Pufi frumosi de ian-feb 2010 (192) -LMA Alexandru!

Raspunsuri - Pagina 7

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns larisel spune:

Adevarul e ca nu sunt sigura ca vor sta in scaunele, dar tare-ash vrea sa le fac baitza deodata (acum pe rand si consum prea mult timp) si alta solutzie nu am gasit. K naiba avem si ushi la cada si nu e comod (de fapt chiar imposibil) sa supravegheze 2 persoane 2 copii.




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miremia spune:

LMA Alexandru de Roco!
Sa cresti mare, sanatos si frumos!

Poate ne onoreaza si mami cu prezenta azi.

Azi este sarbatoare si la noi in familie....verisorul Marei implineste si el 1 anisor.
Anul trecut pe la 8 dimineata ma taraiam cu burtoiul prin magazine sa-i fac bagajul de spital surorii mele. Cand am ajuns la Polizu cu gentoiul au crezut ca venisem sa ma internez.

_
Mirela si Mara Ioana (ianuarie 2010)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sorina_bz spune:

'Neata, fetele! Haideti la o cafelutza, ca vad ca n-a dat-o nimeni inca!

LMA Alexandru de Roco!
LMA nepot de Miremia!

LML..tuturor sarbatoritilor de ieri si de azi!

Mami de adolescenta Diana-Teodora (30.05.1995) si pufuleatza Iris-Alexia (22.02.2010) Noi 4

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sorina_bz spune:

Noi suntem cam...varza, am inceput "glorios" anul 2011.
Iris nu numai ca n-a luat deloc in greutate de 2 sapt, dar a si scazut vreo 90g, iar tati de iris e intzepenit rau de spate, cam la orizontala, antiinflamatoare...vaitat....deci am "castigat" 3 copii, acum.

Bea...felicitari pentru scaunul de masina!...are Doamne-Doamne grija..
Xela...ce "perle" are A...cred ca te-ai topit! Abia astept sa vorbeasca si pitica mea, sa vad ce ascunde in gushulitza!
Plateea...fie-ti mila, despre ce borcanele de mar cu smantana vorbeai?...ca poate papa si piticania mea...ca, mai nou...refuza si fructele...of,of-mai,mai...
Ele...iubita, sunt sigura ca stiai, dar au piticii astia darul sa se faca sa facem..."ne-facute"....nu prea ar trebui sa-i schimbi laptele acum...nush, zic si eu, nu da cu "oo"...Formulele HN, de care spunea Alexia28, sunt speciale pt perioadele de diaree ale prichindeilor, si nu contin lapte...alea ar fi ok, daca n-ai alapta...Daca ati terminat AB de o sapt, e improbabil sa fie de la el, cred...Isabela, sa-i treaca burtica repede, si sa se linisteasca mami.
Larisel...gemanutzele...sa le placa scaunele de baitza, si sa stea in ele! Si eu ma gandeam sa-i iau lui iris, ca ar cam fi timpul sa terminam cu baitza in camera, ca se ridica in picioare, tropaie prin caditza...face totul tot o.."piscina"!

u all!
O zi minunata tuturor!

Mami de adolescenta Diana-Teodora (30.05.1995) si pufuleatza Iris-Alexia (22.02.2010) Noi 4

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dastefa spune:

sorina am intrat expres la cafelutza,am vazut ca esti matinala,si zic pana e gata a mea servesc ceva de la tine
imi pare rau de belele de inceput de an
trec ele si astea ,nu?

larisel nu stiu de ce dar de ieri nu imi mai iau gandul de la cantitatile impresionante de laptic pe care le-a baut Alena
s-a mai repetat?
eu ma gandeam sa o declar pe Miruna fomista sefa dar cred ca trebuie sa stam la coada

elefantica cum e Isa?si eu cred ca iti faci griji prea repede pt 3 scaune moi intr-o zi.
a luat mucilagiul?
oricum nu trece cu una cu doua
intreaba si la farmacii de un orez special pt bb pt scaune moi
mi l-a recomandat cineva ca fiind ultra,extra...dar am uitat cum se cheama.Daca vrei ma interesez si zic

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sorina_bz spune:

Citat:
citat din mesajul lui dastefa

sorina am intrat expres la cafelutza,am vazut ca esti matinala,si zic pana e gata a mea servesc ceva de la tine
imi pare rau de belele de inceput de an
trec ele si astea ,nu?

[


Dastefa, sa-ti fie de bine cafelutza!..Trec si belelele...nu-i problema..Felicitari pentru Mirunica "fomista"!

Mami de adolescenta Diana-Teodora (30.05.1995) si pufuleatza Iris-Alexia (22.02.2010) Noi 4

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns simplicity spune:

La multi anisori Alexandru de Roco
La multi anisori verisor de Mara scumpica ,ce fain e ca sunt de o varsta-cum se "inteleg"?

Sorina Multumesc de cafea ,imi pare rau de problemele aparute,sanatate sa aveti (si noi am avut probleme cu "luatul in greutate" si te inteleg prin ce treci )

la mine e 5,am adormit pe la 2,toti dorm si eu nu pot,ma dor picioarele ingrozitor de tare se anunta o zi superba


Mami de Ariana(albinuta mea)
Motto-ul de azi:
"Solitude is the profoundest fact of the human condition. Man is the only being who knows he is alone."

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns decenuela spune:

Citat:
citat din mesajul lui larisel

Adevarul e ca nu sunt sigura ca vor sta in scaunele, dar tare-ash vrea sa le fac baitza deodata (acum pe rand si consum prea mult timp) si alta solutzie nu am gasit. K naiba avem si ushi la cada si nu e comod (de fapt chiar imposibil) sa supravegheze 2 persoane 2 copii.


_
din 09.12.2009 mami de gemanutze sagetatoare





sunt nerecuperata si nu stiu despre ce e vb insa am vz pe net un fel de covoras ce se pune in cada cu suport de stat...si pt gemeni de la mothercare...e interesant

Mihaela, de LUCA ... minunea de la miezul noptii...

Povestea unui...petrecaret

PENTRU MAMICI SI BEBICI...

JUCARII PENTRU PITICI...




N-am stiut ca poate exista pe pamant o dragoste atat de mare!...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns decenuela spune:

neatza fetili...sarumana de coffe sorina...

noi am aj cu bine , ieri, pe la 3...jiji a fost relativ cuminte...insa asta noapte si-a fc numarul..iar la 4 era fresh...1-2 ore...acu e treaz...

oricum nicaieri nu e mai bine ca acasa...azi...

va pup...ma duc la recuperat cat termin cafeaua...apoi sa facem repede un real..ca bate vantul prin frigi


Mihaela, de LUCA ... minunea de la miezul noptii...

Povestea unui...petrecaret

PENTRU MAMICI SI BEBICI...

JUCARII PENTRU PITICI...




N-am stiut ca poate exista pe pamant o dragoste atat de mare!...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns plateea spune:


LMA Alexandru de Roco!
LMA nepot de Miremia!

sorina, borcanul e de la Hame. Eu in sv l-am gasit doar la un singur supermarket, dar imi aduce pe comanda oriunde au produse de la Hame. tot de la firma asta au bun bun si cu branza, cu prune yam yam, iar pe ala de pere il papa pe nerasuflate. unele sunt bio, altele nu. daca ajungi in real sau car4 sigur vezi borcanele. alt borcan pe care il papa cu placere e de la nestle multe fructe cu orez. si ii plac si cele de la dm care au fructe de padure sau cele cu musli ( andre_linei)

neata fetele...
parca am mai zis, da-s satula de leganat...
offf...

bea, sa folositi sanatosi scaunul. ma bucur mult de tot pt ivan!



I will survive...

povestea unei pastai...numita bbTo

Mergi la inceput