Puiuti de Sept-Oct 2011

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns zubi spune:

ce bucuroasa sunt ca am aparut si eu , in sfarsit..si pe mine ma mai doare burtica uneori,dar asa, niste dureri surde,si de cateva secunde..in special la miscare,cand ma ridic de pe scaun de ex,cand cobor din masina...dar am inteles ca e normal
in schimb,fetelor, eu sunt ff nervoasa..mai e cienva c amine?sunt ff fericita de bebe,dar si foarte stresata, pt ca am mai fost pe aici anul trecut in febr si am pierdut sarcina la 8 sapt..si acum sunt cam speriata,pt ca vreau sa treec cu bine peste..si inca nu am ajuns la dr, mi se pare cam prea devreme..am zis sa ma duc pe la 8 saptamani..

5+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lali_mete spune:

Buna seara fetele! Azi am aflat marea veste,voi fi a doua oara amica ! Sunt asa de fericita ca nu imi gasesc cuvintele! Primul copilas este un baietel ,dovlecel de septembrie-octombrie 2009 ,acum sper la o bobocica cu codite!
Bine v-am gasit,revin mai tarziu .
Felicitari tuturor,si sa dea Dumnezeu sa aveti o sarcina usoara,si o nastere cat mai fara probleme!

Lali si de Paul ( 01.10.2009)!
Bazar DC , Ajutor umanitar , www.culoricuviata.blogspot.com/" target="_blank">Culori cu viata -bijuterii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns PaulaFrida spune:

Fetele,o sa mai completez si maine in listutze
Fetele noi sa scrie si datele pt listutze,UM-ul,DPN-ul si data nasterii cine vrea.
noapte buna tuturor

In fiecare zii tot mai aproape de minunea noastra

"A person is a person, no matter how small. "
Dr.Seuss

www.ticker.7910.org/an1cxJA0g410010MjEyODc2c3wxMDAwOTk4c2F8V2UgaGF2ZSBiZWVuIG1hcnJpZWQgZm9y.gif" target="_blank">Marriage Ticker
Trying To Conceive
TTC blinkie

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monica_dicut spune:

Emotionanta deschiderea unei odisei de septembrie octombrie. Sa aveti sarcini usoare si bebei sanatosi.

Scuzati ca ma bag dar o lege nescrisa pe DC spune ca fiecare odisee sa isi gaseasca un nume al ei. DIn pacate Bobocei de sept-oct sunt generatia 2008. Ideea este ca va veti incurca mai departe la scutece. Sfatul meu este sa va schimbati denumirea.

Monica de Zgatie cu Blog
Povestea noastra
Toate se intampla in viata cu un scop. Nu trebuie sa intrebam "de ce",
trebuie doar sa ridicam capul si sa mergem inainte
Ingerasul Andrei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lulutza_1980 spune:

buna fetelor.inca nu sunt sigura de sarcina ; adica , ultimul CM a fost pe 30 noiembrie ...de craciun am facut testul si a iesit negativ, dar cred ca m-am grabit sa-l fac...
inca nu mi-a venit menstra si nici nu am posibilitatea sa fac un control pana in februarie ...
ne dorim f mult un copil (suntem casatoriti de 10 ani ) si mi-e frica sa fac un nou test ; daca iese negativ? asa ca am sa continu sa va citesc si daca Dumnezeu ne raspunde la rugaciuni , am sa ma inscriu la voi .
va urez toate cele bune , si fiti fericite de minunea pe care o aveti !
Liliana


o zi buna tuturor !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lulutza_1980 spune:

am uitat sa va spun : am avut pe 4 ianuarie o zi de menstra ; maronie si nu f multa ...dar s-a oprit . citind tot ce se poate despre asta , am inteles ca este posibila totusi o sarcina .
nu am greturi , ameteli sau altele doar sanii f sensibili si un pic mai greuti , ingombranti .
voi ati avut cumva astfel de scurgeri ?am inteles ca ar fi posibila sangerarea la lipirea sarcinii, dar nu e prea tarziu dupa 3 sapt de la concepere?( perioada fertila fiind in jurul datei de 16-17 dec ).
daca aveti cunostinte despre asa ceva , va rog sa- mi spuneti ...nu stiu ce sa mai fac ...teste negetive pana acum am tot avut , si asa mi-e frica de un altul !
as face si maine un test de sange , dar aici e f greu cu programarile !
astept raspuns , va multumesc ,
Liliana

o zi buna tuturor !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alexa78 spune:

lulutza, cred ca daca e sarcina testul de sarcina din urina iese pozitiv. Incearca sa-l faci dimineata, din prima urina.
Sper sa fie bine. Si eu m-am chinuit mult sa raman insarcinata.

MTHFR A1298C heterozigot, 1 sarcina pierduta 5 sapt – obt prin inseminare
5+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns loredanar spune:

lulutza eu am facut testul de sarcina la 2 saptamani de la data cand banuiesc eu ca am conceput bebe, exact in ziua cand ma asteptam sa vina menstruatia - si a iesit pozitiv . Eu zic sa prinzi curaj si sa faci un test de sarcina. Stiu cat e de urat cand iese negativ testul insa lucrurile bune se fac cu rabdare si incredere in Dumnezeu.
Eu nu am avut sangerari de nici un fel in luna aceasta cu sarcina. Am auzit si eu de sangerarea de nidare insa eu nu am "reperat-o" la mine.
Mult noroc, ai grija de sanatatea ta si nu iti pierde increderea.
Eu iti tin pumnii sa iasa pozitiv urmatorul test si sa te alaturi noua. :)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lali_mete spune:

Buna dimineata!
Azi o sa citesc si deschiderea odiseei,sa va cunosc mai bine pe toate ,unele nume imi sunt cunoscute de pe la alte topicuri.

Legat de numele topicului,la asta ma gandeam si eu,dar nu am indraznit sa spun pentru ca nu voiam sa ma bag de la primul mesaj , dar fiecare odisee si-a ales alt nume exact pentru a nu se incurca topicurile intre ele,si pentru a fi gasite mai usor . Si in plus,e mai frumos sa fim unici .

Va pup,numai bine.
PS,datele mele sunt : UCM 29.11.2010
DPN 5 .09.2011
Data nasterii 13.08.1986


Lali si de Paul ( 01.10.2009)!
Bazar DC , Ajutor umanitar , www.culoricuviata.blogspot.com/" target="_blank">Culori cu viata -bijuterii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns loredanar spune:

Propuneri - nu stiu care exista deja : Dovlecei, Strugurasi.

Mergi la inceput