Strumfi si prichindei de iulie-august 2011(7)

Raspunsuri - Pagina 8

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns mihahegarty spune:

Citat:
citat din mesajul lui Amaia

Miha, good afternoon, my dear!
Da, pentru moment au disparut scurgerile si imi doresc sa nu mai reapara.
Sunt la al doilea bebe, mai am o fetita care in februarie va implini 13 ani. Ce spun eu fetita? Este domnisoara in toata regula, mai inalta decat mine. Cu Andreea nu am avut nicio problema, sincer. Poate si varsta, nu stiu.
In Cipru suntem din aprilie veniti, logodnicul meu este roman ( sunt divortata de tatal Andreei cu care am ramas foarte buna prietena, de altfel), ne-am gasit amandoi de munca, avem acte, pot sa zic ca ne-am acomodat cat de cat. Mai greu e cu limba asta, dar incet-incet o invatam si pe asta...:)
A venit mon amour!! Fug sa=i dau ceva de papa si ma intorc!
Va pup


11+


Amaia merci mult pentru informatii.Intreaba ma orice si iti raspund cu drag!!

Cipru cred ca este o tara superba cu un climat deosebit. Dar vorba ta, limba cred ca e dificila si cred ca e greu sa ti gasesti de munca pe acolo. Ca ce lucrezi?

Scuze ca nu am realizat ca mai ai o fata, multa fericire cu ea!! Am mai intalnit o fata aici in Londra care are 36 ani si a nascut in iunie 2011 o fetita si mai avea una de 11 ani si jumate. Mi se pare foarte interesant!! Dar persoana respectiva zicea ceva de genul ca fiind singura la parinci timp de 11 ani, a devenit la inceput mai geloasa cand a venit surioara, apoi s a obisnuit!! Sunt curioasa cum va fi fata ta!!
Totusi la 13 ani ar trebui sa inceapa sa gandeasca mai matur, dar niciodata nu stii la ce sa te astepti de la fiinta umana!! Nu vezi noi suntem ditamai maturii si nu gandim normal uneori!!

MHegarty
TestPozitiv

Cu ajutorul bunului Dumnezeu, sunt 11+ cu Imogen Tara.
Sfintii Arhangheli Mihail si Gavril ne vor proteja pe tot parcursul acestor minunate clipe in burtica la mami.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihahegarty spune:

Adra_Bell cati ani are fata ta Eva? Eu raman la ideea ca nu o sa fac amniocenteza!!! Asta e!! Si inlegatura cu comoditatea ai dreptate, se instaleaza si nu mai ai nici prea mare rabdare. Eu stau si ma uit inapoi, alta eram la 20 si ceva de ani si alta sunt acum. Nu mai am aceeasi rabdare, am idei mai inchistate, eram mai jucausa atunci, in fine, eu zic ca e bine pana in 40 sa faci bebele. Dar pot fi si mame super k lumea si dupa 40, dar nu cred ca va fi cazul meu. Eu merg dinspre bine spre rau cand inaintez in varsta!! Nenorocul meu!!

MHegarty
TestPozitiv

Cu ajutorul bunului Dumnezeu, sunt 11+ cu Imogen Tara.
Sfintii Arhangheli Mihail si Gavril ne vor proteja pe tot parcursul acestor minunate clipe in burtica la mami.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihahegarty spune:

Roberta eu cred ca ar trebui sa pui niste poze pe picasa sau ce site vrei tu sa vedem si noi burtica. La mine nu se cunoaste, probabil e foarte mic, ca n a avut ce prea manca perioada asta, ca mi a fost rau!! Dar de acum ma pun eu pe mancate!! Sper sa nu ma mai apuce, ca lesin!!

MHegarty
TestPozitiv

Cu ajutorul bunului Dumnezeu, sunt 11+ cu Imogen Tara.
Sfintii Arhangheli Mihail si Gavril ne vor proteja pe tot parcursul acestor minunate clipe in burtica la mami.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihahegarty spune:

MihaelaV eu zic ca alea 3 'prietene' nu era de fapt 'prietene'. E ingrozitor ce povestesti tu acolo draga!!! Invidia e uriasa, clar!! Eu daca as fi avut probleme de fertilitate nu cred ca as fi rabufnit pe o gravida!!! Faptul ca ea e la un pas de divort, e strict problema ei (intr un fel o inteleg, ca si eu eram probabil disperata si la un pas de divort cu al meu) dar nu e acceptabil sa arunce asupra ta. Eu ca prietena, as incerca sa ti povestesc ca uite, nu raman ce sa fac, ce sfat imi dai, mi as exprima disperarea si as cere ajutor si sfat si un umar pe care sa plang, dar ea e super invidioasa draga!! Asta e rau tare, tare!!
Imi pare nespus de rau pentru fetele care se chinuie sa ramana gravide, stau si ma gandesc ca putea si cazul fiecareia dintre noi si trebuie sa fim FOARTE intelegatoare cu ele, dar ceea ce nu inteleg e ca sunt invidioase si arunca cu ura in cele care au reusit!

Eu daca ar fi sa ti dau un sfat in ceea ce priveste aceste 3 'prietene' eu ti as spune in felul urmator:
Mai ai o singura discutie cu fiecare in parte si spune le ca le intelegi supararea si mahnirea ca nu pot ramane gravide, spune le ca pot conta ORICAND pe tine cu un sfat si o vorba buna, arata le ca nu esti tu cea prejoasa si ca esti mai sus ca ele. A tine suparare pe cineva, e super chinuitor la suflet. Stiu asta ca acum sunt certata cu o prietena pe care o stiu de cel putin 11 ani. In fine, vorbeste cu ele inca o data si explica le ca nu e bine sa fie invidioase si ca e bine sa existe armonie intre voi, ca niciodata nu se stie cand va puteti si sustine impreuna. Daca vezi ca nu merge si continua sa fie invidioase, abandoneaza le. In fine, va fi foarte greu, dar mai da le o sansa inainte de a rupe relatia total.

Te pup cu drag.

MHegarty
TestPozitiv

Cu ajutorul bunului Dumnezeu, sunt 11+ cu Imogen Tara.
Sfintii Arhangheli Mihail si Gavril ne vor proteja pe tot parcursul acestor minunate clipe in burtica la mami.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihahegarty spune:

Citat:
citat din mesajul lui adra_bell

Babyblue, incearca sa gasesti afine sau suc natural din afine, strang foarte bine, desi nu stiu in ce masura o sa gasesti, eventual cauta la Plafar ceva. Regim neaparat, fara zahar, numai apa plata, covrigi, branza dulce, banane, piept de pui la gratar, ceai de menta

Mihaela, eu i-as raspunde ultimei prietene la telefon. poate vrea sa-si ceara scuze, unii oameni sunt mai slobozi de gura, o fi gresit si ea. Cat despre celelalte doua, eheee, am fost si eu in situatia lor, eram asa de trista si de invidioasa cand ramanea vreo cunostinta gravi. Parca ma punea in oglinda si imi spunea ca uite, tu n-o sa fii niciodata asa. Infertilitatea este foarte greu de suportat.

Ies, sa o scot pe little miss cu sania

blog

am hainute la bazar

www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?folder=chic%20bebe%20-%20klorane%20baby&page=0" target="_blank"> Eva cu obrajori ca marul - concurs CHIC


Inseamna si asta ceva dar nimeni nu intelege ce


Adra_Bell AI PERFECTA DREPTATE!!!! Infertilitatea este foarte greu de suportat.

Numai cele care se lupta cu asta stiu prin ceea ce trec. MihaleaV cred ca unele femei pot deveni foarte invidioase pe cele care raman, eu zic totusi sa nu o termini cu ele!!! Sincer, acorda le timp, ele saracele sufera. Fii tu cea inteleapta si accepta le mizeria care incearca sa o arunce asupra ta!!! Vei triumfa si cred ca vei creste in ochii lor!! Isi vor da seama cat de slabe au fost si ca in loc sa vorbesca despre lucruri constructive si au irosit energia pe aruncatul mizeriei, dar fii alaturi de ele cu orice sfat!!
Asta e parerea mea!! Si uite ca e impartasita si de alte fete!!

MHegarty
TestPozitiv

Cu ajutorul bunului Dumnezeu, sunt 11+ cu Imogen Tara.
Sfintii Arhangheli Mihail si Gavril ne vor proteja pe tot parcursul acestor minunate clipe in burtica la mami.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Roberta84 spune:

Citat:
citat din mesajul lui mihahegarty

Roberta eu cred ca ar trebui sa pui niste poze pe picasa sau ce site vrei tu sa vedem si noi burtica. La mine nu se cunoaste, probabil e foarte mic, ca n a avut ce prea manca perioada asta, ca mi a fost rau!! Dar de acum ma pun eu pe mancate!! Sper sa nu ma mai apuce, ca lesin!!

MHegarty
TestPozitiv

Cu ajutorul bunului Dumnezeu, sunt 11+ cu Imogen Tara.
Sfintii Arhangheli Mihail si Gavril ne vor proteja pe tot parcursul acestor minunate clipe in burtica la mami.
uite pana pun in alta parte , daca ai cont pe facebook , am cateva poze mai recente in ultimele albume si se vede burtica http://www.facebook.com/profile.php?id=100000641487157&sk=info

12+

Ajuta-ne Doamne sa nastem prunci sanatosi !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Oanamares spune:

Mie mi-a trecut durerea de cap intre timp.Mi-am cumparat Paracetamol,dar inca nu am luat si nu as vrea sa iau decat daca e neaparata nevoie.Mi-am facut aseara masaj cu spirt si am putut sa adorm.Dimineata m-am trezit fara nici o durere.

Fabiana, cum te mai simti?

7+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihahegarty spune:

Mariaruxi, nu te considera lasa si asa mai departe ca ma apuca si pe mine. Eu am ramas gravida prima data la 21 ani din greseala cu un om nebun, care ma batea cumplit, ma dadea cu capul de calorifer de aveam niste cucuie diamai!!
Cand le am zis parintilor mei, clar avort si uneori stau si ma gandesc si eu la acel copil. Am facut avort la 6-7 saptamani. Dar pe de alta parte, trebuie sa trecem peste astea. Daca consideri ca nu te poti ierta, fa ceva astfel incat sa te gandesti ca Dumnezeu te a iertat!! Eu personal, chiar daca sunt ortodoxa, nu sunt practicanta. Eu am practicat foarte multa meditatie indiana si am facut yoga la viata mea, deci nu trebuie neaparat sa facem acatiste sau eu stiu eu ce, daca crezi in astea fa le. Pentru mine, Dumnezeu are o alta dimensiune si voi face ce stiu eu ca e mai bine astfel incat sa ma simt impacata cu ideea avortului.
Dar hai te rog sa nu te mai aud de lasitate!! Se mai intampla si la altii, tu macar ai avut un motiv foarte medical sa l faci!

MHegarty
TestPozitiv

Cu ajutorul bunului Dumnezeu, sunt 11+ cu Imogen Tara.
Sfintii Arhangheli Mihail si Gavril ne vor proteja pe tot parcursul acestor minunate clipe in burtica la mami.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihahegarty spune:

Citat:
citat din mesajul lui Roberta84

Citat:
citat din mesajul lui mihahegarty

Roberta eu cred ca ar trebui sa pui niste poze pe picasa sau ce site vrei tu sa vedem si noi burtica. La mine nu se cunoaste, probabil e foarte mic, ca n a avut ce prea manca perioada asta, ca mi a fost rau!! Dar de acum ma pun eu pe mancate!! Sper sa nu ma mai apuce, ca lesin!!

MHegarty
TestPozitiv

Cu ajutorul bunului Dumnezeu, sunt 11+ cu Imogen Tara.
Sfintii Arhangheli Mihail si Gavril ne vor proteja pe tot parcursul acestor minunate clipe in burtica la mami.
uite pana pun in alta parte , daca ai cont pe facebook , am cateva poze mai recente in ultimele albume si se vede burtica http://www.facebook.com/profile.php?id=100000641487157&sk=info

12+

Ajuta-ne Doamne sa nastem prunci sanatosi !


Roberta imi pare rau, dar nu stiu unde sa ma uit!! Am intrat pe link ul dat de tine, dar nu am vazt nici o poza!! Poate ar trebui sa astept pana pui poze in alta parte, decat sa te intreb cum sa procedez sa intru pe facebook.

MHegarty
TestPozitiv

Cu ajutorul bunului Dumnezeu, sunt 11+ cu Imogen Tara.
Sfintii Arhangheli Mihail si Gavril ne vor proteja pe tot parcursul acestor minunate clipe in burtica la mami.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lisssa_ana spune:

Rodica da-mi accept pe FB ca scot biciul


Miha,hai ca m-ai dat pe spate cu toate informatiile tale despre astrologie. DAca iti dau datele pe PM ale mele ,sotului si a Anei si iti dau si o imi zici ceva frumos???


Cristi,ooo...greu cu seriviciul,ce faci cu Carol? La gradi?

Mai,despre infertilitate e f greu de vorbit,este un subiect f sensibil .O prietena draga mie din pacate sufera de endometrioza si are sanse 50% ...dar din pacate nu ramane,o iubeste pe Ana de numa' dar sincer,mi-a fost groaza sa ii zic ca sunt gravi. Stiu ca se bucura pt mine,dar cred ca m-as bucura eu pt ea ca si cum m-as bucura pt sora mea . As da orice sa o vad gravida. Cred ca vor recurge la FIV in Ungaria.

Eu cred ca prietenele tale sunt un pic invidioase,dar...o sa le treaca,da-le ocazia sa se bucure alaturi de tine.


Mama de Ana si 13+

Mergi la inceput