberta84 spune:

da cristty exact si eu tot asa ma chinui .. si oricum noaptea cand merg la baie parca tot iese ceva din continut... daca zici ca si la tine e la fel inseamna ca asa o trebui sa fie..probabil ca e treaba cu uterul ridicat .. ca doar intram in trimestrul 2 asa ca .. sper ca e normal.

12+

Ajuta-ne Doamne sa nastem prunci sanatosi !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adra_bell spune:

A intrebat cineva de candidoza, parca. Eu am luat Gynozol de 400, recomandat de ginecolog.

blog

am hainute la bazar

www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?folder=chic%20bebe%20-%20klorane%20baby&page=0" target="_blank"> Eva cu obrajori ca marul - concurs CHIC


Inseamna si asta ceva dar nimeni nu intelege ce

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Burtocika spune:

Cristyy si Laura, daca am retinutbine, voi aveti probleme cu bila si cu stomacul ...

Si eu mai am probleme de genul asta si la prima sarcina a fost si mai nasol ... Acum e mai usor, dar nu stiu daca este pt ca e a doua sarcina sau pt ca m-am prins ca trebuie sa mananc ... La mine functioneaza sticksurile, chipsurile sarate, telemeaua, in general saraturile. Pt greturile de noapte, sa aveti o punga cu sticksuri langa pat si luati unul cand simtiti ca va taie greata. La mine merge ... Nu va faceti griji pt retentia de apa, e mai importanta in ultimele luni.
Pentru stomac puteti lua ceai de galbenele ,cred ca e safe in sarcina, si ajuta si bila si ficatul. Ideal ar fi fara zahar si mai ales fara miere, mie cel putin mierea imi da niste arsuri groaznice.

Adra - eu eram cu candida; am facut niste spalaturi externe cu ceai de galbenele si s-a mai ameliorat ... Luni merg sa fac analizele de sange (o lista lunga cat o zi de post) si cand sunt gata merg la doctorita, sa vedem ce zice.



*****************************
www.goblenpartner.webs.com" target="_blank">mai coase cineva goblen ?
www.dealemele.webs.com" target="_blank">cartile copilariei mele

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ilida spune:

Bun gasit aici, dragi viitoare mamici!
In august tre' sa nasc si eu, dar cum vrea bunul Dumnezeu.
Sanatate va doresc, ca m-ati primit: Va multumesc!


Datele mele de graviduta sunt (la fel cu Dado, Alinafilip):
UM:27/10/2010
DNP:03/08/2011


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns v_florina spune:

Am si eu o intrebare pentru fetele care isi fac analizele pe abonament la vreo clinica privata, dar au un medic ginecoloc din spital. Intrebarea mea este de fapt cum le veti cere celor de la clinica sa va faca analizele recomandate de medic.

Azi m-am vazut cu medicul cu care voi naste, si maine trebuie sa ma duc la medicover sa fac analizele. Numai ca la medicover ma vad cu ginecologul de acolo, si mi-e jena sa-i pun analizele pe masa... Ma gandesc ca fiecare medic are orgoliul lui...

PS: suntem in 7+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anaemi spune:

mamaaaa, n-am mai intrat de cateva ore si deja e capitol nou. bravo bravo!

adra_bell da sunt la master la neurobiologie ...da' eu nu vreau statuie, mai bine pe cineva care sa-mi faca putin curat in casa, ca de cand cu pregatirea pt sesiune in afara de mancare nu am prea facut nimic

oricum sper ca sa reusesc sa termin masterul asta....de fapt o sa-l termin eu, nu ma las cu toate ca-mi vine sa ma iau cu mainile de cap cateodata

...si dupa asta sper sa termin cu scoala, ca nu stiu cum se face dar ma face f fertila : in anul 3 l-am avut pe Filip, in anul 4 pe Anastasia,apoi 2 ani acasa cu Anastasia si nu am ramas insarcinata chiar daca nu ne-am ferit cu nimic , iar acum nici n-am inceput bine scoala ca am si ramas ...nu ca mi-ar parea rau Doamne fereste,dar e ceva cu scoala asta

va pup si noapte buna ! ma bag la nani ca nu mai vad sa scriu de somn

Anamaria & Filip (06.03.2007) & Anastasia (03.08.2008) & 13+

Dragostea [...] toate le sufera, toate le crede, toate le nadajduieste, toate le rabda.
Dragostea nu cade niciodata...



Mergi la inceput