Strumfi si prichindei iulie-august2011(8)

Raspunsuri - Pagina 10

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns omibaba spune:

Vai de mine, ce-am facut cu cartofii mei prajiti?!
Sper ca nu v-am creat probleme din cauza unei pofte spusa cu voce tare (ma rog, scrisa).

Referitor la ficatei, culmea ca nu mi-au placut niciodata ficateii si nici acum nu-mi plac, dar cateodata simt nevoia sa-i mananc. Oare din cauza lipsei mele de fier? Am mancat ieri vreo 3 bucatele ca sa-mi recuperez fierul pierdut.
Cat despre cartofii pai, n-am mai mancat ieri, am avut alte ispite (nu mai spun care).

Scuze daca v-am creat probleme. Alta data imi voi tine gura.

Pupici burticutelor.
Bun venit fetelor noi.

11 +

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pufi79 spune:

buna dimineata burtici, va invit la o cioco calda , haideti s-o savuram impreuna si sa ne bucuram ca vine weekendul .

Bineinteles ca aseara am mancat..........ce altceva decat cartofi prajiti insa prevazatoare din fire am mancat si niste supa inainte asta ca sa nu dau iama in ei prea tare.


Incepe si la mine sa creasca burtica dar si fundul , toate cele 3 kg luate pana acum s-au pus direct unde nu trebuie .

Va doresc o zi minunata .

.....viata este acolo unde te regasesti.......

14+ Doamne ai grija de noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alinafilip spune:

Buna dimineata, la ciocolata calda ma inghesui si eu.
Sa aveti o zi buna.


10+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MihaelaV spune:

Neata si multumim de cioco calda. Eu sunt suparata rau ca tocmai mi-am luat rezultatul analizelor de la medicul de familie si mi-au iesit cam prost analizele. Am probleme cu ficatul, leucocitele si neutrofilele. Azi e onomastica sotului si a tatalui meu si nu vreau sa le stric si lor ziua, asa ca o sa le spun maine rezultatul analizelor.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cereline spune:

Buna dimineata!sa aveti parte de o zi cat mai placuta!eu se pare ca inca mai am de stat in casa,greata permanenta nu mi da voie sa ies ;dar astept sa iasa si soarele pe strada mea!!! La Multi Ani!celor cu Numele de Ion,Ioana etc!!! 14

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lulusor77 spune:

Buna dimineata Burticute dragi!
Pufi, ma inscriu si eu la ciocolata calda daca mai este.

La cartofi prajiti mi s-a lasat si mie ieri, dar am mancat pana la urma Brocoli gratinat. Azi mananc totusi o portie de cartofi prajiti, nu ma las.

Acum vreo sapt. am avut pofta de prajitura cu mac, noroc ca eram in tara si am gasit sa cumpar, ca altfel nu stiu ce ma faceam.

lulusor77 9+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pufi79 spune:

mihaelaV nu te intrista, sunt sigura ca nu e ceva foarte grav si ca medicul te va ajuta sa depasesti situatia. La multi ani sotului si tatalui si tie mult optimism .

.....viata este acolo unde te regasesti.......

14+ Doamne ai grija de noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pufi79 spune:

Citat:
citat din mesajul lui cereline

Buna dimineata!sa aveti parte de o zi cat mai placuta!eu se pare ca inca mai am de stat in casa,greata permanenta nu mi da voie sa ies ;dar astept sa iasa si soarele pe strada mea!!!
La Multi Ani!celor cu Numele de Ion,Ioana etc!!!




14



14 saptamani si inca ai greturi? cred ca nu e prea placut, poate odata cu intrarea in trimestrul II trec si astea.

Eu multumesc lui Dumnezeu am avut o sarcina foarte usoara pana acum, doar cateva zile numarate pe degete de greturi usoare nicidecum voma sau altceva. Sper sa fie si de acum la fel

.....viata este acolo unde te regasesti.......

14+ Doamne ai grija de noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns v_florina spune:

Fetelor, voi v-ati anuntat oficial la serviciu? Eu inca nu am spus nimic, mai ales ca nu am simptome neplacute.

Ah, astazi mi-e tare somn, de dimineata am fost la analize si am stat la clinica pana pe la 10.30. Dupa mers pe jos in ger si foame, m-a doborat oboseala. Mi-am lasat capul putin pe mana si am atipit putin. Azi sunt singura in camera meu, dar am atipit iepureste sa aud daca se apropie cineva

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns babyblue spune:

fetelor, eu pot lua calciu efervescent, ce stiti?
ca eu raman fara dinti, pe bune...ieri mi s-a crapat o masea, tam nesam si ma dor toate...ma doare toata gura, cred ca ma demineralizez..

_

Babyblue va pupa pe toti!!
8+
Doamne Doamne, te rugam ai grija de noi....
2 IAD nereusite (prima cu Dr. Marinescu, a doua cu Dr. Albu Dragos 2009-2010), 1 FIV neureusit, sept 2010- Dr. Albu Dragos, AMH=0,4, ovarectomie stanga, decembrie 2010 neasteptat, test de sarcina pozitiv.




Mergi la inceput