Pufi frumosi de ian-feb 2010 (192) -LMA Alexandru!

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Eleysa spune:

Citat:
citat din mesajul lui miremia

Vroiam sa va reamintesc sa intrati pe mailul comun.

Eu am dat o capatana de coltul unei etajere de am crezut ca mi-a crapat capul. Dupa ce mi-am plans de mila putin, m-am gandit la bietii pui cum se lovesc ei de toate cele.

Lillo mai poarta piticul casca?

_
Mirela si Mara Ioana (ianuarie 2010)



offf... sa treaca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lorex spune:

Multumim Miremia pentru nenumaratele capitole!

Acum trei ani mi-a spus cineva ca la slujba din noaptea dintre ani se citeste Acatistul Lui Isus si ca atunci se indeplinesc dorintele!
Si de atunci obisnuiesc sa merg, macar cateva minute, inainte de 12...dorintele s-au indeplinit pana acum!




Am uitat sa felicit pe cineva:

LA MULTI ANI, Diana de Roxy!
Actrita lu' mama, sa fii sanatoasa si vesela mereu!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Eleysa spune:

Offf...isabela mi-a facut de 3 ori kk moale azi ...a facut si ieri de 2 ori ....sa fie oare de la mine??? de dimineata i-am facut ceai de menta ...a baut putin, dar fara nici un rezultat...acum i-am facut smecta...a trebuit sa ii dau cu seringa de la nurofen, vre-o doua seringi am reusit, dupa care mi-a adormit...probabil de la atata cat s-a luptat sa nu ia smecta ...offf.....ce sa ii mai fac????

aaa...si acum ..nu dati cu oooo....dar se poate sa nu o mai scot pe isabela pana la primavara afara ????...nu de alta dar cum o scot afara seara imi face febra, sau muci ...am observat ca daca face febra nu face muci, iar daca faci muci nu face febra ...ma rog ...deja i-am facut 3 doze de antibiotic de cand a inceput toamna ...plus una de asta primavara ...ma intreb la ce m-am mai chinuit atata sa-i dau san...sorry...asta a fost revarsarea k sa nu pic in butoi..k tare as scoate-o si pe ea afara la zapada ...dar tare frica mi-e

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Eleysa spune:

Citat:
citat din mesajul lui lorex

Multumim Miremia pentru nenumaratele capitole!

Acum trei ani mi-a spus cineva ca la slujba din noaptea dintre ani se citeste Acatistul Lui Isus si ca atunci se indeplinesc dorintele!
Si de atunci obisnuiesc sa merg, macar cateva minute, inainte de 12...dorintele s-au indeplinit pana acum!




Am uitat sa felicit pe cineva:

LA MULTI ANI, Diana de Roxy!
Actrita lu' mama, sa fii sanatoasa si vesela mereu!

_
Lorex, mama de martzishor cu bobitza de aur ...a inimii mele...

01.03.010 Every moment spent with you is a moment I treasure..
_



ce dragut! n-am stiut de slujba de revelion ...si ca ti se indeplinesc dorintele ...pai si se face la toate bisericile ???

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lillo spune:

Casca noastra e mai mult un turban. Am pus o poza pe mailul comun.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ale1212xa spune:

am revenit si noi, am fost amandoi la cabana plapumioara...vai ce bine a fost

-----------------------------------------
Dragos-Andrei(08.01.2010)...un bebic mic si pitic facea baie intr-un ibric

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lorex spune:

Citat:
citat din mesajul lui elefantica

Offf...isabela mi-a facut de 3 ori kk moale azi ...a facut si ieri de 2 ori ....sa fie oare de la mine??? de dimineata i-am facut ceai de menta ...a baut putin, dar fara nici un rezultat...acum i-am facut smecta...a trebuit sa ii dau cu seringa de la nurofen, vre-o doua seringi am reusit, dupa care mi-a adormit...probabil de la atata cat s-a luptat sa nu ia smecta ...offf.....ce sa ii mai fac????

aaa...si acum ..nu dati cu oooo....dar se poate sa nu o mai scot pe isabela pana la primavara afara ????...nu de alta dar cum o scot afara seara imi face febra, sau muci ...am observat ca daca face febra nu face muci, iar daca faci muci nu face febra ...ma rog ...deja i-am facut 3 doze de antibiotic de cand a inceput toamna ...plus una de asta primavara ...ma intreb la ce m-am mai chinuit atata sa-i dau san...sorry...asta a fost revarsarea k sa nu pic in butoi..k tare as scoate-o si pe ea afara la zapada ...dar tare frica mi-e


Nu stiu...scosul afara sitmuleaza si el sistemul imunitar..nu cred ca e o solutie...incearca sa o imbraci mai gros/sau mai subtire daca o gasesti transpirata...
probabil ca antibioticul i-a scazut imunitatea..
nush ce sa zic..

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Eleysa spune:

Citat:
citat din mesajul lui lorex

Citat:
citat din mesajul lui elefantica

Offf...isabela mi-a facut de 3 ori kk moale azi ...a facut si ieri de 2 ori ....sa fie oare de la mine??? de dimineata i-am facut ceai de menta ...a baut putin, dar fara nici un rezultat...acum i-am facut smecta...a trebuit sa ii dau cu seringa de la nurofen, vre-o doua seringi am reusit, dupa care mi-a adormit...probabil de la atata cat s-a luptat sa nu ia smecta ...offf.....ce sa ii mai fac????

aaa...si acum ..nu dati cu oooo....dar se poate sa nu o mai scot pe isabela pana la primavara afara ????...nu de alta dar cum o scot afara seara imi face febra, sau muci ...am observat ca daca face febra nu face muci, iar daca faci muci nu face febra ...ma rog ...deja i-am facut 3 doze de antibiotic de cand a inceput toamna ...plus una de asta primavara ...ma intreb la ce m-am mai chinuit atata sa-i dau san...sorry...asta a fost revarsarea k sa nu pic in butoi..k tare as scoate-o si pe ea afara la zapada ...dar tare frica mi-e


Nu stiu...scosul afara sitmuleaza si el sistemul imunitar..nu cred ca e o solutie...incearca sa o imbraci mai gros/sau mai subtire daca o gasesti transpirata...
probabil ca antibioticul i-a scazut imunitatea..
nush ce sa zic..

_
Lorex, mama de martzishor cu bobitza de aur ...a inimii mele...

01.03.010 Every moment spent with you is a moment I treasure..
_



problema la noi e la gat...pt ca tipa de bucurie afara ...e toata in extaz ...cel putin de cand cu zapada ...si imediat face rosu in gat ...am incercat si varianta cu fularul ....nu-l tine neam ...una peste alta sunt convinsa ca si antibioticele au partea lor

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Eleysa spune:

Citat:
citat din mesajul lui Lillo

Casca noastra e mai mult un turban. Am pus o poza pe mailul comun.


vazut piticul cu turban ...fff haios ...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Nik0le spune:

ele, primul primul lucru in caz de kk moale este regimul alimentar. Asa ca in loc de smecta si ceai de menta, fa-i mucilagiu de orez cu morcov eventual, banana, d-astea. Fac minuni, mai ales mucilagiul ala (mie dr mi-a zis sa pun nitica glucoza in el sa mi-l accepte, ca nu e prea grozav la gust).

MP, primit pm, mercic, n-am apucat sa trimit nimic, ca-s singura si ingropata in amandoua fetele.

ele, plateea, dati-mi adresa voastra de mail si va trimit pozele. tomaca, daca le vrei si tu...

mire, vazut mail comun, raspuns. Multumim pentru capitole, vorba lui lorex!

plateea, le zici bine maica, dar cu mancarea m-ai dat gata. Bine-ar fi macar orientativ sa iei in calcul varstele recomandate pentru introducerea diverselor alimente, sarmalele alea nu erau cu carne de porc nu? Zic si eu...

Edit ca am uitat sa te intreb, plateea, care a fost rezultatul cantaririi, asa cum a fost ea, ne tii in suspans.

Mergi la inceput