Bun venit in 2011, Iepurasi de mar-apr 2010! (97)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns child spune:

Am trimis invitatie pe gmail, sa vizionati, daca aveti placerea, poze noi cu Albert.


Diana si inimioara mea Albert-Krisztian (2.03.2010)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristina30 spune:

Buna seara,

intreba Irene ce-am facut de revelion.... ne-am intalnit in total 3 familii la una dintre ele acasa, nu la noi.. toti avem baietii cam de o varsta si se inteleg bine intre ei, pe langa Ingrid si familia la care am mer un Elias de 3 luni, care asa de cuminte a fost, ca a dormit si nici nu l-am vazut... am mers pe la 7:30 seatra la ei, am facut racleta, astea sunt un fel de cuptorase mici cu tagaite in care-ti pui ce vrei tu din ingredientele deja asezate in castronele ( porumb, paprica, ananas, ciuperci proaspete....) si se pune deasupra o branza speciala si se da la rumenit, cam in 10 min e gata, si tot asa... deasupra cuptoraselor sunt griluri asa ca am avut si ceva carne si carnaciori la grilazt, eu am facut o salata de paste italiana, o alta prietena a facut mozarela cu rosii si am mancat si ne-am bucurat... copiii s-au mai jucat pana am aranjat noi masa putin..., au o camer speciala de joaca, apoi am facut fondue de ciocolata, aveau chiar o fantana de aia prin care curge ciocolata. La 12 am iesit afara sa facem artificii, probat sekt far alcool, Ingrid a fost f cuminte, a mai dormit ceva, la artificii a fost doarte atenta, i-a placut totul si dupa am plecat acasa, pe la 1:30 copiii erau in paturile lor si noi dupa vreo 30 min; nimic spectaculos dar foarte OK.


Cristina Ingrid Evelina(20.03.2010) si Magnus Tiberius (7.04.2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns atb spune:

Irene, Kossir, Stanucel multumim!
Am fost azi la dr pediatra cu Denis, bineinteles ca are bronsita, ne-a trimis la spital iar acolo i-a facut radiografie la plamani si maine mai mergem sa-i faca analize, dar nu suntem caz grav de stat bin spital, slava Domnului!
Uf ce frica mi-a fost, chiar nu-mi doresc sa ajung acolo, mi-a fost indeajuns si cateva ore cat am asteptat pe-acolo pe la usi sa vad atatia copii bolnavi dar bolnavi rau, nu stiam cum sa ma feresc mai tare de ei sa nu tuseasca inspre noi. Doamne fereste, mergi acolo cu una si vii cu zece!

Pup fetele petrecarete, eu n-am apucat sa scriu nimic despre revelion. Anul asta am stat acasa si i-am chemat pe parintii mei la mnoi, a fost un revelion linistit, initial voiam sa iesim in centru la focurile de artificii dar cu copilasii bolnaviori am renuntat. la ora 2 ei au plecat, copiii au adormit iar eu cu sotul am mai ramas la un pahar de sampanie...

Adriana mamy de Denis Alin 15.03.2010 si Nicholas Cristian 19.07.2008 (povestea nasterii)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Yaia spune:

Citat:
citat din mesajul lui bluekidoo
Iar noi am incercat sa sarbatorim cei 7 ani de cand suntem impreuna. Relatia noastra incepe fix la ora 01 pe 1 ianuarie
De pe 1 ianuarie Tanya a inceput sa exerseze statul in picioare nesustinuta si dansatul singurica in picioare .. Sta cateva minute si este tare fericita. Astazi chiar a facut doi pasi nesustinuta si a invatat sa se urce in canapea... tre sa exersam coborarea


Multi ani impreuna si toti fericiti!
Si felicitari Tanyei! E prima iepurica ce face pasi singurica, daca am citit eu bine, nu? dupa 2 pasi, urmeaza muuulti altii. Cam intr-o luna, doua isi da drumul bine, ai sa vezi!

===============================================
Irina, mami de Tudor Cristian (08.10.2007) si Alexia Briana (30.03.2010)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bluekidoo spune:

Atb multa sanatate piticilor Eu am iesit cu Tanya afara cand avea febra.. nu stateam mai mult de 30 min, dar o scoteam la aer..
Yaia multumim frumos sa dea domnu sa fie asa pentru toata lumea.
Si noi credem ca va merge singura foarte repede. Am observat ca innainte de a se ridica in picioare face galagie pentru a ne atrage atentia, abia cand e sigura ca o privim sta fara sa se tina si ne priveste permanent sa ne vada reactia. Cand oboseste se prinde la loc sau se lasa in fund si se uita sa vada cum reactionam. Noi o aplaudam si o felicitam, ea incepe sa rada si se ridica fericita in picioare si o ia de la capat . Nu va imaginati cat de fericita a fost cand a vazut reactia noastra dupa ce a facut cei doi pasi, de atunci exerseaza dansul fara sa se tina de nimic
Poate reusim sa-i facem si niste poze cand sta asa, dar intre timp am pus cateva poze de la sanius..
Gata...Fug la bucatarie ca sotului meu ii e pofta de clatite.. ma duc sa-i fac pofta


Un vot va rog.



Nunta 12.05.2007


Carmen mami de Tanya Ioana 05.03.2010

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ioanaa28 spune:

castelanaaa, ma bucur ca dai vesti chiar si asa, pe scurt...multumim de urari!!! asteptam detalii despre cum ai petrecut sarbatorile cu cei trei baieti ai tai
Adriana, ma bucur ca nu ati ramas pe la spitale, Doamne fereste sa fie nevoie, stati cumintei in casa si tratati-va.

briza mie-mi sunteti dragi toate, cu atat mai mult cele ce scrieti...DAr, imi lipsesc tare multe din "vocile" consacrate ale odiseei noastre, si cu atat mai mult vestile despre iepurasii lor...

Haideti fetelor, treceti peste suparari si dezamagiri (intemeiate dealtfel) si scrieti putintel despre cum au petrecut iepurasii primele sarbatori de iarna....

la poze nu am reusit sa ajung...sper maine
noapte buna tuturor...



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns EVAMIKA spune:

LA MULTI ANI! Sa aveti un an minunat si sa fiti sanatosi cu totii!
Noi am petrecut Revelionul in 3 si tare bine a fost.Eva a rezistat eroic pana la 2 pt ca dormise mult in timpul zilei.Oricum i-am decalat somnul cu atatea sarbatori si vizite si invitati, iar acum se culca in jur de ora 24 si se trezeste la 11 ziua.
Am iesit si noi la zapada acum seara cand a venit tati .Ne-a tras cu sania si pe mine si pe Eva si tare bine a mai fost.
Atb felicitari pt concurs , inseamna ca ai super ureche muzicala.Ce sunet a fost?

BluekidoO esti o fata puternica ...stii ca esentele tari se tin in sticlute mici.La multi ani pt cei 7 ani !

Corimami LA MULTI ANI CU SANATATE ALATURI DE PETALA TA!!!

Kossir nu-i nici o problema ca ai incurcat borcanele....asa se intampla cand avem acelasi nume si zile de nastere apropiate!

Briza, cum se mai simt cei din familia ta (varul si matusa si bunicul)?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kossir spune:

Seara buna,
Bluekido vazut pozele, tare frumoase sunt. V-ati distrat ceva prin zapada. Ca doua fetite mari ce sunteti. Si ce ochi aveti amandoua. Si MULTI ANI INAINTE pentru tine si sotul tau. Felicitari Tanyei pentru pasii temerari. Bravo Tanya.
Cristina ce frumos ati petrecut voi acolo si linistit din ce povesteti tu. Ati adoptat obiceiuri nemtesti?
Ioana28
Stefimic ce bine ca avem vesti si de la tine. Te asteptam anul asta mai des pe aici. Pup copiii Sunteti sanatosi acum?
Castelana cum sunteti? Ce face regele? Dar bunicul?
Briza sanatate lui Eric. Si eu cred ca e de la siropel. Da cine stie. CUm e dupa somn?

Gata, plec la joaca cu Sofia, e agitata seara, trebuie sa facem cu randul ca nu rezistam mult asa e de activa si sclifosita.
Noapte buna

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns irene26 spune:

Buna seara fete sufletiste!
Eu acum am ajuns acasa, azi a fost extrem de cald, cred ca vreo 31 de grade, numai eu si cu sotul ne-am imbracat mai gros, iar afara era extrem de cald!
Briza, eu zic ca a fost foarte cald si de Revelion aici, cam asa: Poze facute azi.
Imi place sa citesc cum ati petrecut de Revelion, din punctul meu de vedere toate ati petrecut minunat !
Yaia, da, aici este magnific Revelionul! Sa stii ca asa m-am gandit si eu, ca este mai bine sa stam acasa cu pitica decat sa fim prinsi in traficul infernal care a fost de Revelion in Dubai.
Atb, Doamne ajuta sa va faceti repede bine! Bine ca nu v-ati internat in spital!
Bluekidoo, ce suflet mare ai, bravo tie! Si felicitari Tanyei pt statul in picioruse nesustinuta!
Diana, ma bucur ca Albert este ca un duracel! S-o tina tot asa!
Castelana, cum a fost la voi Revelionul? Dar la voi cate grade au fost, ca aici a fost cald destul !
Stanucel, ma bucur ca ti-ai mai luminat sufletul alaturi de copii si oaspeti! Meriti din plin sa fii fericita! Si observ ca Adelina este o mare admiratoare a zapezii!
Kossir, imi imaginez cat de haioasa a fost Sofia imitandu-l pe tati vorbind la telefon !
Cori, ma bucur ca v-ati simtit bine de Revelion! Sa stii ca ai mare dreptate cu ziua ta de nastere imediat dupa Anul Nou, atunci cand toata lumea este ghiftuita de mancare si obosita! Nu prea ai cum sa faceti petrecere, poate doar o petrecere cu mancaruri usoare, gen salate de legume si fructe.
Nemary, multa sanatate tie si fetitelor! Aveti grija de voi!
Lara, ce mai faci tu si fetitele? Cum a fost la voi?
Cristina, mie imi plac foarte multi nemtii, sunt niste oamni inteligenti si foarte practici, bravo pt Revelion!
Am mai adaugat poze la semnatura, o sa pun cateva si pe picasa, dar fiind dat ca sunt foarte grele, voi pune doar cateva, foarte multe sunt la semnatura.
Va pup si va urez somn usor si vise placute!

Poze

Irene, mami de Diana

It's not how good you are, it's how good you want to be.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns atb spune:

Evamika, era vorba despre sunetul produs de o cutie de suc scuturata o data. Am avut asa o strafulgerare de moment cand am ascultat sunetul (noroc ca eram acasa si mi-an bagat castile in laptop si l-am ascultat la maxim de mai multe ori), chiar cand ma gandeam ce ar putea fi am vazut in josul paginii o reclama la suc si asa mi-a trecut prin cap sa scriu asta, desi sotul meu zicea ca nici vorba de asa ceva. Si uite ca am avut noroc, acum astept sa ma contacteze.

Fetelor, cele care ati avut nevoie, ati gasit in farmacii Flixotide in ultima vreme? Ne-a dat pt aerosoli dar la noi in Cluj nu se gaseste in nici o farmacie, am cautat si pe net. Cica in luna dec nu s-a mai importat deloc dar urmeaza sa se aprovizioneze luna asta dar nu se stie exact cand... La fel si cu Calgelul, nu-l gasesc pe nicaieri, i-am luat Dentinox, saracutul Denis are acum o eruptie de vreo 3 dintisori sus si e tare marait si nervos...

Adriana mamy de Denis Alin 15.03.2010 si Nicholas Cristian 19.07.2008 (povestea nasterii)

Mergi la inceput