Mamici prin fiv(15)

Raspunsuri - Pagina 5

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns many_bani spune:

La multi ani Alecsia!




mami de Vlad (29.10.2009)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aurel_cris spune:

Alecsia
Many acum nu pot scrie prea multe caci suntem plecati in vacanta,o sa iti scriu cum a decurs totul cand ma intorc.
Mada da la inceputul luni incepe Bia.
Pupici la toata gasca.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Bianca B spune:

Da, am avut eco de 20 sapt ieri si se pare ca e baiat! Spre bucuria mea si probabil spre dezamagirea sotului si a familiei sale care spera sa avem pereche! Dar las' ca au timp sa se obisnuiasca cu ideea pana in iunie.
Acum sper sa nu fi gresit dc. In 9 sapt mai fac unul, privat de asta data si apoi incepe cautarea numelui, ptr fata avem de la prima sarcina dar ptr baiat e cam ... complicat ca' nu ne potrivim la gusturi, io vreu ro, sotul nume exotic
Bebe e bine, sanatos, are aprox 400 gr iar masuratorile sunt intre limitele normale.
Am discutat deja despre nastere si ma lasa pe mine sa aleg intre natural si cezariana. Din pct lor de vedere sunt apta sa nasc natural caci cu David am ajuns la dilatarea de 9cm inainte op. Sora mea nici nu vrea sa auda de asa ceva, la ei in Germ nici nu se discuta natural dupa cezariana. Se pare ca Anglia e printre putinele tari in lume care incurajeaza nasterea naturala dupa c.
La 36 sapt trebuie sa le spun hotararea mea si apoi stabilim data. Oricum nu va fi mai repede de 39 sapt.

Pupici la pitici si mamici si mai revenim cu noutati

Petrecere 1 anisor Craciun 2010

David, puisorul nostru drag (17.02.2009) Primul Craciun 09

Bianca 20+ si mamica celui mai frumos copil din lume

Daca vreodata nu primesti zambetul pe care il astepti, fii generos si daruieste persoanei respective un zambet. Deoarece nimeni nu are mai mare nevoie de un zambet decat persoana care nu stie sa zambeasca celorlalti

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madalina28 spune:

Bianca felicitari pt baietel sa va fie sanatos! dezamagirea sotului o sa treaca cand o sa vada ce flacai are la usa si cine stie poate in viitor apare si fetita!Eu am auzit si in Ro cazuri cand au nascut normal dupa cezariana dar sa fi trecut cel putin 2ani de la operatie!

Cris va tin pumnii sa va acomodati repede la gradi!

Fetelor pe unde umblati chiar nimeni pe aici?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madalina28 spune:

Moaaaaama fetelor da liniste mare pe aici!Unde ati fugit?

La multi ani Radu Theodor!Sa cresti mare , sanatos si norocos!

Eu sunt un pic supi, mi se parea ca Sofi are o secretie la pasa, i-am facut secretia si intr-adevar nu m-am inselat are stafilococ auriu negativ, va lua 7 zile augumentin la 12 ore, dr a spus ca fac doar copii bine ingrijiti, ca nu voi vedea copii care stau cu funduletul pe asfalt bonlavi, se poate lua si din pampers, nu mai stau sa-mi bat capul de unde ca ma apuca nebuneala mai ales ca eu sunt f stricta cu igiena, sper doar ca va scapa cat mai repede de balaur!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns many_bani spune:

Madalina imi pare tare rau de Sofi. Si Vlad are infectie urinara, este tot ce ne lipsea acum. Asteptam sa mergem sapt. viitoare la pedi sa vedem din lista de antibiotice la care este sensibil ce ii va prescrie.

Fetelor w-e linistit

mami de Vlad (29.10.2009)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns amzulica spune:

Fetelor imi pare rau sa aud ca aveti problemutze cu copilashii. Cum se manifesta infectia urinara Many_bany la flacau? Temperatura ceva nu papa?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns many_bani spune:

Citat:
citat din mesajul lui amzulica

Fetelor imi pare rau sa aud ca aveti problemutze cu copilashii. Cum se manifesta infectia urinara Many_bany la flacau? Temperatura ceva nu papa?

Cami lui Luca Alexandru 25 Februarie 2009



Nu stiu sa-ti spun. La el pofta de mancare a scazut brusc dupa un an. Am zis eu ca au fost doi factori: primul ca l-am intarcat si al 2-lea am inceput sa-i dau fier urmat de calciu + vitamina c, de Craciun a avut un episod de muci cu 2 zile febra. La un an si doua luni am fost la pedi care era foarte vehementa sa-i dau calciu+vitamina c pana in martie, eu nu si nu. Atunci am zis sa-i fac analize sa vedem cum sta. Nu am reusit sa recoltez urina in primele zile, punguta se umeze si apoi tot pisu mergea in scutec asa ca am zis sa fac analizele de sange si apoi si urocultura. La sange a iesit glicemia mai mica cu o unitate, cica nu-i problema, si leucocitele mai mari. A fost primul semn de infectie undeva. Dupa cateva zile am reusit sa recoltez si urina si s-a confirmat infectia urinara. Asteptam sa mergem la pedi sapt. viitoare sa primim antibioticul.


mami de Vlad (29.10.2009)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Bianca B spune:

Citat:
citat din mesajul lui rami 73
Mai prost stam la capitolul olita, sta pe ea dar nu vrea sa faca, cum ii pun pampersul face in el ,

Si la noi e aceeasi situatie, la inceput parea interesat dar acum nici o sansa. Daca il las fara pampers si se apropie vre-un eveniment, ma striga si vine repede si-l cere. Nici noi nu am insistat caci am mocheta toata casa dar las' ca terminam renovarea pana in vara
Citat:
citat din mesajul lui madalina28

Bianca felicitari pt baietel sa va fie sanatos! dezamagirea sotului o sa treaca cand o sa vada ce flacai are la usa si cine stie poate in viitor apare si fetita!Eu am auzit si in Ro cazuri cand au nascut normal dupa cezariana dar sa fi trecut cel putin 2ani de la operatie!

Exemplu e mama mea care in ian'80 a avut cezariana iar in oct'81 a nascut normal. La mine ar fi aproape 2ani si 4luni pana la nastere.
Singurul fapt care ma retine e ca mai avem embrioni congelati pe care nu vreau sa-i arunc, Doamne fereste. Ceea ce inseamna ca trebuie sa iau in calcul si o eventuala sarcina. Mai e timp pana in mai, cand trebuie sa le spun decizia mea, nu ?

si sa visati cu ingerasi.

Petrecere 1 anisor Craciun 2010

David, puisorul nostru drag (17.02.2009) Primul Craciun 09

Bianca 20+ si mamica celui mai frumos copil din lume

Daca vreodata nu primesti zambetul pe care il astepti, fii generos si daruieste persoanei respective un zambet. Deoarece nimeni nu are mai mare nevoie de un zambet decat persoana care nu stie sa zambeasca celorlalti

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns many_bani spune:



RADU COSTIN





mami de Vlad (29.10.2009)

Mergi la inceput