Ghiocei de Martie-Aprilie**289**

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Ilinca_M. spune:

Novus si Adyris, nashpa de tot ce-ati patit de la "prietene"...vorba aia, decat asa prietene, mai bine dushmani, sau cum era. Annan, dar tu ce patishi?
Si mie mi-ar placea sa stau o data face-to-face cu chatonela

mami de Sophia-Diana (Sophiphi)
18 luni
19 luni
Manole forever

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mireal spune:

Noi am fost plecati in vizita la nasi ca nu i-am mai vazut de ceva vreme.Foarte frumos revelionul fetelor.La nunta mea am fost dezamagita de cea mai buna prietena, ne certasem cu 2 zile inainte din cauza viitorilor soti(nu mai conteaza de ce) si eu i-am spus ca am treburi mult mai importante pe cap decat aceasta problema care nu era una foarte grava.Nunta am avut-o in provincie si cand sa mergem la coafor i-am spus sa ma lase pe mine inaintea ei ca eram deja in intarziere.Mi-a spus ceva de genul ca si ea e importanta si ca pot sa astept.Ceea ce m-a suparat foarte tare,stiu ca daca nu ar fi fost nunta nu mi-ar fi pasat, dar atunci vroiam sa ma simt eu cea mai importanta si mi-a dat de inteles ca nu sunt.M-a durut gestul ei sau nepasarea, poate a facut-o din cauza ca ne certasem si eu nu ii intelesesem problema inainte, nu stiu ce sa zic, dar ar fi trebuit sa treaca peste in ziua aceea si sa discutam dupa.Oricum dupa aceea s-a mai racit relatia.Inca suntem prietene dar nu ca inainte.Ma gandesc cateodata ca ar fi trebuit sa-i spun la momentul respectiv,poate ca relatia noastra de prietenie ar fi fost alta, sau poate ca nu, cine stie.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anca_nicolae spune:

1. Ma bucur pt vestile bune despre Alexandra si inginer, si ii pupam sa fie bine sanatosi si veseli

2. Mi-au placut mult pozele de la Oliska, ff frumoase si pozele cu puii, dar mie mult ma mult mi-a placut privirea fericita din ochii mamicilor! Daca stiam ca sunteti prin Bucuresti de rev, cum eu tot m-am plimbat cu masina noaptea, dadeam o fuga de cateva minute si pe la Oli, pt ca nasica lui bb3 de 1 an de zile tot vrea sa o cunoasca pe Olisor, si tot nu am reusit... Oricum, ii dau linkul si ei sa admire pozele!

3. Legat de pisigri, cu intrebarea despre malpraxis, parerea mea este sa actionezi pe pasi, si anume:
- sa vorbesti cu acea doctora, intre 4 ochi, pt a te convinge [a incerca sa te lamuresti] dc deciziile ei medicale au fost gresite pt ca e un medic neimplicat/ indolent/ sictirit/ blazat SAU pt ca atata stie. In plus, eu i-as arunca in fata toate reprosurile.

- Nu as avea NICI O CLIPA temerea ca daca mi s-ar duce buhul de pacient problematic/procesoman, atunci nu m-ar mai primi nici un alt medic.

- As discuta aceasta problema SI cu 1 preot, mai ales ca in aceasta perioada ai fost mult mai mult cu gandul la Dumnezeu si la puterea lui de a da viata, dar si de a lua... Desigur, e destul de probabil ca un preot sa te sfatuiasca spre iertare si catre multumire pt rezolvarea urechiusei, dar, daca ii explici ca un medic neinspirat (ca sa nu zicem neinteligent...) poate produce in viitor probleme si ALTOR pacienti nevinovati, atunci poate sfatul preotului va fi catre o cale de mijloc.

- Daca eu as fi acel preot, cred ca ti-as sugera sa vorbesti, personal, SI cu DIRECTORUL acelui spital (cel in care este doctora "neinspirata")...

4. Mi-a placut mult povestea Elei, nu doar partea legata de Dan, ci TOT ce a scris ea

5. Gianina, ca sa vezi cat de mult conteaza PERSONALITATEA si ATITUDINEA, eu habar nu am avut despre problema ta cu mana stanga. Si culmea, cred ca eu, din fetele de pe forum, te-am intalnit cel mai mult :). Bravo tie ca esti o fata foarte desteapta, foarte eleganta in infatisare, si foarte puternica in forul tau interior.
Acum, cand stau si ma gandesc cat de multe probleme ai avut de infruntat, ma uimesc si te admir si mai tare aducandu-mi aminte ca tocmai tu ai fost printe fffffff putinele fete care s-au bucurat pt particica mea de multumire afectiva legate de omul meu arab... Chiar privesti in adancul lucrurilor si culmea, pe langa atatea nefericire si probleme, tu chiar inspiri celor din jur veselie, optimism, si pofta de viata. Si acum imi amintesc ZAMBETUL tau fff tineresc si sugubat de pe langa strandul moghioros....

6. Povestea lui simplisor insa M-A TULBURAT cu totul. CU TOTUL. Si ca evenimente in sine, si ca sentimente gandite si traite, si ca talent literar, si ca explicatie a eului interior... Cred ca daca s-ar fi pus intrearea cu :cine va este cel mai mult suflet pereche", atunci cu siguranta pe ea as numi-o. Si nu ca ar semana cu mine, nuuuuuu. Caci nu am scris "sufleye gemene". Ci suflete pereche. Adica, este acel om pe care mi l-as dori toata viata langa mine. Nu ca sotie, :)), ci ca OM LANGA MINE. Tare destept a fost mimisor...

7. Povestea Biancai am citit-o, evident, cu interes, si pt ca Bianca a fost una din fetele ce si-au exprimat parerea contra arabilor, in general si luati la gramada, si pt ca insesi ea a avut un episod arabesc. Si sunt f bucuroasa ca am citit povestea ei, pentru ca a avut darul sa ma LINISTEASCA. Nimic din ce a intalnit ea in acea poveste cu arabul ei nu se regaseste in povestea mea. Daca pana azi mai imi aminteam parerile contra arabului, citite aici la noi, dupa aceasta poveste mi s-au resetat de tot. Chiar mi se pare ca am fost norocoasa ca acest om al meu, fie el arab, si-a ridicat ochii spre mine. Atat de mult il preocupa cunoasterea umana, in chestii mai filozofice DAR CHIAR si in chestii prozaice, marunte, din viata de zi cu zi, atat de mult e fericit sa ma simta LANGA viata lui, sa ma stranga in brate, sa imi asculte parerea si sa priveasca sex-ul doar ca pe UNA chestie din MULTELE alte chestii pe care le pot trai 2 oameni impreuna, incat as zice ca el este europeanul si eu arabul :))) Desi, e adevarat, el insusi recunoaste ca pana la 28 de ani a f** tot ce s-a putut, FARA urma de iubire [adica, zice el, doar sex], iar dupa 28 de ani a tot avut amante, insa preponderent pt bunatate sufleteasca si amor fizic [adica, zice el, a invatat ce inseamna a face dragoste]. Abia acum, cu mine, invata ce inseamna a iubi UN OM. E minunat! Abia astept sa mergem SI la teatru, desi, mi-a zis tare trist: sa stii ca eu in afara de medicina si engleza, nu prea am citit nimic si nu am cultura deloc, daaar, vreau sa merg cu tine la teatru. L-am linistit, nu ii da lucrare de control. Asta daca nu aleg teatru din acela cu participarea publicului .

8. Si sa vedeti ce mica e lumea, ma uitam la poze cu voi, si deodata, colegul meu de birou zice: Il stiu pe tipul asta!!!!! E ffff tare! E si medic, si olimpic la fizica, SI tare in IT!!!!!!! V-ati prins?

Edit: greseau parantezele drepte...

Poze cu noi

Veronica-Elena 12 ani, Tudor-Iulian 10 ani, Robert-Adrian 1 anisor

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Monnvas spune:

Nominalizari: imi place varianta personalizata, ca asa, pe categorii, mai fu anu' alalalt.

Asa ca io propun:
- tufata cu care mi-as lasa plodul in caz de nevoie;
- tufata cu care as deschide o afacere;
- tufata cu care as face echipa la "activity" (pt cine nu stie jocul, are si o parte de mima, deci puteti echivala cu "mima");
- tufata pe care as lasa-o sa ma tunda / sa-mi schimbe lookul;
- tufata pe care n-as ezita s-o sun noaptea in caz de nevoie.

CRISTIAN (7.03.2009)
--------------------------------------
Where there's a will there's a way
cioburi de viata in 3
SILUAN are dreptul la viata!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns chatonel spune:

novus, si io abia astept sa va cunosc, poate faci graficul pina aci, in fr? ce zici?

hahaha, ilinka, sigur ca esti pe lista de prioritati daca e sa ajung la vreo intilnire :) cu tine si pisigri am simpatizat la maxim la inceput si simpatia a ramas aceeasi chiar daca mai multe sint fetele pe care le simpatizez acum.

Io zic asa: faceti voi planurile si eu ma bag daca pot, ca e complicat altfel. Cel mai simplu ar fi sa venim special pt intilnire, ca altfel, io ma cam pierd intre rude, preteni, chefuri etc :) cind vin in ro ma cam destrabalez



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cativ13 spune:

Ma mai primiti? chiar daca nu am dat pe-aici de la Craciun? De doua ore tot citesc si ma straduiesc sa raspund dar...mai bine o las balta. Imi pare rau sa aud de intamplarile neplacute cu micutii nostri..n-am cuvinte...si un "sper sa va faceti bine" e tot ce pot sa scot acum...Ca o concluzie a tot ce-am citit, imi sunteti dragi tare, ma regasesc cate putin in fiecare, pot spune ca datorita voua sunt mama de azi...chiar daca nu ma simt "a grupului" fiindca mai mult citesc decat scriu, sunteti o parte din viata mea.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dyana27 spune:

Citat:
citat din mesajul lui Monnvas
Dyana sunt sigura ca ne citesti, daca te incomodeaza intrebarile despre barbati sari peste si raspunde la restul temelor.

Citat:
citat din mesajul lui Ilinca_M.
De Dyana eu zic ca nu se jeneaza de intrebarile referitoare la barbati, no way, nu e ea asa "mimosa sensitiva", Dyanna e dintr-o bucata. Chiar ma minunez ca nu a dat pe la noi de ceva timp...sper ca e totul bine si nu e bolnavior Mutzu!

ohohooooooo, ce ziceti voi aici, ca ma jenez de povestiri cu barbati?? nuuuuuu, nici vorba, cum bine a intuit ilinca n-am nicio jena; si vin si raspunsurile mele promit solemn, si cand or s avina.... hihihiiiii ce o sa ma mai distrez eu, ca de' , n-am fost tare cumintica la viata mea.... si DA, MI-AM INSELAT SI AMANTUL!!!
doar ca nu am apucat nicicum sa recuperez ce ati scris si nu suport sa sar peste postari... mai ales peste ultimele; mutzu nu e bolnavoir, doar maraicios cate o zi -lumina; si plangacios; evident din motive de maselute umflate, doua la numar, pe partea de sus; asa ca m-am concentrat pe el... si cine sa va prinda nene din urma cand gasesc cate 10 pagini necitite????????????!!! tipa butonul de F5 dupa mine, ca-i e dor sa fie gadilat.... si-n ritmul asta nici nu-l mai ating o perioada


Diana- mami super fericit de mutzunel incredibil David Gabriel 1 aprilie 2009
GANDACEL DE TOAMNA

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns m_monique spune:

buna seara. sa raspund si eu la teme:

am vazut pozele de la revelion. in primele poze nu intelegeam ce cauta monvas in pozele olgai.

olita vs reductor. cu andrei am incercat ambele variante, dar el s-a simtit mai in siguranta pe olita, probabil ca atinge cu picioarele podeaua. acum face pipi la closet, si kk la olita. incerc sa-l dezvat de olita, dar se pare ca nu e pregatit inca.

bb2. cand andrei avea 1 an si jumatate am inceput sa-mi mai doresc un copil, chiar daca medicul meu mi-a spus ca sansele imi sunt in scadere. ii tot spuneam sotului mai in gluma, mai in serios, iar el imi spunea sa mai asteptam (dupa el cred ca trebuia sa vina bb2 la sfantul asteapta). dupa cateva luni ne-am trezit cu surpriza, ca am fost socati amandoi. sotul meu nu prea era incantat sa mai avem un copil. dupa discutii si certuri, l-am anuntat ca eu merg mai departe. cand m-a vazut hotarata, a votat cu mine.
acum, cand o vede pe ioana, sotul meu e topit. el e foarte mandru ca avem doi copii.
nu stiu daca v-am povestit: sotul meu a fost copilul singur la parinti si la bunici. lui chiar ii este greu sa-si imagineze cum e sa ai un frate sau chiar un var. in schimb eu mai am o sora.
recunosc, ca atunci cand ii vad pe andrei si ioana cum se joaca impreuna si rad, parca mi-as mai dori un copil. dar asta va ramane doar la stadiu de vise. fizic simt ca nu as mai putea face fata, plus ca deja am si o varsta...
dar nu se site niciodata ce ne rezerva viitorul...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Pisik06 spune:

Seara buna!

Ma bucur sa citesc ca sunt mai bine ghioceii, in frunte cu Ada

GIANINA, te admir sincer pentru destainurile tale. Cred ca esti o femeie puternica, dar care in acelasi timp si-a pastrat sensibilitatea si sufletul frumos. Iti trimit o imbratisare virtuala. Si ca sa iti spun sincer, eu nici nu am remarcat "defectul" la intalnirea din iarna trecuta.

DODO, nu stiu cum ti-au venit asa idei! Tu esti una din mamele "perfecte" in viziunea mea, esti atat de inteleapta, de devotata, de iubitoare. Eu una ma crizez pentru niste tampenii, iar tu duci atatea pe umeri. Jos palaria

Mai fetelor, pai de ce credeati ca imi asortam eu moaca cu hainele de Revelion? Ca aveam planuri deja facute si nu am putut onora spontaneitatea Dlui Oli. Dar am sorbit pozele si imi scot eu parleala

Despre Connect-R eu chiar sunt subiectiva. O data pt ca am facut muzica si am niste persoane f selective si pretentioase in jur (a se citi Mami si Buni) care ma influenteaza oarecum si a doua (asta primeaza defapt) pentru ca, recunosc ca e prejudecata, nu pot scapa de imaginea lui care m-a urmarit tot liceul. Domnul Connect-R era golanasul perfect de cartier, nu stiu exact unde statea (probabil Chibrit sau Bucurestii Noi), dar mergea zilnic cu autobuzul 300, cred ca era singura lui ocupatie. Avea parul ca si acum, pantaloni din aia largi si o atitudine asa, golaneasca. Eu una nu il pot desprinde de imaginea aia si nu pot concepe ca a ajuns sa faca o galagie de bani, dar asta e lumea in care traim. Si da, recunosc ca se poate sa fiu subiectiva si nedreapta pt ca nu il cunosc personal si il judec dupa o imagine.



Mami de minune mica


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Monnvas spune:

Sa va zic si de la Revelion?

Picii au fost supersimpatici, s-au jucat, s-au caftit, s-au certat pe jucarii, s-au alergat, s-au pupat, dar cel mai tare au ras. Abia s-au lasat culcati si pana sa ne strangem noi de la culcat plozimea aproape ca era 12...

Am fost dezvirginata in "psihologul". Mi-a luat cam mult sa ma prind...

Eu am stat pana la 5,30, Marius mi-a zis ca gasca s-a spart la 6,30. Picii au dat desteptarea la 8.

ANCA scoate parantezele drepte, din cauza lor arata mesajul tau ciudat.

CRISTIAN (7.03.2009)
--------------------------------------
Where there's a will there's a way
cioburi de viata in 3
SILUAN are dreptul la viata!

Mergi la inceput