Pufi frumosi de ian-feb 2010 (192) -LMA Alexandru!

Raspunsuri - Pagina 5

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns simplicity spune:



Miremia Ce se bucura Mara de zapada,e scumpa foc
Xela ai copii foarte frumosi,imi place ce iti spune A.(ma gandeam ca sper sa imi spun si mie lucruri frumoase)
Ma bucur sa vad ca ne scrieti DandanaG,Plateea,Bubu_bu




Mami de Ariana(albinuta mea)
Motto-ul de azi:
"Fericirea este ceea ce privirea ta da nastere in inima mea si zambetul tau in sufletul meu."

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns simplicity spune:

Sanatate la toti pufuletii bolnaviori si la mamici
Ariana e fff agitata zilele astea...eu astept sa reintru la normal cu activitatile.

Aveti grija de voi


Mami de Ariana(albinuta mea)
Motto-ul de azi:
"Solitude is the profoundest fact of the human condition. Man is the only being who knows he is alone."

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Eleysa spune:

Offf...tocmai cand ma bucuram ca nu a mai facut kk ...a mai facut inca o data moale

Am scos-o si afara 10 min ...am lasat-o un pic pe jos la zapada si apoi sus la caldurica ...MP de transpirat nu a transpirat ...o imbrac destul de normal zic eu: body cu maneca lunga, un pluovaras, dress, salopetica si geaca ...cat despre crocobaur ...ma gandesc si la asta ...cam cand ar trebui sa ii treaca daca nu e de la crocobaur...sau sa ma duc direct cu ea la spital ???

Sorina ...bine zici tu de probiotice ...dr mea e tare batuta in cap bag de seama ca niciodata nu mi-a recomandat sa-i dau si asa ceva ...oricum antibioticul i l-am terminat a doua zi de Craciun, deci a trecut o sapt de atunci ..credeti ca poate fi de la asta??

Alexia28 multumim de urari si pt ideea cu ImunoBaby, maine sunt la farmacie si cumpar ...cat despre humana si milupa HN ...am citit prea tarziu ...tocmai am luat azi Milupa 3 sa incerc sa ii dau in seara asta inainte de culcare.

Plateea ...hipogama ...???...va trebui sa ma elucidezi pe mine mai intai ...ca la cat de idioata e dr mea de familie ...va trebui sa ii explic eu de ce sa trebuie sa imi dea sa ii fac analize ...sau si mai bine ...ce analize trebuie sa ii fac ???

Nikole ...cum se face mucilagiul de orez???...si in loc de glucoza pot sa pun fructoza???? k nu am in casa glucoza ...trimit acum si pm

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Eleysa spune:

Citat:
citat din mesajul lui simplicity

Sanatate la toti pufuletii bolnaviori si la mamici
Ariana e fff agitata zilele astea...eu astept sa reintru la normal cu activitatile.

Aveti grija de voi


Mami de Ariana(albinuta mea)
Motto-ul de azi:
"Solitude is the profoundest fact of the human condition. Man is the only being who knows he is alone."




si de la noi ...sa ii treaca arianei agitatia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Eleysa spune:

Danasor ...nu am renuntat de tot la Monti ..doar pe jumate...adica nu am mancat porc, prajeli, dulciuri cu zahar si faina alba ...in rest am bagat si eu o salata de beuf ...sarmalute cu carne de vita ..d-astea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns simplicity spune:

Citat:
citat din mesajul lui elefantica

Citat:
citat din mesajul lui simplicity

Sanatate la toti pufuletii bolnaviori si la mamici
Ariana e fff agitata zilele astea...eu astept sa reintru la normal cu activitatile.

Aveti grija de voi


Mami de Ariana(albinuta mea)
Motto-ul de azi:
"Solitude is the profoundest fact of the human condition. Man is the only being who knows he is alone."




si de la noi ...sa ii treaca arianei agitatia


Nu stiu daca am mai spus(ca ma cam lasa memoria )dar de fiecare data cand vad pozele voastre vad atata fericire;sper sa nu fie nimic serios cu micuta,poate ii apare un dintisor(zic si eu),mie Ariana de fiecare data cand ii aparea un dintisor imi facea scaune moi


Mami de Ariana(albinuta mea)
Motto-ul de azi:
"Solitude is the profoundest fact of the human condition. Man is the only being who knows he is alone."

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Eleysa spune:

Am vazut-o si eu pe Mara la zapada ...

Isabela mea a adormit ...iar...nu-i a buna ...offf

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Eleysa spune:

Citat:
citat din mesajul lui simplicity

Citat:
citat din mesajul lui elefantica

Citat:
citat din mesajul lui simplicity

Sanatate la toti pufuletii bolnaviori si la mamici
Ariana e fff agitata zilele astea...eu astept sa reintru la normal cu activitatile.

Aveti grija de voi


Mami de Ariana(albinuta mea)
Motto-ul de azi:
"Solitude is the profoundest fact of the human condition. Man is the only being who knows he is alone."




si de la noi ...sa ii treaca arianei agitatia


Nu stiu daca am mai spus(ca ma cam lasa memoria )dar de fiecare data cand vad pozele voastre vad atata fericire;sper sa nu fie nimic serios cu micuta,poate ii apare un dintisor(zic si eu),mie Ariana de fiecare data cand ii aparea un dintisor imi facea scaune moi


Mami de Ariana(albinuta mea)
Motto-ul de azi:
"Solitude is the profoundest fact of the human condition. Man is the only being who knows he is alone."




M-am gandit si eu la asta ...dar de atatea ori am pus pe seama dintilor febra ei ..sau mai stiu eu ce stari ..ca mi-e si frica sa mai zic ...oricum nu se vede nimic la "orizont" ...

pai ea este fericirea mea ...cand eram mica plangeam instantaneu daca ma gandeam ca as putea sta fara mami a mea ...acum plang instantaneu cand ma gandesc ca ar putea pati ceva isabela......nush daca m-am facut inteleasa ...oricum sunt sigura ca fericirea mea e fericirea fiecarei mame care isi tine odorul mult iubit in brate

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns xela_07 spune:

elefantica - daca are stare buna stai linistita si vezi zilele urmatoare, nu-i da nimic. Gandeste-te ca mananca in mare parte LM si e normal sa aiba multe scaune. Cel putin al meu asa are uneori, urmatoarea zi sau la 2-3 zile i se normalizeaza si scaunul (cand incepe si el sa manance mai omeneste )

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns simplicity spune:

Stiu exact la ce te referi Ele,asa patesc si eu


Mami de Ariana(albinuta mea)
Motto-ul de azi:
"Solitude is the profoundest fact of the human condition. Man is the only being who knows he is alone."

Mergi la inceput