Ghiocei de Martie-Aprilie**289**

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns chatonel spune:

anca, tizo, ce ma bucur ca esti atit de nebunatica :))) ce schimbare intre tu de acum si tu de acum un an!!!Sint fericita pt tine

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cativ13 spune:

sa ma bag ca musca... de bb2 nici gand. eu nu vreau un alt copil pt ca asta-i perfecta, eu sunt singura la parinti si mi-e tare bine. un alt copil acum mi se pare ca ar nedreptati-o pe S si nu vreau asta.cu olita...avem. facem kk la dansa dar numa` cu pantaloni+pampers, nu cu tundu gol. spune cand face kk, cere olita dar nu ma lasa sa o si dezbrac. pipi nu spune. nu e graba, am incredere in ea ca se va duce la wc cand va fi pregatita. si, pisigri, si eu vreau sa o invat direct la wc pe reductor dar nu am gasit inca unul pe plac.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cativ13 spune:

Fain revelion se pare ca au avut fetele noastre! sa va spun ca atunci cand am vb cu Mada de rev si mi-a zis ca merge la o petrecere de pici, mi-a dat prin cap ca se organizeaza "chelcashoz" dar aveam prea multe in cap si acest gand a fost pierdut printre altele...la noi a fost ceva mixt, si bebei, mai mari, mai mici, mai batrani...ai casei.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cativ13 spune:

No, ori ma evitati si va ganditi ca daca ma lasati singura p-aici renunt, ori v-ati bagat toate la somn...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anca_nicolae spune:

Scosesem deja parantezele drepte, dar F5 doar pt Dyana functionaeaza :))))) [Si oricum, consider un bug faza cu parantezele drepte, le-as lua bani adminilor sa le fac un fix, si-asa m-au mai enervat ei cu alt bug altadata :)))]

Chatonel, oooo, sunt SPERIATA, zici tu ca sunt schimbata?????? Nu vreau sa cred asa ceva... nu vreau :(((((( Doar pt faptul ca ABIA acum am intalnit un om cu anumite preocupari comune cu mine nu inseamna cu nu TOT asa ceva mi-am dorit SI inainate, si acuym 1 an, si acum 20 de ani... De mica ma stiu cu EXACT aceleasi dorinte legate de omul partener, doar ca nu am intalnit ce trebuia... si de incercat totusi, trebuia sa incerc , ca vorba aia, nu cunosti 1 om decat dupa 1 sac de sare... de asta am tot avut si alti iubitit/incercari/gagii/parteneri pt sex/etc
Si tot tie si lui andiaroro voiam sa iti explic ca faza cu oltenii am scris-o cu o adaugire, dar pe care nu ati sesizat-o, si anume, "LA PRIMA VEDERE". Era ff important asta, mai ales ca parintii mei adoptivi au fost 100% olteni, tata de pe langa TarguJiu, si mama, din "renumitul" oras Caracal, prin urmare, 50% din mine este oltenesc, doar stim ca juma suntem bagaj genetic, juma environment. Si crede-ma, oricand as alege un oltean, daca ar fi sa aleg intre 2 oameni teoretic identici, diferiti doar prin geografie

Sunt restanta cu lista 2, o sa vina si ea.

pup.

Poze cu noi

Veronica-Elena 12 ani, Tudor-Iulian 10 ani, Robert-Adrian 1 anisor

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dyana27 spune:

si ca sa-i pun capac suntem si-n plin proces de intarcare; adica eu refuz sa-i spun "intarcare", ii zic "rarit"... dar de fapt ii dau doar o data pe zi, la prima trezire de dimineatza; ieri dimineatza m-am hotarat, asa din senin, am zis ca trebuie sa-i refuz titi ziua, ca efectiv nu mai manca nimic si sugea ca purcelul din ora-n ora ( stiu ca de la masele are nevoia asta de rontait pe titi); asa ca l-am refuzat, i-am explicat ca abia seara mai primeste, nu mai are mami acum.... s-a lasat cu plans vreo 5 minute, m-a ajutat cumnatul sa-l calmez, l-am pus la masa si a mancat un iaurt imens cu cereale; eiiiiii, pai cand am vazut eu asa am zis gata, deci daca vrei poti sa si halesti!!!!! si spre surpriza mea n-a mai cerut deloc peste zi si a mancat foarte bine; asa ca prima masa a mai fost azi dimineata la 6 si ceva, adica la 22 de ore de la ultima; a mai supt putin la 10 ca-mi pocnea titi care avea 26 de ore nesupta si asta a fost si pe ziua de azi; la pranz s-a suparat ca-i era foarte somn si mi-a cerut... dar evident ca n-a primit si pana la urma s-a calmat si n-a mai cerut;
partea nasoala e ca azi am facut cam mult laptic si pompa mea e la nasica, mi-o trimite abia maine prin curier; am incercat sa ma mulg la baie dar n-am prea reusit manevra, adica a iesit ceva dar nu ma pricep si decat sa-mi traumatizez sanul mai bine ma abtin si o dau pe d-alea babesti, cu sanii stransi si fara lichide;
sincer, nu ma simt pregatita chiar de intarcat.... dar la fel de bine stiu ca n-o sa fiu niciodata, asa ca vazand acum ca mutzu reactioneaza foarte bine (neasteptat chiar... pana acum) zic si eu sa-mi incerc norocul;
cu siguranta o s ava tampesc cu intarcatul asta, sau cu "raritul" ca intarcat suna asa uraaaaaattt si deja sunt nostalgica dupa tipetele lui prin casa "mami titiiiiiiiiiiiii!!!!", dar stiu ca o sa-mi fie mult mai greu sa fac pasul asta dupa ce o sa fiu la serviciul pe care nu mi-l doresc deloc si o sa fiu cu nervii la pamant!!!
si-n plus nu ar fi corect fata de bona sa o las sa se descurce cu adormitul de pranz si calmatul nervilor fara titi

Diana- mami super fericit de mutzunel incredibil David Gabriel 1 aprilie 2009
GANDACEL DE TOAMNA

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns m_monique spune:

anca inca esti la munca? ca te-am tot sunat azi.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns chatonel spune:

cativ, mai sintem citeva pe baricade, nu te speria :)))

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anca_nicolae spune:

cati stai asa, nu ma necaji.. Abia am apucat sa ma bucur ca te revad si chiar voiam sa scriu cat de DELICATA a fost declaratia ta cu "desi mai mult va citesc decat scriu sunteti o PARTE din viata mea", si pac, vrei sa ne parasesti iar????

Stai aici mai omuletule' ;).

pup.

Poze cu noi

Veronica-Elena 12 ani, Tudor-Iulian 10 ani, Robert-Adrian 1 anisor

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns chatonel spune:

anca, no problem cu oltenii, faceam bascalie :))) am vazut adaugirea, da mi-a placut sa ma prind in jocul oltenesc, intr-o "ciuleandra" :))

Si da, esti schimbata in bine: ai liniste sufleteasca, nu mai astepti (sau cauti) cai verzi (te rog sa ma ierti, dar pe daddy asa il numesc io, un cal verde) pe pereti :) Nici eu nu am crezut in "arab", nu am cunoscut decit unul sensibil la valorile noastre, europeene, ori sentimentale, daca pot sa spun asa. Pe-aci is toti complet misogini.

Mergi la inceput