Programul Fiv gratuit aprobat!

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns lelu spune:

http://www.legex.ro/Norma-Nr.0-din-27.05.2011-112692.aspx

in leg cu Articolul 2
i)rezerva ovariana în limite normale probate de valoarea FSH sau AMH.

Eu am AMH 0,4 la 30 ani, nu e o limita normala. Din cauza acestui rezultat, pot profita de acest program FIV gratuit?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mada81lina spune:

lelu, nu cred ca poti :(
Nici mie nu imi place aspectul acesta al legii, nici cel cu indicele de greutate. S-a mai discutat si in alte parti despre treaba asta, nu stiu ce inteleg ei prin limite normale, dar ma gandesc ca sunt cele date de laboratoare. Parca la AMH limita inferioara era de 1.
Oricum nr cuplurilor care va beneficia de gratuitate este f mic - 800.


Gena PAI 1 homozigot 4G/4G + MTHFR C677T heterozigot + MTHFR A1298C heterozigot

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danielam1971 spune:

buna fetelor,
si eu sunt dezorientata cu valorile AMH rezultatul meu e 1.19 iar la cluj mi-au dat de inteles ca nu e bun. eu am mai facut fiv care nu a reusit dar AMH nu l-am mai facut niciodata
dana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aruam spune:


Fetelor ce stiti se depun de azi dosarele pt programul FIV gratuit?
Pt ca se pare ca este o mare nebunie nimeni nu stie concret ceva.
De la Giulesti mi-au spus ca dosarele se depun la Ministerul Sanatatii,initial au zis ca se depun la unitatile medicale care vor participa la program.
Astept raspunsurile voastre.


PCOS trat Siofor 1000 mg ,500mg/3zi , 4 IA nereusite , MTHFR C677T homozigot PAI 675 heterozigot 4G/5G trat Femibion 1/zi, Magne B6 3/zi ,acid folic 5mg /zi

in 2011 o sa fiu
Doamne ajuta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabi_ducu spune:

Buna,

Daca ei spun ca valorile normale de FSH sau AMH asta inseamna ca una dintre ele trebuie sa fie ok? Eu am AMH 0,76 si valorile normale conform laboratorului Bioclinica incep de la 0,50 si FSH am in ziua 3.1 si valorile normale incep de la 3,0. Nu stiu ce sa zic eu anul trecut am raspuns bine la stimulare am avut 7 embrioni si puteam sa imi introduc si 3 embrioni. Am avut 2 embrioni de catalog.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danielam1971 spune:

buna,
la cluj au primit dosarele din inainte de data de 15 iunie si spuneau ca or sa le trimita ei la ministerul sanatatii.sa speram ca or sa se dezmeticeasca cat de repede pt k am inteles ca prima comisie de analizare a dosarelor are sa fie pe 1 iulie. bafta fetelor
dana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabrielarusu spune:

buna,
stiti care sunt clinicile private care primiesc dosare pentru FIV gratuit?

sper viitoare mamica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adyrem spune:

Citat:
citat din mesajul lui gabrielarusu

buna,
stiti care sunt clinicile private care primiesc dosare pentru FIV gratuit?

sper viitoare mamica


http://www.ms.ro/?pag=62&id=9050&pg=1


gena MTHFR - C677T heterozigota
gena PAI-1 - 675 4G + 844G heterozigote

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabi74 spune:

Buna,

A fost cineva la Giulesti? Ar putea sa dea cateva detalii, eu vreau sa merg luni, 27.06.2011, am legalizat C.I., certificatul de casatorie, AMH si FSH am rezultatul saptamana viitoare, adeverinta de la medicul de familie o iau marti, sa vedem la Casa de sanatate ce oi face, am adeverintele de la finante pe ultimii 5 ani, la spital ma duc sa ma interesez ce mai trebuie sa-mi faca scrisoarea medicala si biletul de trimitere. Va spun cand am noutati.
Pup

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bccami spune:

Din ce am citit eu ca si conditii vad ca nu mai este trecut ca daca ai accesat FIV pana acum, pe cont propriu, nu mai poti accesa si programul subventionat de ei...am inteles bine? S-a scos?

Mergi la inceput