Pufi frumosi de ian-feb 2010 (192) -LMA Alexandru!

Raspunsuri - Pagina 6

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns simplicity spune:

Miremia pupici multi la Mara pt "datul jos din pat"

Felicitari Kiti pt mersul singurel


Mami de Ariana(albinuta mea)
Motto-ul de azi:
"Solitude is the profoundest fact of the human condition. Man is the only being who knows he is alone."

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Eleysa spune:

Citat:
citat din mesajul lui xela_07

elefantica - daca are stare buna stai linistita si vezi zilele urmatoare, nu-i da nimic. Gandeste-te ca mananca in mare parte LM si e normal sa aiba multe scaune. Cel putin al meu asa are uneori, urmatoarea zi sau la 2-3 zile i se normalizeaza si scaunul (cand incepe si el sa manance mai omeneste )


pai tocmai asta e ...ca nu prea e in apele ei...e cam moale si somnoroasa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dandanaG spune:

elefantica scaunele moi se regleaza mai greu, cateodata dureaza si o sapt sau mai mult

in primul rand se recomanda regim alimentar, fara lapte, doar fara lactoza si san daca crezi ca nu ai mancat tu ceva ....

ai putea sa ii dai mucilagiu in seara asta, o masa , doua si sa faci trecerea treptat la lapte, nu direct
daca vezi ca are firisoare de sange e mai rau, atunci trebuie antibiotic daca nu se rezolva cu regim

sa treaca repede


mucilagiu de orez:
1 l apa
2 linguri faina de orez
2 linguri zahar sau fructoza
se fierbe la foc mic 30 min



mami de Dragos Andrei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alexia28 spune:

Citat:
citat din mesajul lui nyny


In primul rand multumim pt urari. La multi ani si voua.

In legatura cu aspirarea nasului... si eu ii aspiram cand erau raciti de foarte multe ori si ziua si noaptea. Am ajuns odata cu David la dr Stanciu si el mi-a spus sa nu-l mai aspir decat o data pe zi. Daca il aspiri de mai multe ori este ca atunci cand ii rupi coaja unei bube. Scapa mai greu de mucisori. De atunci ii desfund doar cu Sterimar sau ser fiziologic si este ok.

Mamica fericita de Mara (8.03.2008) si de David (1.01.2010)
Mara si David


Sa stii ca m-am gandit de multe ori la asta dar am zis eu ca sunt nebuna ca mi se pare ca din ce aspir mai mult de asta parca se formeaza mai multi

Colargol am mai folosit si eu la Natalia, multumesc Plateea pt ideea cu medicamentul cel homeopat, uitasem de el

Nikole sanatate multa fetelor


www.flickr.com/photos/10210052@N04//" target="_blank">Mamica de Natalia Maria 20.02.2008 si de Tudor Mario 21.01.2010

prietene DC .

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miremia spune:

Simply, Ele

Am vazut pozele noi ale Arianei, cea cu papusa este .
L-am vazut si pe Dragos, ce tort frumos a avut. E cheliuta acum?

Ele sper sa isi revina Isabela cat mai repede. Poate iese totusi un dintoc.

_
Mirela si Mara Ioana (ianuarie 2010)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Eleysa spune:

Citat:
citat din mesajul lui dandanaG

elefantica scaunele moi se regleaza mai greu, cateodata dureaza si o sapt sau mai mult

in primul rand se recomanda regim alimentar, fara lapte, doar fara lactoza si san daca crezi ca nu ai mancat tu ceva ....

ai putea sa ii dai mucilagiu in seara asta, o masa , doua si sa faci trecerea treptat la lapte, nu direct
daca vezi ca are firisoare de sange e mai rau, atunci trebuie antibiotic daca nu se rezolva cu regim

sa treaca repede


mucilagiu de orez:
1 l apa
2 linguri faina de orez
2 linguri zahar sau fructoza
se fierbe la foc mic 30 min



mami de Dragos Andrei


Multumesc muuuuuuult de tot pentru reteta de mucilagiu...tocmai cautam disperata pe net...si am gasit o gramada de variante si nu ma decideam la care sa ma opresc...am pus la facut...multumesc si de indicatii..o sa incerc sa ii dau mucilagiu in seara aste ...de tzitzi nu cred ca o sa stea departe ...ar trebui sa nu ma vada cred ...si si asa cauta la altii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Beatrice1982 spune:


la multe lunite dionisios!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!



eu cam rar............noi super extra maraiti........din cauza de dinti
un dinte jos a spatr gingia.......sus a iesit o masea, si asteptam al doilea dinte jos si o masea............
asa ca................jale mareeeeeeeeee


DARRRRRRRRRRRRRRRRRRRR
mi-am aflat scaun auto.............

ceea ce nu credeam in veci.........
va spuneam, nu stiu daca va spuneam ca unchiu meu se ocupa de marfa adusa din germania.etc...............si l-am intrebat intamplator daca nu are scaune de masian
pai hai sa vezi...........
si ma duc si ce imi vad okii?????????????????????
britax romer king.....
sa cad pe spate nu alta..............

50 de roni pus pe el
am vrut sa dau banii....nuuuuuuuuuuuuuuuuuuuu
nu a vrut sa mi-i ia..............



of bun e dumnezeu asta de sus.....
ii multumesc mult epntru ca ne ajuta!!!!!!!!!!!!!!!!!




http://www.buburuza.com/mergem-la-plimbare/scaune-auto/scaune-auto-9-36kg/scaun-auto-duo-plus-classicline?utm_source=shopmania&utm_medium=cpc&utm_campaign=direct_link


cam asa arata dar husa e alta

are doua poziti sau 3 nu stiu, dar e ok
poa sa si doarma in el............

sunt super fericita..........si fac ceva cu husa, ca e praf............l-am cif-uit, l-am facut cu domestos e ca nou.........in rest...........centura super buna...........
doamne ajuta!!!!!!!!!!!!!!!!

in rest

pup toti pufii , toate mamicile si sper sa ne reauzim maine...........dar e teroare cu el..............

musai sa il filmez sa vedeti cum ma striga in toata casa...........e demential.....
mamamaaaaaaaaaammmmmmmmmmmmmmmmmmmmmm




noapte buna!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
va pup!!!!!!!!!!!!!!!!



LUCIA..........ce tort imi spui sa fac?
care ti-a placut cel mai cel mai mmult dintre toate?
de priceput ma pricep, dar oare care mi-ar iesi cel mai bine??????????????
mersiiiiiiiiiiiiiiiii





I don't know much...but I know I love you...and I always will...'cause you're my soul and you are the air I breathe...

Happy New Year!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nyny spune:

Citat:
citat din mesajul lui elefantica

Offf...isabela mi-a facut de 3 ori kk moale azi ...a facut si ieri de 2 ori ....sa fie oare de la mine??? de dimineata i-am facut ceai de menta ...a baut putin, dar fara nici un rezultat...acum i-am facut smecta...a trebuit sa ii dau cu seringa de la nurofen, vre-o doua seringi am reusit, dupa care mi-a adormit...probabil de la atata cat s-a luptat sa nu ia smecta ...offf.....ce sa ii mai fac????

aaa...si acum ..nu dati cu oooo....dar se poate sa nu o mai scot pe isabela pana la primavara afara ????...nu de alta dar cum o scot afara seara imi face febra, sau muci ...am observat ca daca face febra nu face muci, iar daca faci muci nu face febra ...ma rog ...deja i-am facut 3 doze de antibiotic de cand a inceput toamna ...plus una de asta primavara ...ma intreb la ce m-am mai chinuit atata sa-i dau san...sorry...asta a fost revarsarea k sa nu pic in butoi..k tare as scoate-o si pe ea afara la zapada ...dar tare frica mi-e


Hai sa-mi dau si eu cu parerea...
Ai mei copii cand aveau flora intestinala distrusa de la AB intr-adevar aveau scaune moi dar nici nu mancau nimic. Isabela mananca?

Biotics-ul este foarte bun si nu are ca rau sa ii faca. Ca sa fi sigura ca ii dai tot pliculetul poti sa il dizolvi intr-o cantitate f mica de apa. Eu masor apa inainte cu seringa de nurofen . Pun praful din pliculet intr-un pahar din dupa aceea "torn" peste el exact 5 ml de apa. Amestec bine si dupa aceea trag inapoi in seringa. Dupa ce ii dau cu seringa ii dau sa bea apa cu cana lui.
Mucilagiul de orez din cate stiu eu se face cu apa si orez. Se fierbe orezul in apa mai multa decat la pilaf , astfel incat sa iasa mai moale. Dupa ce fierbe orezul se paseaza putin. Poti sa-i dai amestecat cu branzica de vaci (cred) sau cu biberonul cu tetina de cereale.
Eu zic sa nu iti faci griji. Daca mananca ca inainte si nu face febra este f posibil sa fie de la dinti.


Mamica fericita de Mara (8.03.2008) si de David (1.01.2010)
Mara si David

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nyny spune:

si inca ceva... 3 scaune moi ...chiar nu mi se pare mult. David are 3 scaune mai mult sau mai putin moi aproape zilnic.
Haide nu mai fii speriata. Maine sigur o sa fie mai bine.


Mamica fericita de Mara (8.03.2008) si de David (1.01.2010)
Mara si David

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Nik0le spune:

Citat:
citat din mesajul lui elefantica

Citat:
citat din mesajul lui dandanaG

elefantica scaunele moi se regleaza mai greu, cateodata dureaza si o sapt sau mai mult

in primul rand se recomanda regim alimentar, fara lapte, doar fara lactoza si san daca crezi ca nu ai mancat tu ceva ....

ai putea sa ii dai mucilagiu in seara asta, o masa , doua si sa faci trecerea treptat la lapte, nu direct
daca vezi ca are firisoare de sange e mai rau, atunci trebuie antibiotic daca nu se rezolva cu regim

sa treaca repede


mucilagiu de orez:
1 l apa
2 linguri faina de orez
2 linguri zahar sau fructoza
se fierbe la foc mic 30 min



mami de Dragos Andrei


Multumesc muuuuuuult de tot pentru reteta de mucilagiu...tocmai cautam disperata pe net...si am gasit o gramada de variante si nu ma decideam la care sa ma opresc...am pus la facut...multumesc si de indicatii..o sa incerc sa ii dau mucilagiu in seara aste ...de tzitzi nu cred ca o sa stea departe ...ar trebui sa nu ma vada cred ...si si asa cauta la altii




Ele, eu am pus o lingura jumate de orez intr-un litru de apa si am lasat sa fiarba vreo ora. Glucoza i-am pus-o Irinei in castronel, un varf de cutit, cred ca merge si fructoza. Mi se pare mult sa pui doua linguri de zahar la mucilagiul pentru bebe, cred ca dandana ti-a dat reteta standard. Sanatate multa!

Mergi la inceput