Pufi frumosi de ian-feb 2010 (192) -LMA Alexandru!

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns plateea spune:

Citat:
citat din mesajul lui sorina_bz

Plateea, woww...super mesajul de anul nou!

Cat despre mancarica lui Teo, am citit cu maaaare interes post-ul tau... o sa mai incerc si eu sa-mi motivez mofturoasa cu una-alta, de la noi de la masa....

Mami de adolescenta Diana-Teodora (30.05.1995) si pufuleatza Iris-Alexia (22.02.2010) Noi 4




stii cum mi-am dat seama ca vrea... mancare? cand infuleca pe nerasuflate borcane de mar cu smantana. de atunci, smantana e preferata lui. in ciorbica, cu fructe, cu fulgi, cu paine... cand o prinde... (de 2-3) ori pe sapt, o primeste cu mare drag. apo... mi-am lasat copilul haiduc prin bucatarie.
stii indicatia aia "nu lasati la indemana copiilor?"
eu am facut fix pe dos. i-am dat... de toate. sa-l vezi cu ce pofta roade halca de gratar de piept de pui... zici ca e gingis han. daca doar asa o primeste, si o molfaie cu placere, pai... pofta buna, copile. decat flamad sau exclusiv pe LP cu cereale, mai bine cu stomacul plin.

acum, na... nu intelegeti si voi gresit... copilul mananca 70% mancare de bebelusi. dar restul, sau ce prinde... si ii place... bafta lui si bucuria mea!



I will survive...

povestea unei pastai...numita bbTo

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns plateea spune:

Citat:
citat din mesajul lui danasor

Buna ziua

Mire referitor la carne ca finger food - a mea mananca pestele singurica, ii aleg bucatelele sa nu aiba spini si ii place la nebunie, felicitari pentru datul jos din pat
Bubu cum sa te uitam? imi pare rau de problemele tale, sper sa reusiti sa treceti peste toate, dar stii ca suntem aici pentru o vorba buna
Dastefa super idei
Ruxita sanatate multa
MP, Tomaca frumos de intrebare: febra nu a mai facut dar mucii... sunt in continuare, cand pare ca e mai bine, cand ca e mai rau nici nu mai stiu , ii dau dimineata si seara cu albastru de metil in gat, iar in nasuc ser fiziologic si steri-mar, si ii mai dau si nurofen ca antiinflamator de doua ori de zi , seara si dimineata; stiu ca tin mucii astia, dar m-am saturat de ei ; voi cum sunteti?
Larisel da mananca Alena nu se joaca , mi se pare cam mult 400 ml odata
Plateea si poate reusim si noi o intalneala
Ele l-ai tradat pe monti de sarbatori?

pui mic


imi pare rau de muci. nici eu nu ii mai suport, asa ca stiu cat de greu iti este. din cauza lor am ajuns sa nu il mai las afara prea mult si sa astept cu disperare primavara si vara ca mi-e mila de el. eu i-am dat cu succes colargol si mai zicea cineva de coryzalia, tot pt muci. poate ajuta. daca nu, macar o incurajare si o pt mami sa treaca repede mucii si sa nu se mai intoarca anul asta!



I will survive...

povestea unei pastai...numita bbTo

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns plateea spune:

Citat:
citat din mesajul lui nyny

Citat:
citat din mesajul lui alexia28

Am reusit si eu sa intru un pic,

LA MULTI ANI, SA AVETI UN AN MAI BUN CU MULTA SANATATE SI IUBIRE!

Sunt restanta la capitolul urari

LA MULTI ANI PUFULETILOR LUCA SI DAVID, sa cresteti mari si sanatosi!

Am citit ca sunt multi pufuleti muciosi, si noi suntem, de fapt a inceput Natalia cu mucii dar ea a scapat foarte repede de ei si i-a luat si Tudor bineinteles, uff si e tare nasol ca a dormit tare prost noaptea, l-am aspirat de nspe ori, azi nu l-am scos la zapada, a iesit doar zuza cu saniuta.


www.flickr.com/photos/10210052@N04//" target="_blank">Mamica de Natalia Maria 20.02.2008 si de Tudor Mario 21.01.2010

prietene DC .




In primul rand multumim pt urari. La multi ani si voua.

In legatura cu aspirarea nasului... si eu ii aspiram cand erau raciti de foarte multe ori si ziua si noaptea. Am ajuns odata cu David la dr Stanciu si el mi-a spus sa nu-l mai aspir decat o data pe zi. Daca il aspiri de mai multe ori este ca atunci cand ii rupi coaja unei bube. Scapa mai greu de mucisori. De atunci ii desfund doar cu Sterimar sau ser fiziologic si este ok.

Mamica fericita de Mara (8.03.2008) si de David (1.01.2010)
Mara si David


si eu si eu... la aceeasi concluzie am ajuns. cu cat aspir mai rar (strictul necear) c atat emai bine si se usuca mucii mai repede. prefer sa il culc pe plan inclinat sa nu se mai sufoce si doarme mult mai bine.

ele... pai... eu de muci multi si AB i-am fgaut analize si pana la urma avea hipogama. deci ii dau broncho-vaxom si chiar s-a cunoscut... poti sa intrebi dr. tau de un sfat. in perioada asta au o imunitate scazuta fiziologica. deci...



I will survive...

povestea unei pastai...numita bbTo

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns plateea spune:

mireeeee... ce bine ii sta marei in zapada...
supeeer distractie!



I will survive...

povestea unei pastai...numita bbTo

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns larisel spune:

Iete ce noroc am la inceput de an ... M-am tot codit sa iau scaunele de baie, sa nu iau, sa iau samd... In fine, m-am hotarat la un model, dau comanda de ieri, ma suna ca n-au pe stoc. Dau comanda pe alt site, iarashi n-au... Gasesc o varianta (mai scumpa) cu produsul pe stoc...minciuna, n-au nici aia. Am dat a 4-a comanda... sa vad maine... Sa nu zic ca mai sunt si site-uri in concediu pana pe 5 ...

Nu-i chiar asha de important, am supravietzuit pana acum, dar n-am unde sa ma plang in alta parte.





Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns larisel spune:

Citat:
citat din mesajul lui plateea

mireeeee... ce bine ii sta marei in zapada...
supeeer distractie!



I will survive...

povestea unei pastai...numita bbTo



Daaa...




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns plateea spune:

Citat:
citat din mesajul lui larisel

Iete ce noroc am la inceput de an ... M-am tot codit sa iau scaunele de baie, sa nu iau, sa iau samd... In fine, m-am hotarat la un model, dau comanda de ieri, ma suna ca n-au pe stoc. Dau comanda pe alt site, iarashi n-au... Gasesc o varianta (mai scumpa) cu produsul pe stoc...minciuna, n-au nici aia. Am dat a 4-a comanda... sa vad maine... Sa nu zic ca mai sunt si site-uri in concediu pana pe 5 ...

Nu-i chiar asha de important, am supravietzuit pana acum, dar n-am unde sa ma plang in alta parte.



_
din 09.12.2009 mami de gemanutze sagetatoare





esti sigura ca o sa stea in ele? poate ai de la cine sa testezi. ca atomicul meu nici vorba sa stea in cur in cada... de la 6 luni numai haiduc in picioare e in cada... sa vada, sa se catere, sa exploreze, sa darame...

spor la gasit. si daca nu... pana pe 5 nu mai e mult...



I will survive...

povestea unei pastai...numita bbTo

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Nik0le spune:

Citat:

Citat:

Edit ca am uitat sa te intreb, plateea, care a fost rezultatul cantaririi, asa cum a fost ea, ne tii in suspans.




cum sa fie cu porc, Doamne iarta-ma... sunt loca dar nu dusa de tot cu pluta. daca tii minte eu am varii probleme cu colecistul, deci mananc de suuuper regim. asa ca DL. in cauza nu primeste decat "dietetic"... de mic!

iar in legatura cu varstele la care se introduc alimentele... listele, cartile, teoriile, le-am aruncat la gunoi. cu un copil ca al meu... au valoare zero absolut.
cat despre minunata valoare a cantaritului... avea 8.600 cu chiloti plini, body si ciorapi grosi. deci vreo 8.200 banui. 400 g in 2 luni. cu regim de viata "ce-ti doreste inimioara pofta buna!"...

nu cred ca mai este vreun baietel cu asa greutate de model, dar macar le face concurenta fetelor...



I will survive...

povestea unei pastai...numita bbTo


plateea mea culpa, am uitat ce dietetic mananci tu, da-i inainte atunci ca-i foarte bine! Ca greutate nu sta asa rau pastaia, e subtirel ce-i drept, dar avem pufuleti si mai slabuti. Lasa, decat sa ajungi sa-i numeri dumicatii, mai bine asa (cu asta ma consolez si eu). Primit pm, ma apuc sa prestez mail.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Nik0le spune:

alexia, multumim pt urari, asemenea si voua! Sanatate multa, sa scapati repede de mucisori!

larisel, imi pare rau ca n-ai gasit scaunele, dar vorba plateei, daca n-or sa stea fetele in ele? Irina mea simte nevoia sa tropaie prin toata cadita, pai cred ca daca-as pune-o-n scaun, s-ar lasa cu urlete...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mamidepuiuti spune:

Citat:
citat din mesajul lui elefantica

Offf...isabela mi-a facut de 3 ori kk moale azi ...a facut si ieri de 2 ori ....sa fie oare de la mine??? de dimineata i-am facut ceai de menta ...a baut putin, dar fara nici un rezultat...acum i-am facut smecta...a trebuit sa ii dau cu seringa de la nurofen, vre-o doua seringi am reusit, dupa care mi-a adormit...probabil de la atata cat s-a luptat sa nu ia smecta ...offf.....ce sa ii mai fac????

aaa...si acum ..nu dati cu oooo....dar se poate sa nu o mai scot pe isabela pana la primavara afara ????...nu de alta dar cum o scot afara seara imi face febra, sau muci ...am observat ca daca face febra nu face muci, iar daca faci muci nu face febra ...ma rog ...deja i-am facut 3 doze de antibiotic de cand a inceput toamna ...plus una de asta primavara ...ma intreb la ce m-am mai chinuit atata sa-i dau san...sorry...asta a fost revarsarea k sa nu pic in butoi..k tare as scoate-o si pe ea afara la zapada ...dar tare frica mi-e
offfffffffffffffff
cum o scoti cum face febra? nu-mi pot explica...poate e prea gros imbracata si transpira? nu te supara pe mine...zic si eu...
referitor la scaunul moale,perioada asta,in care baga TOT in gurita,e destul de periculoasa,sa zic asa...poate baga si vreun crocobaur...cu radu am patit-o...coproculturi la sanepid...klebsiella

mami de Alex si Radu

Mergi la inceput