Ghiocei de martie-aprilie 2009 ***287***

Raspunsuri - Pagina 12

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Gaza22 spune:

Gata, mai verific Gaza mica si fug la nani. Raman datoare cu povestea: Cum mi-am cunoscut sotul?, sper ca n-am sarit vre-o tema.
Pupici si sper sa apreciati ce fata silitoare am fost.

Mami de Gazii mica si frumoasa Primul Anisor

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns chatonel spune:

Citat:
citat din mesajul lui andiaroro

Chato-de cand ai zis de oltence ma tot chinui sa-mi amintesc cum se cheama ziarul...Acu stiu!!!Ne vedem in "Gazeta de Sud"(parca asta e cel mai citit ziar regional).


alexandre (17.02.2006) si anastasia (14.03.2009)


asa, asa, acolo o sa fim vedete

vazui ca esti in tema cu copiii pregatiti de shushu numai la olita: dragoana e asa cum zici, pampersu e uscat la nani de prinz (noaptea nuuu) si spune cind face pipi, dar spune si il face, nu asteapta sa fie pusa la olita. Deci, care e urmatorul pas? Noi am trecut la kilotei pampers, cu printese si desene roz, dar asta nu o face sa ii fie mila de ei si sa nu ii ude


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns chatonel spune:

adirys, m_monique, gaza, bine c-ati aparut, ati vazut ce de teme-s pe-aci :)))

Tufete, io-s in vacanta inca doo zile, da as mai vrea vreo noo, ca nu m-am hodinit inca.

Miine facem cozonaci, adica mama face si io-s ucenica.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns chatonel spune:

Citat:
citat din mesajul lui adirys21

Na ca am scris un mesaj si nu eram logata...inca dorm

Reiau

Felicitarile mele sincere pentru gospodinele desavarsite Monnvas, Anaan, Novus, Inapreda, Ilinca si in special lui Chatonel care m-a uimit cu meniul ei pt revelion, nu va mai zic la cate poftesc.
Chato daca mai repeti meniul asta o data si astepti musafiri din Ro sa stii ca io vin prima.


Ar trebui sa iau lectii de la voi si sa ma fac si eu fata gospodina, adica sunt, dar bucataresc asa de astea mai obisnuite..tre sa ma mai rafinez...norocul meu ca am de la cine sa fur meserie

Printesa mea Teona

Mami fericita de printesa Teona si 11+


Nu prea repet io meniuri, da pot sa fac altul, la fel de interesant :)
Poate punem de-o intilnire pe-aci, o data si-o data o veni Muntele la Mohamed (adik voi in fr) daca nu vine Mohamed la munte :)))

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns chatonel spune:

Citat:
citat din mesajul lui Kea

Pot sa mai adaug si eu o intrebare, sau s-a inchis lista?

Daca da:

14. Daca ar fi sa puneti diploma in cui, cu ce ati incerca sa suplimentati venitul familiei, catre ce v-ati indrepta?

Keutu cheliutu


Daca ar fi pt mine, io as face alta diploma, nu as sta cu ea pe cui, adik as inlocui-o, daca nu ar mai corespunde. Pt ca io nu stiu/vreau sa stau acasa.
Daca e intrebare asa, doar pt a lucra ocazional, cel mai simplu mi se pare de facut (in conditiile in care e si un copil mic in casa), o firma pe ebay, sau un mic comert, traduceri se mai pot face de-acasa, pagini web, da aci e concurenta mare in tarile de est; ar mai fi vinzarea de produse in mlm, gen avon, asta o faci iar cind ai timp.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns chatonel spune:

Dragoana a plecat la "servici", adik la dadaca, cu tati, care se duce si el la servici. Ce bine e sa huzuresti

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns inapreda spune:

Buna dimineata!

Cafea?
Sint cam obo'; o sa ies putin cu Ian cu saniuta sa ma trezesc; sint happy ca pare sa nu mai aiba muci!

La ai vostri le place afara cind sint echipati "de iarna"? Ian parca e un robotel si nu-i prea place sa faca miscare.

Gaza, sa stii ca pina la 2 ti-am asteptat postarile

O saptamina faina rau va doresc!

Gina lu' Ian

Mi-e dor...

Ian -toamna 2010
Ian - Craciun 2010


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Monnvas spune:

Fetelor, un gand bun pt Ada. Novus a ajuns aseara cu ghiocica la urgente in urma unor convulsii febrile. Acum is bine, numai ca tre' sa afle ce a fost.

...si io aveam tel pe silent

CRISTIAN (7.03.2009)
--------------------------------------
Where there's a will there's a way
cioburi de viata in 3
SILUAN are dreptul la viata!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns inapreda spune:

Kea, la intrebarea ta nu stiu sa raspund incurajator! Si eu am avut astfel de "framintari"; ramine de vazut daca decizia pe care am luat-o este una "corecta" si satisfacatoare pentru toti cei implicati (Ian, in special)

Gina lu' Ian

Mi-e dor...

Ian -toamna 2010
Ian - Craciun 2010


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns inapreda spune:

Oooooooof! Urita si trista veste.
Tin pumnii si o astept pe Monica cu vesti bune.


Citat:
citat din mesajul lui Monnvas

Fetelor, un gand bun pt Ada. Novus a ajuns aseara cu ghiocica la urgente in urma unor convulsii febrile. Acum is bine, numai ca tre' sa afle ce a fost.

...si io aveam tel pe silent

CRISTIAN (7.03.2009)
--------------------------------------
Where there's a will there's a way
cioburi de viata in 3
SILUAN are dreptul la viata!


Gina lu' Ian

Mi-e dor...

Ian -toamna 2010
Ian - Craciun 2010


Mergi la inceput