Pufi 2010 (193) - LMA Alexander! LMA Tomaca!

Raspunsuri - Pagina 5

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns plateea spune:

intrebare de baraj...
la motz se fac cadouri? pt bebe, nasi, bunici, etc?

xelaaaaaa... tu esti maiastra cu aperitivele si papa de efect... nu sharuiesti o varianta de bufet suedez nu neaparat fancy, dar... aratoasa si variata??? pleaseeee, preety pleeaaase



I will survive...

povestea unei pastai...numita bbTo

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sorina_bz spune:



LA MULTI ANI ALEXANDER!






LA MULTI ANI TOMACA!


Mami de adolescenta Diana-Teodora (30.05.1995) si pufuleatza Iris-Alexia (22.02.2010) Noi 4

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mamidepuiuti spune:



azi e partyyyyyyyyyyy

va invitam sa va bucurati alaturi de noi

Alexander Gabriel are 1 anisor







muzica,dans si voie buna









mancarica si beuturica pe alese...avem din toate cate putin... ... fiecare ce-si doreste...monti sau nemonti...

mami de Alex si Radu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mamidepuiuti spune:

TOMACA
sa fii fericita mereu alaturi de puiul tau!

mami de Alex si Radu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bubu_bu spune:

neata fetele!

beau si eu cafea cu voi azi... avem mare sarbatoare

la multi ani alexander

la multi ani tomaca

multmuesc pentru gandurile bune.....acum stiu exact cu ce se mananca butoiul respectiv de care ziceati

imi pare rau de pufuletii dragi bolnaviorisa treaca repede

alicredo doamne ajuta sa iei cea mai buna solutie pentru tine.....

offf atat is de intoarsa...as nominaliza pe toate fetele...dar asa vraiste e in capul meu ca nu-s in stare de mai nimic...dar cum zicea ayanna ma simt ca un infractor dupa cortina si trebuia sa scriu 2 3 randuri

o zi perfecta sa aveti!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mamidepuiuti spune:

alicredo,sa-ti dea DD putere sa treci peste toate! multa sanatate,mamico de david! cum zicea cineva aici...sa ajungi la 80 de ani sa joci table in parc pe banca!

miremia...pupici sa-i treaca marei mucisorii

alexutzzza ,ce distractie aveti voi acolo...vrei zapada? cred ca nu stii ce vrei...io m-am saturat...
pupici micului grec sa-i treaca si lui mucisorii



va multumesc tuturor pt urari
maine dau detalii despre meniu...merg ca am treaba (cam multa)
distractie placuta!



mami de Alex si Radu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sorina_bz spune:

Sarumana de cinste, MP! Eu pap de toate, nu fac mofturi!

Mami de adolescenta Diana-Teodora (30.05.1995) si pufuleatza Iris-Alexia (22.02.2010) Noi 4

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sorina_bz spune:

Azi am dileme.."existentiale" de dimineata!

Sa va intreb, dara!
Mai este cineva care da cupilului lapte Hipp bio?
Ca eu incerc sa-i schimb formula 2 cu 3. Trebuia sa-l schimb de vreo 2 sapt, dar m-am gandit s-o las sa-i iasa dintele vietii, si apoi sa purced. Zis si facut!..ieri am inceput sa inlocuiesc cate o masura, dar cand am ajuns la 2 masuri de formula 3, m-am oprit pentru ca laptele, care si asa gros (i-l dadeam cu tetina nr.4 Dr. Brown)..nu mai trece prin tetina aproape deloc...

Acu'...nush ce sa fac..
Tetine cu gaura mai mare la Dr. Brown...nu sunt...Ar mai fi cele de cereale, y-cut...
Sa maresc gaura la tetina cu 4, sa-i dau cu aia de cereale...sau sa schimb biberoanele cu totul..poate cu avent, cu flux variabil..nush..
Ca sigur nu mai trece laptele prin astea cu 4, daca inlocuiesc complet, toate masurile cu formula 3...

A mai patit cineva asa, cu formula de continuare? Sa fie atat de densa?

Mami de adolescenta Diana-Teodora (30.05.1995) si pufuleatza Iris-Alexia (22.02.2010) Noi 4

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns plateea spune:

Citat:
citat din mesajul lui sorina_bz

Azi am dileme.."existentiale" de dimineata!

Sa va intreb, dara!
Mai este cineva care da cupilului lapte Hipp bio?
Ca eu incerc sa-i schimb formula 2 cu 3. Trebuia sa-l schimb de vreo 2 sapt, dar m-am gandit s-o las sa-i iasa dintele vietii, si apoi sa purced. Zis si facut!..ieri am inceput sa inlocuiesc cate o masura, dar cand am ajuns la 2 masuri de formula 3, m-am oprit pentru ca laptele, care si asa gros (i-l dadeam cu tetina nr.4 Dr. Brown)..nu mai trece prin tetina aproape deloc...

Acu'...nush ce sa fac..
Tetine cu gaura mai mare la Dr. Brown...nu sunt...Ar mai fi cele de cereale, y-cut...
Sa maresc gaura la tetina cu 4, sa-i dau cu aia de cereale...sau sa schimb biberoanele cu totul..poate cu avent, cu flux variabil..nush..
Ca sigur nu mai trece laptele prin astea cu 4, daca inlocuiesc complet, toate masurile cu formula 3...

A mai patit cineva asa, cu formula de continuare? Sa fie atat de densa?

Mami de adolescenta Diana-Teodora (30.05.1995) si pufuleatza Iris-Alexia (22.02.2010) Noi 4


unele formule (nu stiu altele, dar nestle si milupa da) au in compozitia laptelui de continuare cereale. nu toate, dar se specifica pe cutie.
daca nu e cazul, mi se pare greu de crezut ca e atat de mare dierenta de densitate.
eu ii dau cu tetina de cereale sau cea in x, e drept, dar ii adaug si cerealele.
in cel mai rau caz, nu cred ca are rost sa schimb tot instrumentarul, cel mult sa cumperi alte tetine adecvate noii situatii...

ne spui si noua cum e, pana la urma.



I will survive...

povestea unei pastai...numita bbTo

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sorina_bz spune:

Citat:
citat din mesajul lui plateea

Citat:
citat din mesajul lui sorina_bz

Azi am dileme.."existentiale" de dimineata!

Sa va intreb, dara!
Mai este cineva care da cupilului lapte Hipp bio?
Ca eu incerc sa-i schimb formula 2 cu 3. Trebuia sa-l schimb de vreo 2 sapt, dar m-am gandit s-o las sa-i iasa dintele vietii, si apoi sa purced. Zis si facut!..ieri am inceput sa inlocuiesc cate o masura, dar cand am ajuns la 2 masuri de formula 3, m-am oprit pentru ca laptele, care si asa gros (i-l dadeam cu tetina nr.4 Dr. Brown)..nu mai trece prin tetina aproape deloc...

Acu'...nush ce sa fac..
Tetine cu gaura mai mare la Dr. Brown...nu sunt...Ar mai fi cele de cereale, y-cut...
Sa maresc gaura la tetina cu 4, sa-i dau cu aia de cereale...sau sa schimb biberoanele cu totul..poate cu avent, cu flux variabil..nush..
Ca sigur nu mai trece laptele prin astea cu 4, daca inlocuiesc complet, toate masurile cu formula 3...

A mai patit cineva asa, cu formula de continuare? Sa fie atat de densa?

Mami de adolescenta Diana-Teodora (30.05.1995) si pufuleatza Iris-Alexia (22.02.2010) Noi 4


unele formule (nu stiu altele, dar nestle si milupa da) au in compozitia laptelui de continuare cereale. nu toate, dar se specifica pe cutie.
daca nu e cazul, mi se pare greu de crezut ca e atat de mare dierenta de densitate.
eu ii dau cu tetina de cereale sau cea in x, e drept, dar ii adaug si cerealele.
in cel mai rau caz, nu cred ca are rost sa schimb tot instrumentarul, cel mult sa cumperi alte tetine adecvate noii situatii...

ne spui si noua cum e, pana la urma.



plateea..sarumana....la tzanc, ca de obicei!

Nu stiu daca s-ar potrivi alte tetine...parca Larisel folosea Dr. Brown's pentru gemanutze...
Pe de alta parte...m-ar "coafa" tare de tot sa accepte sa bea din Avent (am unul in casa)...ca as scapa de munca de spalare si asamblare...ca sincer...mi s-a cam .."luat" de atatea tzevi, tzevusti, duze...periute speciale..etc...

Pe cutia de lapte, scrie de tetina cu gaura mare..scrie si de "filler"..
Cred ca e mai mult pentru canitza formula 3...

Cu certitudine, am sa incerc toate variantele...

Mami de adolescenta Diana-Teodora (30.05.1995) si pufuleatza Iris-Alexia (22.02.2010) Noi 4

Mergi la inceput