FIV la Sibiu (22)

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Oria77 spune:

Saru-mana, Mirela! Ma simt ca acasa, revenind aici, pe forum la sectiunea noastra...

engi, asa cum spunea si Gabi, sustin si eu gandirea pozitiva. Eu am avut un nodul pe san fix acum un an si am stat vreo 2 luni cu nesiguranta naturii acestuia. Ba chiar ajunsesem sa calculez cum duce barbatul meu singur rata la banca... Ideea e ca te rog sa n-o iei pe panta aceea pentru ca uite, la numai un an sunt "perfect rotunda" cu o sarcina considerata mai mult un paradox decat medicina, pentru ca asemeni Yarrinei, chiar am refuzat sa accept orice alta varianta in mintea mea... Fruntea sus, sanatate multa si recuperare usoara dupa operatie, si sper sa ajungi fuguta la Polisano pentru episodul 2...

17+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bonsai spune:

oria,

ma bucur ca ai reaparut!!!

eu am un singur bebe,desi in adancul sufletului chiar speram la doi avand in vedere ca aveam 3 foliculi "babani"!!!
important e sa fie sanatosi...

17+

bafta in continuare!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns engi75 spune:

ORIA si GABI

Multumesc pt incurajari.Eu sunt foarte curajoasa si stau foarte bimne cu ,,capul,, , insa ma gandesc la toate variantele pt ca vreau sa fiu pregatita pt orice.Inca mai am si grija alor mei pe care trebuie sa-i incurajez eu.Si in cazul in care nu e bine , exista solutii, deci nu-mi fac probleme. Asa sunt eu,trebuie sa fiu pregatita pt orice.
Am uitat sa va spun ca eu am facut sport de inalta performanta si curajul e in cantitati mari la mine,ca si optimismul.Va multumesc din suflet pt incurajari si sper sa ne auzim cat mai curand. Sanatate multa si sarcini usoare. Sper sa va urmez si eu cat mai curand posibil.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns engi75 spune:

oria

Si eu ,ca si tine, refuz cu disperare diagnosticul medicilor si cred ca anul acesta o sa fiu si eu rotunda ca tine.Nu stiu de ce cred asta ,insa asa e in mintea mea.Si nimic si nimeni nu ma poate convinge de contrariu.Spunei cum vrei ,nebunie sau credinta,tot aia e.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Oria77 spune:

Citat:
citat din mesajul lui engi75


Am uitat sa va spun ca eu am facut sport de inalta performanta si curajul e in cantitati mari la mine,ca si optimismul.



Atunci inseamna ca gandim la fel! Mult din reusita acestei sarcini o pun si pe spatele unui sport continuat cu furie pana in momentul stimularii! Ca sa nu mai zic ca e antidepresivul perfect!

Bonsaaaaaai pupam graviduta! Sarcina usoara si tie, eu una deja arat cam de luna a 6-a spre disperarea mea si amuzamentul colegelor...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns engi75 spune:

ORIA

Ce sport ai facut? Eu am facut atletism pana la 32 ani. Acum am 35.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns engi75 spune:

ORIA

am citit ca ai avut fsh mare. Eu acum 1 an aveam fsh 15.Poate fi mare si din cauza tiroidei,(tiroida functioneaza normal)?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gabi_B spune:

engi, nu prea am intrat pe forum zilele astea, scuze.
am primit un mesaj privat de la tine, dar era gol. mai trimite o data, daca vrei.
Nu stiu ce legatura ar putea fi intre FSH si tiroida, mai ales daca TSH e normal. In mod normal, FSH si LH sint eliberate din hipofiza, din cate imi aduc eu aminte. Dar dr Copaescu sigur stie sa-ti spuna.

Bafta multa la operatie!
2011 o sa ne faca pe toate mamici!

Gabi+27
placenta previa centrala

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns engi75 spune:

GABI

Multumesc pt raspuns.Crezi ca e prea mare fsh 15?Pt a incepe fiv?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monaramona spune:

ORIAAAA draguta unde ai fost pana acum? mi-a fost dor de tine blonda mea ..uite eu, ce sa fac, ma tot chinui si tot sper ca se va prinde si la mine unul mic , mic de tot ,dar sa fie si la mine ceva in burtica ..am vazut ca ai fost suparata , ma bucur ca ti-a trecut si te-ai scuturat bine..cat despre acel embrion dr i a zis''acum sigur stim ca nu va fi 2''deci eu nu stiu ce sa zic...mai am 3 pe care ii pun la sf lunii: stanuta tare sa iau si eu un pic din virusul tau de graviduta
angi , dupa cum vezi sunt multe fete care au reusit fara medrol,acum e randul meu si al tau..ca eu de fiecare data am luat medrol si nu s-a prins nimic ,,acum fac fara sa vedem cum va fi

Mergi la inceput