Pufi 2010 (193) - LMA Alexander! LMA Tomaca!

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns alexutzzza spune:

Sunt la zi!
fara poze , poate reusesc maine ca vreau sa vad minunile! numa intalneala am vazut-o si pe scumpa de Mara in zapada , deh trebie sa-i arat lui Yannis ce face colega lui de joaca ( mi-e dor de Mire si Mara si Dece si Jiji si Andrelina si Patriot si de toate fetele!)

Alicredo eu imi amintesc ca ne-ai mai scris, stiu ca am ramas socata atunci! Multa bafta la operatie, sa fie totul bine! (da, am zis operatie ca sper sa fie cea mai buna si sigura solutie )

Plateea moama da tu descri un gurmand acolo! papa di tote de la voi! Pai noi acasa nu avem masa in sensu de masa de mancat, avem numa masa de cafea din aia joasa si noi stam pe jos si mancam acolo de 2 ani si ceva incoace. Sotzul rade mereu ca daca ne vede cineva o zice ca cine stiede ce religie ciudata om fi de mancam asa ca asiaticii. in apt vechi nu aveam loc de masa in bucatarie si nici in livingin apt asta inca nu ne-am pusin buget masa. ma rog , ideea e ca Yannis mai ales in ultima vreme ar putea vana f usor tot ce e in farfuriile noastre ca e la "botu calului", dar de regula ii dau altceva de facut si mai ales de mancat, ii pun d-ale lui in castronelu lui cu ventuza la masa cu noi si aduna de acolo firmituri sau rondele de ovaz sau biscuiti de bebe. Si apoi noi mancam o data pe zi, seara cand vineal meu de la munca, nu prea are deci cand sa ne vaneze la o varietate de chestii.

Ele multa sanatate!

Bea Sa va plimbati sanatosi cu scaunul! Ce ma bucur pentru voi!

de Yannis

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miremia spune:

Azi dau eu cafeaua...asa ca alegeti de mai jos:
cafea aromata, caffe latte delicios, capuccino spumos sau un ceai roibos cu aroma de mere coapte.

Noi cam , Mara de aseara are mucisori, s-a foit toata noaptea, pe la 7 am luat-o in brate sa-i dau sa suga ca nu vroia sa suga normal (intinsa langa mine) si am vazut ca are si putina temperatura. Sa fie de la dinte, sa fi luat ceva de la nepotelul cel mare ca au trecut aseara pe la noi si el era bolnav saracutul cu febra.
Spuneati de ceva naturist pt muci?

Alex si noua ne este tare dor dar mai avem de asteptat asa-i?

Ayanna dinti
Se micsoreaza grupul stirbilor: Isa, Mara si C.

Va pup, sa aveti o zi superba!

_
Mirela si Mara Ioana (ianuarie 2010)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sorina_bz spune:

Citat:
citat din mesajul lui miremia

Azi dau eu cafeaua...asa ca alegeti de mai jos:
cafea aromata, caffe latte delicios, capuccino spumos sau un ceai roibos cu aroma de mere coapte.

Noi cam , Mara de aseara are mucisori, s-a foit toata noaptea, pe la 7 am luat-o in brate sa-i dau sa suga ca nu vroia sa suga normal (intinsa langa mine) si am vazut ca are si putina temperatura. Sa fie de la dinte, sa fi luat ceva de la nepotelul cel mare ca au trecut aseara pe la noi si el era bolnav saracutul cu febra.
Spuneati de ceva naturist pt muci?

Alex si noua ne este tare dor dar mai avem de asteptat asa-i?

Ayanna dinti
Se micsoreaza grupul stirbilor: Isa, Mara si C.

Va pup, sa aveti o zi superba!

[

Buna dimineata, Mire...ma servesc eu cu o cafea aromata!

Imi pare rau de mucishori...Coryzalia era medicamentul, e homeopat, il fac cei de la Boiron, cei care fac si Oscillo.

Mami de adolescenta Diana-Teodora (30.05.1995) si pufuleatza Iris-Alexia (22.02.2010) Noi 4

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns decenuela spune:

neatza fetili...intai am recuperat si cand sa dau cafeaua am mai dat un f5....si ce vad?? MIRE??//

OF...rau e cu mucii astia...rau , rau...nu pot respira...ce sa zic...

jiji deja s-a trezit...dar parca a av o noapte mai linistita...

vreau sa rasp din urma dar cred ca am si uitat deja...

lali...poti incerca, orez cu lapte, terci( lapte cu 1 ling de faina de ovaz, integala) iaurt cu biscuiti, grish din an in pasti....

ayanna...chiar ca ai cu ce te lauda....a....jiji a primit de la nasha-sa o pereche de chiloti...am imortalizat momentul( nu-i incapeau peste pampersi) si cam atat...


alex..si noua ne e dor de tine...of....si eu care speram sa povestesti ce bunatati ati avut de rev...:(....asa am patit acu 2 ani de rev la salzburg...am fost cu niste amici...inchiriat o masa la un restaurant...ne-au dat 2-3 firimituri si tot asteptam sa inceapa muzica...dansul etc...pana la 12 noaptea...NIK....NIK...mai erau niste romani..care ascultau muzica de pe un telefon si niste greci dezorientati....macar ne-au aplaudat cand la 12 ( ora noastra) am cantat la multi ani...a..si la 12 s-a terminat...CINA..cik..sau chiar mai devreme...pt ca ne-am dus la concertul din centru si..la 12 au pus vals....a fost superb...

simpli..roco parca statea in londra....

mda am uitat....


dar...

LA MULTI ANI ALEX...SA CRESTI MARE...SA FII SANATOS SI SA DAI GATA NEMTOAICELE ALEA
mP SA-TI TRAIASCA PUIUL , SA TE BUCURI DE EL....SI BAGA REPEDE UN TORT CEVA....SA NE INDULCIM PAPILA

lma....TOMACA...SA FII SANTOASA SI SA AI O VIATZA ASA CUM TI-O DORESTI TU...

Mihaela, de LUCA ... minunea de la miezul noptii...

Povestea unui...petrecaret

PENTRU MAMICI SI BEBICI...

JUCARII PENTRU PITICI...




N-am stiut ca poate exista pe pamant o dragoste atat de mare!...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns decenuela spune:

CUM JIJI E FRESH....s-a terminat momentul meu de relache..tre sa ma apus de shmotru...

in sfarsit am casa mai libera...am desfacut ieri bradul..

azi voi face niste pilaf cu pulpe si o ciorba de perisoare( piept de pui)..nu bio dar asta e....evident, le fac dietetice sa manance si jiji..care e cam fomist in ultimul timp...

a...am uitat ieri a fc baie jiji in cada pe covorasul antiderapant...la inceput era cam confuz si putin marait...dupa care s-a dezlantuit..s-a si ridicat...si balacit...etc...pot declara un succes...azi a plecat din casa si caditza lui...care era destul de mare....

sa aveti o zi superba..

Mihaela, de LUCA ... minunea de la miezul noptii...

Povestea unui...petrecaret

PENTRU MAMICI SI BEBICI...

JUCARII PENTRU PITICI...




N-am stiut ca poate exista pe pamant o dragoste atat de mare!...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns haircut spune:

Neata!


LMA ALEXANDER


LMA TOMACA

Sa fiti sanatosi si fericiti!


Miremia, sanatate multa delfitei! Dr de fam mi-a dat ca schema de tratament homeopat pt virozele respiratorii Oscillo 1doza/zi, 7 zile; Coryzalia si PARAGRIPPE cate 1 pastiluta *3/zi, dizolvate in apa.
Sa scapati usor!
Si bravo, Delfi, pentru coboratul singura din pat Cred ca o sa o las si eu pe M cat de curand, ca deja vad ca nu se mai apropie de margine cu fata, imediat se intoarce sa coboare cum trebuie



Tomaca, felicitari pentru achizitii! Sa petreci frumos azi!



Happyella, sa va faceti repejor bine!


Ruxita, cum va descurcati fara caldura? Am avut si noi cateva zile probleme si a fost crunt...


Sorina, cum sa ma supar, mai?a fost un sfat, unul foarte bun, doar ca mi-e cam aiurea sa ma duc la dr sa-l intreb de alt dr, poate ma sfatuieste mai multe... in fine, aseara oricum m-a facut muci cand mi-a zis, n-am mai reactionat, mi s-a sters din cap...o sa schimbam laptele si-o sa mergem la control cat de curand si-l mai intreb, dar nu strica sa mai aflu cateva nume si eventual experiente pozitive cu alergologi...

Tomaca, daca nu iti este greu, m-ar interesa numele dr.Multumesc!

Va multumesc pentru sustinere tuturor Trecem cumva peste asta, da-i aiurea cand iti iei bobarnacul, pana te dezmeticesti un pic....


Xela, cum sunteti? Nu stiu daca ti-am zis felicitari pentru C mergaciosul


Ratusca, ma bucur ca esti mai des cu noi


Sa aveti o zi frumoasa!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns plateea spune:


LA MULTI ANI ALEXANDER!




LA MULTI ANI TOMACA!



mire,

de cofee... bag una tripla, asa ca cine mai are, sa dea aici ca primesc...
de muci era coryzalia cred...
nu puteati sa scapati fara???
cred ca e de la d-l cu febra, ca astia mici imediat isi distribuie virusii... sunt generosi de numa. sorry. sanatate multa si repede sa aveti!


alezutzzzaaaaa... ce frumos trebuie sa fie la voi la masa...
mereu am dorit asa o atmosfera intima si relaxata. sa va fie de bine si sa lasi micul grec sa mai fure de la voi, poate isi gaseste o noua pasiune..

neata fetele...
io-s beata de cap, asa ca nu va bazati prea mult pe neuronul meu astazi!
s-avem o zi... asa cum povestea ayanna de revelionul ei.

PS: cum poate fata asta sa aiba atata calm si liniste si relaxare, nu stiu...



I will survive...

povestea unei pastai...numita bbTo

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns plateea spune:

alicredo... bafta la luatul deciziei...
stiu cat poate sa iti fie de greu sa iei o decizie pe care nu vrei sa o iei, dar...
sa alegi cu sufletul ca sa poti fi impacata cu tine!




I will survive...

povestea unei pastai...numita bbTo

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns plateea spune:

Citat:
citat din mesajul lui decenuela

CUM JIJI E FRESH....s-a terminat momentul meu de relache..tre sa ma apus de shmotru...

in sfarsit am casa mai libera...am desfacut ieri bradul..

azi voi face niste pilaf cu pulpe si o ciorba de perisoare( piept de pui)..nu bio dar asta e....evident, le fac dietetice sa manance si jiji..care e cam fomist in ultimul timp...

a...am uitat ieri a fc baie jiji in cada pe covorasul antiderapant...la inceput era cam confuz si putin marait...dupa care s-a dezlantuit..s-a si ridicat...si balacit...etc...pot declara un succes...azi a plecat din casa si caditza lui...care era destul de mare....

sa aveti o zi superba..

Mihaela, de LUCA ... minunea de la miezul noptii...

Povestea unui...petrecaret

PENTRU MAMICI SI BEBICI...

JUCARII PENTRU PITICI...




N-am stiut ca poate exista pe pamant o dragoste atat de mare!...



fataaaaaa...
de unde my chickens mai ai putere?
cu ce te hranesti tu sa poti sa faci si smotru si jiji si treaba si afaceri si tati celea???
ca io am leganat de la ora 3 pana la 6 jumate apoi am cedat... s-a trezit si n-am putere nici sa ma ridic de pe scaun...
vreau nani... mult nani...



I will survive...

povestea unei pastai...numita bbTo

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns plateea spune:

dn seria "monologul plateei"...

unde e cris.d?? crisssss... mi-e dor de tineeeeee...

de 2 zile ma tot gandesc la cristies... gargaritul face maine anul...

MP... unde esti? hai cu martipanele alea... petrecereeeeeee...

io-s nostalgica. cate-am fost si cate am ramas....



I will survive...

povestea unei pastai...numita bbTo

Mergi la inceput