Strumfi si prichindei iulie-august2011(8)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns mariaruxi spune:

Amaia nu stiu cat te ajuta, am cautat niste ecografii din sarcina precedenta si nu am gasit decat o ecografie de 13 sapt.si 3 zile si astea sunt valorile: BPD - 2,26 cm; FL - 0,98 cm; CRL - 7,21 cm si NT - 1,18 mm.

Maria (27 nov. 2007) si 12+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sdcristian spune:

am fost la eco, e bine bebele, pare sa fie baiat, dar eu mai sper inca sa se razgandeasca.

mama de Carol (29.12.2008) si 12+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mariaruxi spune:

Omibaba pacat ca avem astfel de mame. Eu tocmai ce m-am certat cu ea in seara asta pentru ca noi nu putem discuta absolut nimic niciodata pentru ca gandim absolut diferit.
Roberta eu stiu ca uterul tre' sa urce si va cobori din nou sper sfarsitul sarcinii. Nu cred ca e cazul sa-ti faci grji.
Lisssa nici eu nu am niciun simptom.

Maria (27 nov. 2007) si 12+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mariaruxi spune:

Sdscristian - sper sa se razgandeasca Aici semanam pentru ca si mie daca imi va spune ca e baiat voi gandi ca tine

Maria (27 nov. 2007) si 12+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns luli spune:

Citat:
citat din mesajul lui Oanamares

Fetelor, azi am auzit si eu inimioara puiului meu. La eco el arata circular si cu un bob in varf. Mi-a zis doctorul meu ca e bine bebe, e fixat foarte bine si ca totul pare a fi ok. Mi-am facut si analizele si acum stau cu emotii pana sunt gata.Sper sa fie bune.
In ceea ce priveste RH-ul meu negativ, doctorul mi-a zis ca voi face o analiza anti...nu stiu ce si in functie de aceea fac sau nu vaccinul in saptamana 28.



7+

Bravo Oana sa ai grija de bb cat despre RH nu-ti fa griji se rezolva, asta nu e o problema.

Luli - fericita 9+ si cu ajutorul lui Dumnezeu imi voi tine minunea in brate


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns luli spune:

Citat:
citat din mesajul lui lisssa_ana

eu nu mai am nici un fel de simptom de sarcina...clar ca ma ingrijorez

Mama de Ana si 13+

Pai bucurate Lissa ai intrat in trim II, acea perioada frumoasa

Luli - fericita 9+ si cu ajutorul lui Dumnezeu imi voi tine minunea in brate


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Amaia spune:

Buna seara, fetele! Mi-a mai venit inima la loc, nu ca as mai fi descoperit ceva informatii concrete intre timp ci pentru ca pur si simplu stiu eu ca va fi bine. TREBUIE!!! Apoi s-a concluzionat in familie ca, conform profilului, bebe imi seamana perfect..are nasul meu, fruntea mea..ce mai!Sunt eu in miniatura!Aberez, nu?:) Ca sa vezi pana unde poate duce imaginatia unei.."gravidoase":))))
Oana, ma bucur mult pentru tine. E o senzatie fantastica aceasta prima auditie,nu?:)
Pup toate fetele si multumesc celor ce m-au incurajat astazi si au fost alaturi de mine!

12+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns luli spune:

Roberta un lapte cald la ora asta
cat despre intrebareee nu stiu ce sa-ti spun, noi suntem putin mai mici...o fi din cauza pozitiei in care ai introdus ...?

Luli - fericita 9+ si cu ajutorul lui Dumnezeu imi voi tine minunea in brate


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns luli spune:

Citat:
citat din mesajul lui sdcristian

am fost la eco, e bine bebele, pare sa fie baiat, dar eu mai sper inca sa se razgandeasca.

mama de Carol (29.12.2008) si 12+

ehe heee vei avea Praslea la patrat sau te pacaleste? s-a vazut bine sau era nesigur dr?

Luli - fericita 9+ si cu ajutorul lui Dumnezeu imi voi tine minunea in brate


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Laura13 spune:

buna mamici,
greu si mie imi e. sa tin pasul cu voi. ne-am inmultit si scrieti ... nu gluma. dar e bine ... am ce citi .
am luat si eu rezultatele de la dublu test, nu am priceput nimic, evident. asa ca astept sa ajung cu ele la doctorita. maine trebuie sa o caut musai ca astfel ma dau de ceasul mortii.
eu is rau, rau de tot, abia acum am inceput sa vomit, insa nu e de la sarcina, ci de la bila si de la ulcerul meu. am inceput sa iau digesti duo, no spa si antacide ... sper sa mai imi revin ca altfel vor i niste luni ffff lungi. dupa munca stau doar in pat, saracul dani imi simte lipsa teribil, ca nu mai sunt disponibila la joaca. dorm fff rau noaptea, de aceea seara mai pic lata.

sin pacate nu stiu sa va ajut cu analizele, nici cu dimensiunea colului, nici cu ce e voi a de mancat (eu nu servesc decat paine prajita si ceai ). dar sunt in zona, va citesc, va admir pozele si filmuletele (bestiallllllle). si va pe toate.

Laura lui Daniel - 14.11.2006 si 11+
Poze Daniel

slideshow Daniel

Mamici din Iasi

www.geocities.com/mami_nov_dec_06/" target="_blank">Fulguleti noiembrie-decembrie 2006

Mergi la inceput