Pufi frumosi de ian-feb 2010 (192) -LMA Alexandru!

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns sorina_bz spune:

Citat:
citat din mesajul lui elefantica

Offf...isabela mi-a facut de 3 ori kk moale azi ...a facut si ieri de 2 ori ....sa fie oare de la mine??? de dimineata i-am facut ceai de menta ...a baut putin, dar fara nici un rezultat...acum i-am facut smecta...a trebuit sa ii dau cu seringa de la nurofen, vre-o doua seringi am reusit, dupa care mi-a adormit...probabil de la atata cat s-a luptat sa nu ia smecta ...offf.....ce sa ii mai fac????

aaa...si acum ..nu dati cu oooo....dar se poate sa nu o mai scot pe isabela pana la primavara afara ????...nu de alta dar cum o scot afara seara imi face febra, sau muci ...am observat ca daca face febra nu face muci, iar daca faci muci nu face febra ...ma rog ...deja i-am facut 3 doze de antibiotic de cand a inceput toamna ...plus una de asta primavara ...ma intreb la ce m-am mai chinuit atata sa-i dau san...sorry...asta a fost revarsarea k sa nu pic in butoi..k tare as scoate-o si pe ea afara la zapada ...dar tare frica mi-e


Ele......in leg cu kk moale,...nu mai stiu daca ai zis...poate sa fie si de la flora intestinala dezechilibrata de AB, daca nu ia un probiotic (Biotics, Protectis...ceva)....Nu da cu rosii, daca ai zis ca-i dai, si n-am tinut eu minte, please.

Mami de adolescenta Diana-Teodora (30.05.1995) si pufuleatza Iris-Alexia (22.02.2010) Noi 4

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sorina_bz spune:

Plateea, woww...super mesajul de anul nou!

Cat despre mancarica lui Teo, am citit cu maaaare interes post-ul tau... o sa mai incerc si eu sa-mi motivez mofturoasa cu una-alta, de la noi de la masa....

Mami de adolescenta Diana-Teodora (30.05.1995) si pufuleatza Iris-Alexia (22.02.2010) Noi 4

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danasor spune:

Buna ziua

Mire referitor la carne ca finger food - a mea mananca pestele singurica, ii aleg bucatelele sa nu aiba spini si ii place la nebunie, felicitari pentru datul jos din pat
Bubu cum sa te uitam? imi pare rau de problemele tale, sper sa reusiti sa treceti peste toate, dar stii ca suntem aici pentru o vorba buna
Dastefa super idei
Ruxita sanatate multa
MP, Tomaca frumos de intrebare: febra nu a mai facut dar mucii... sunt in continuare, cand pare ca e mai bine, cand ca e mai rau nici nu mai stiu , ii dau dimineata si seara cu albastru de metil in gat, iar in nasuc ser fiziologic si steri-mar, si ii mai dau si nurofen ca antiinflamator de doua ori de zi , seara si dimineata; stiu ca tin mucii astia, dar m-am saturat de ei ; voi cum sunteti?
Larisel da mananca Alena nu se joaca , mi se pare cam mult 400 ml odata
Plateea si poate reusim si noi o intalneala
Ele l-ai tradat pe monti de sarbatori?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns larisel spune:

Sunt curioasa cat o manca diseara... A fost premiera totushi. Si nu are decat 8.5 kile maxim (de-acuma le canatresc lunar si mai am pana pe 9 cand se implineshte luna).

Edit: deshi am cantarul in dulap.



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nyny spune:

Citat:
citat din mesajul lui larisel

Sunt curioasa cat o manca diseara... A fost premiera totushi. Si nu are decat 8.5 kile maxim (de-acuma le canatresc lunar si mai am pana pe 9 cand se implineshte luna).

Edit: deshi am cantarul in dulap.

_
din 09.12.2009 mami de gemanutze sagetatoare





si eu i-am pus mai multe cereale aseara in lapte si le-a mancat, iar pe la 1.30 i-am dat 180ml lapte in loc de 150ml si mi-a parut rau ca nu i-am dat mai mult. In noaptea asta ii fac 210. Sa vedem...

Mamica fericita de Mara (8.03.2008) si de David (1.01.2010)
Mara si David

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alexia28 spune:

Am reusit si eu sa intru un pic,

LA MULTI ANI, SA AVETI UN AN MAI BUN CU MULTA SANATATE SI IUBIRE!

Sunt restanta la capitolul urari

LA MULTI ANI PUFULETILOR LUCA SI DAVID, sa cresteti mari si sanatosi!

Am citit ca sunt multi pufuleti muciosi, si noi suntem, de fapt a inceput Natalia cu mucii dar ea a scapat foarte repede de ei si i-a luat si Tudor bineinteles, uff si e tare nasol ca a dormit tare prost noaptea, l-am aspirat de nspe ori, azi nu l-am scos la zapada, a iesit doar zuza cu saniuta.

Elefantica ai incercat formulele HN de la Milupa, Humana? Sunt bune in astfel de cazuri, la noi a avut succes,plus neaparat Biotics Baby (mai spunea Sorina). Poti sa-i dai si ceva sa-i creasca un pic imunitatea, gen imunobaby...poate tu ai mai zis de astea dar eu cum stau cu timpul prost si nu citesc tot timpul, nu te superi da?

Lorexn-am stiut de slujba si dorinte, vreau si eu!
Poate la anul ajung acum ca stiu. Este valabil la toate bisericile?

Oare o sa ajung si eu sa ma intalnesc cu voi? Nu de alta dar mi-am facut prietene dragi pe DC si am avut parte de super intalniri cand eram aspiranta dar acum cu doi pici...cam greu sa mai plec.

pup toate fetele


www.flickr.com/photos/10210052@N04//" target="_blank">Mamica de Natalia Maria 20.02.2008 si de Tudor Mario 21.01.2010

prietene DC .

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ruxita spune:

danaosr, thks!

dar io am intrat sa ma plang iar... (ce-ati crezut?) suntem debransati de la apa calda si de la caldura! Nici nu stiam ca pot face asta... am inteles ca e o lege care le interzice furnizorilor de agenti sa debranseze pe timp de iarna... noi ne-am achitat toate datoriile dar se pare ca altii nu si atunci in nume colectiv au debransat tot blocul... e semn ca tre sa ne caram cat mai degraba de aici? si ce fac la noapte cu un copil bolnav?

--------------------------------------------------------------------------------------------
Kay, un pui iubit! (21.01.2010)


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nyny spune:

Citat:
citat din mesajul lui alexia28

Am reusit si eu sa intru un pic,

LA MULTI ANI, SA AVETI UN AN MAI BUN CU MULTA SANATATE SI IUBIRE!

Sunt restanta la capitolul urari

LA MULTI ANI PUFULETILOR LUCA SI DAVID, sa cresteti mari si sanatosi!

Am citit ca sunt multi pufuleti muciosi, si noi suntem, de fapt a inceput Natalia cu mucii dar ea a scapat foarte repede de ei si i-a luat si Tudor bineinteles, uff si e tare nasol ca a dormit tare prost noaptea, l-am aspirat de nspe ori, azi nu l-am scos la zapada, a iesit doar zuza cu saniuta.


www.flickr.com/photos/10210052@N04//" target="_blank">Mamica de Natalia Maria 20.02.2008 si de Tudor Mario 21.01.2010

prietene DC .




In primul rand multumim pt urari. La multi ani si voua.

In legatura cu aspirarea nasului... si eu ii aspiram cand erau raciti de foarte multe ori si ziua si noaptea. Am ajuns odata cu David la dr Stanciu si el mi-a spus sa nu-l mai aspir decat o data pe zi. Daca il aspiri de mai multe ori este ca atunci cand ii rupi coaja unei bube. Scapa mai greu de mucisori. De atunci ii desfund doar cu Sterimar sau ser fiziologic si este ok.

Mamica fericita de Mara (8.03.2008) si de David (1.01.2010)
Mara si David

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dandanaG spune:



LA MULTI ANI !!!
LA MULTI ANI ! Pufilor care au implinit 1 anisor
sper sa avem un an cel putin la fel de frumos cum a fost 2010 dar mai usor si cu mai multe nopti dormite


Va multumim din suflet pentru urari si pentru ca nu ne-ati uitat


toti pufosii care fac din ce in ce mai multe progrese se pare

am vazut poze superbe si cu pufi si cu mamici

vroiam sa respund mai din urma, tomaca si Micky_mica parca ma intrebau de crema ptr putza, noi o folosim cam de o luna si sunt imbunatatiri serioase, cam de la 2 sapt s-au vazut razultate, eu chiar sunt f f multumita
daca nu ar fi fost f f strans acolo nu mi-as fi facut probleme, dar la noi chiar exista pericolul unui blocaj, acum se decaloteaza putin, aproape jumate, dar restul se rezolva si pe parcurs, important e sa scapam de operatie

larisel gasesti sigurante pentru sertare vis-a-vis de spital, pe tomis , la set de 6 buc 6 ron, noi am montat la o parte din sertare, chiar isi fac treaba ca nu se mai putea

sunt sisteme de siguranta si pentru usi si pentru frigider dar la noi nu s-a pus problema inca

mami de Dragos Andrei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns plateea spune:

Citat:
citat din mesajul lui Nik0le

ele, primul primul lucru in caz de kk moale este regimul alimentar. Asa ca in loc de smecta si ceai de menta, fa-i mucilagiu de orez cu morcov eventual, banana, d-astea. Fac minuni, mai ales mucilagiul ala (mie dr mi-a zis sa pun nitica glucoza in el sa mi-l accepte, ca nu e prea grozav la gust).

MP, primit pm, mercic, n-am apucat sa trimit nimic, ca-s singura si ingropata in amandoua fetele.

ele, plateea, dati-mi adresa voastra de mail si va trimit pozele. tomaca, daca le vrei si tu...

mire, vazut mail comun, raspuns. Multumim pentru capitole, vorba lui lorex!

plateea, le zici bine maica, dar cu mancarea m-ai dat gata. Bine-ar fi macar orientativ sa iei in calcul varstele recomandate pentru introducerea diverselor alimente, sarmalele alea nu erau cu carne de porc nu? Zic si eu...

Edit ca am uitat sa te intreb, plateea, care a fost rezultatul cantaririi, asa cum a fost ea, ne tii in suspans.

de Isabela si Irina (februarie 2010)


cum sa fie cu porc, Doamne iarta-ma... sunt loca dar nu dusa de tot cu pluta. daca tii minte eu am varii probleme cu colecistul, deci mananc de suuuper regim. asa ca DL. in cauza nu primeste decat "dietetic"... de mic!

iar in legatura cu varstele la care se introduc alimentele... listele, cartile, teoriile, le-am aruncat la gunoi. cu un copil ca al meu... au valoare zero absolut.
cat despre minunata valoare a cantaritului... avea 8.600 cu chiloti plini, body si ciorapi grosi. deci vreo 8.200 banui. 400 g in 2 luni. cu regim de viata "ce-ti doreste inimioara pofta buna!"...

nu cred ca mai este vreun baietel cu asa greutate de model, dar macar le face concurenta fetelor...



I will survive...

povestea unei pastai...numita bbTo

Mergi la inceput