Strumfi si prichindei de iulie-august 2011(7)

Raspunsuri - Pagina 9

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns lisssa_ana spune:

aaa,am o prietena la care i-a iesit testul pt S Down 1:65 si a facut amnio,are o mandrete de fata parcxa scoasa din revista... erori in medicina au fost si vor mai fi.
Haideti sa ne relaxam un pic

Mama de Ana si 13+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Oanamares spune:

Dragele mele, si noi am suferit de infertilitate si ne-am chinuit 1 an si jumatate sa face un bb.Am facut 2 inseminari nereusite si in ianuarie urma sa facem fertilizare si uite ca minunea s-a produs si am ramas insarcinata natural,cand speram mai putin. In tot acest timp 5 prietene au ramas insarcinate si,desi m-am frustrat si am plans in perna dupa fiecare veste din asta, m-am bucurat enorm pentru fiecare dintre ele si nu am zis niciuneia ca poate sa faca avort spontan pana la 4 luni si nici ca e nebuna ca face analize scumpe sau ca vrea copil la 25 de ani.
Prietenele tale sunt pur si simplu rele.Daca ele au o problema de fertilitate asta cu siguranta nu e vina ta si de asemenea asta nu inseamna ca tu sau altcineva apropiat lor nu mai are voie sa face copii pana nu raman ele gravide.E o mare rautate ceea ce ti-au zis.Parerea mea e ca ele nu sunt prietene,ci doar niste persoane oarecare din viata ta.

7+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lisssa_ana spune:

oana e cred ca conteaza f mult sa fim relaxate.
Eu am avut o relatie inainte de a fi casatorita ,relatie de 10 ani,singurul lucru care ne-ar mai fi tinut impreuna era un copil. Timp de 1 an am incercat si nimic...acum...ma bucur,am cel mAi cel barbat din lume

Mama de Ana si 13+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihahegarty spune:

Lisssa te rog trimite mi PM cu toate datele la cine vrei tu si am sa ti spun pe parcursul acestei saptamani de fiecare persoana in parte.
Am nevoie de data nasterii, luna, an, zi, ora nasterii (trebuie sa fie foarte precisa, pentru va ascendentul se schimba la fiecare doua ore si conteaza foarte mult pentru ca casele in care planetele sunt situate). Deci daca eroarea e de 10-15 min e ok, dar daca nu stii cu exactitate, atunci o sa dea niste erori la case. De asemeni am nevoie de locul nasterii, pentru ca o persoana nascuta in America are alt ascendent decat o persoana nascuta in Romania la aceeasi ora. Deci am nevoie de locul nasterii.
EX: 25/11/1976, ora 5:10 am, Stuttgart, Germania. Daca esti nascut intr un sat, tre sa mentionezi numele satului, pentru ca are alte coordonate geografice decat orasul cel mai apropiat. Nu are mare diferenta, dar cel mai bine e sa fii exact.
Sper ca m am facut clara.



MHegarty
TestPozitiv

Cu ajutorul bunului Dumnezeu, sunt 11+ cu Imogen Tara.
Sfintii Arhangheli Mihail si Gavril ne vor proteja pe tot parcursul acestor minunate clipe in burtica la mami.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gheveronica spune:

MihaelaV ..NOI VREM DE 12ANI COPII...PANA LA 30 DE ANI AM ZIS CA NU S-A INTAMPLAT..LA 30 DE ANI AM FACUT ANALIZE PESTE ANALIZE SI NICI AZI NU STIE NIMENI DE CE NU AM RAMAS..DE LA 32 DE ANI AM INCEPUT SA MERGEM APROAPE LUNAR LA DR..SI AM SCHIMBAT CATIVA..
AM FOARTE MULTE PRIETENE CARE SE LUPTA CU INFERTILITATEA...SI CAND UNA DIN NOI RAMANE GRAVIDA CELELALTE SARBATORESC O VICTORIE..ASTA INSEAMNA PRIETENIE.SI NICIODATA O FEMEIE CARE A RAMAS INSARCINATA RELATIV USOR NU POATE SA INTELEAGA LUPTA CU INFERTILITATEA...EU SUNT GRAVIDA DUPA 12 ANI DE INCERCARI SI MI-E FRICA SA MA BUCUR...SA NU MA TREZESC DIN VIS...
PUP TOATE FETELE

(mutatia 677 stare heterozigota 1sarcina naturala pierduta 7sapt 3IA nereusite.fiv1 2010 promed system reusit sarcina sapt 12+ )multumesc doamne

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lisssa_ana spune:

veronica

Mama de Ana si 13+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristy1977 spune:

buna seara fetelor
revenim si noi dupa o absenta indelungata si in primul rand vreau sa va urez La Multi Ani, sa va dea dumnezeu un an bun, cu multe bucurii si implinirii si mai ales multa sanatate voua si bebeilor vostri!!!
noi azi am fost la eco si i-am prins pe bebei in actiune, mai mult decat ne asteptam. pur si simplu se "luptau", stateau fata in fata (noi ii vedeam din profil), cand dintr-o data cel mai mare i-a dat un pumn celui mai mic, cel mic a inceput sa dea din picioruse si din manute si asa a inceput o mare zarva, medicul se amuza, noi eram socati de emotie, ne-am uitat cam un minut, dupa care domnul doctor a apasar mai tare cu ecograful si le-a atras atentia, urmatoarea secventa era cu bebeii intorsi cu fata spre noi si privind in directia din care veneau semnalele din exterior, ne-am topit pur si simplu, au aproximativ 6,5cm, a crescut si burtica, pe 19 ianuarie avem morfologia si vom afla ce vom avea, incepind de azi am intrerupt tratamentul cu utrogestan, si incep sa iau omega 3 - 2000mg pe zi (cate 1000mg ptr. fiecare bebe), din pacate starile de greata persista si voma la fel, dar ce ma omoara cel mai mult este gustul amar pe care il am i permanenta in gura, doctorul mi-a dat voie sa iau cate jumatate de metroclopramid inainate de masa, oricum dupa intreruperea tratamentului cu utrogestan ma astept sa ma simt mai bine, am inceput sa facem aenajari prin casa si sa o pregatim pentru ai primi pe bebei, lucrurile merg bine, zicem noi
vero, ana lisa si toate fetele
va pup si va imbratisez cu drag pe toate
cristina

and the miracle happened... 13 +

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mariaruxi spune:

Cristy m-ai distrat in seara asta, ce tari sunt, mi-i si imaginez in burtica cum se "lupta"
Miha, pot sa-ti trimit si eu datele pe pm?

Maria (27 nov. 2007) si 12+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mariaruxi spune:

Voua pana cand v-a spus medicul sa luati acid folic?


Maria (27 nov. 2007) si 12+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lisssa_ana spune:

ce tari sunt gemenii,de pe acum se bat. mami o sa ai un pic de lucru cu ei.


eu iau acid folic cu 5 luni inainte de a ramane insarcinata,iau prenatale,ce contin acid folic.

Mama de Ana si 13+

Mergi la inceput