Ghiocei de martie-aprilie 2009 ***287***

Raspunsuri - Pagina 13

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns chatonel spune:

Citat:
citat din mesajul lui Monnvas

Fetelor, un gand bun pt Ada. Novus a ajuns aseara cu ghiocica la urgente in urma unor convulsii febrile. Acum is bine, numai ca tre' sa afle ce a fost.

...si io aveam tel pe silent

CRISTIAN (7.03.2009)
--------------------------------------
Where there's a will there's a way
cioburi de viata in 3
SILUAN are dreptul la viata!


offff, multa sanatate Adei si nervi tari lui Novus! Mie mi se face un gol in stomac si lacrimez instantaneu cind aud de asa grozavii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns chatonel spune:

Citat:
citat din mesajul lui inapreda

Buna dimineata!



La ai vostri le place afara cind sint echipati "de iarna"? Ian parca e un robotel si nu-i prea place sa faca miscare.


O saptamina faina rau va doresc!

Gina lu' Ian

Mi-e dor...

Ian -toamna 2010
Ian - Craciun 2010





si Iziei i-e greu sa se miste asa, incotosmanata, face citiva pasi si apoi cere in brate; dar, daca apuca sa prinda gustul la joaca, uita de jena si merge inainte

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns simplyana_m spune:

Neata!

Asta cu Alexandra ma trezii mai tare ca (,)cafeaua! Mie de astea mi-e frica de moooor!!! Ce trebuie sa fi fost in sufletul lui Novus! Multa-multa sanatate!

http://www.lucamic.blogspot.com/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Anaan spune:

Buna dimineata!

Sper sa fie o dimineata buna si pentru Ada. Eu am vorbit cu Novus aseara, dupa criza respectiva Alexandra era bine, dar au ramas in spital pentru a face azi investigatii. Toata noaptea m-am invartit cu gandul la ele. Offf, sa fie bine!

Va spuneam aseara de toate astea, dar am avut probleme cu conexiunea.

Ina, nici lui Andrei nu-i place deloc incotosmaneala de iarna, noroc ca, atunci cand nu este ger, il imbrac cu un overall calduros, dar usor ( ca greutate ) si atunci se bucura de iesitul afara; altfel, nu prea.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Anaan spune:

Citat:
citat din mesajul lui simplyana_m

Neata!

Asta cu Alexandra ma trezii mai tare ca (,)cafeaua! Mie de astea mi-e frica de moooor!!! Ce trebuie sa fi fost in sufletul lui Novus! Multa-multa sanatate!

http://www.lucamic.blogspot.com/


I-a fost greu si ei, iti dai seama, initial s-a pierdut, dar si-a revenit repede si a chemat ambulanta, draga de ea. Eu numai cand i-am citit mesajul si mi se invartea capul...o admir pentru modul in care a reactionat!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Nikoleta20 spune:

la multi ani pe 2011 mamici si pitici!!!
tot ce e mai bun pe noul an va doresc...multa sanatate si mult noroc atat voua ,cat si ghioceilor.
daca vreti sa vedeti si un baietel proaspat frezat,intrati la semnatura mea,caci de revelion l-am motat pe Mario...iar acum ...e barbat in tota regula

va pup si mai vorbim...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns georgyiuly spune:

Buna dimineata fetele!!!Raspund si eu la listute,cat ma lasa Giulia,ca acum o vad pasionata de Zorro!!

LIST No. 1

1. Daca tot m-a provocat Simplyana:)), intrebarea mea este: Va bagati? Daca da, in ce? ( by Anaan)

Nu prea ma bag,imi place sa imi vad de treaba mea ca am invatat ca e mai bine!Si nici caracterul nu ma ajuta sa fiu bagacioasa.

2.Care a fost proful vostru preferat in liceu si de ce? Faceti-i o scurta descriere.(by Ilinca)

In liceu generala am adorat-o pe profa de istorie,era o femeie deosebita,stia sa isi faca materia placuta si inteleasa.Am ales la liceu profilul istorie-stiinte sociale datorita ei.

3.Numiti cel mai sexy barbat in viata (vedete, ca e mai usor de documentat, dar nu musai).(by Simplyana)

Un jucator de tenis--Marat Safin, mi se pare cel mai sexi barbat din lume!

4.V-ati indragostit vreodata la prima vedere? Daca da, de cine?

Da, de multe ori in adolescenta...dar imi trecea repede.

Si daca nu va place asta, raspundeti la(din aceeasi gama):
V-ati casatorit cu iubirea vietii voastre? (by Anamariame)

Da...poate nu intotdeauna am fost cconvinsa ca el va fi iubirea vietii mele,dar acum dupa 11 ani de convietuire sunt convinsa ca nu puteam avea langa mine pe altcineva decat pe el!

5.Respectati traditia de anul nou...si purtati ceva rosu pe"dedesupt"???( by Georgyiuly)

Anul asta mi-am reamintit de ea si am avut surpriza sa nu gasesc nimic rosu in sertar

6.V-ati inselat vreodata partenerul?(by Bianca)

Nu.In "tinerete"obisnuiam sa am mai multi prieteni si nu eram statornica deloc,dar nu in relatii serioase ci asa iubiri de la 16-17 ani!

7. Cu cine ati observat de-a lungul timpului ca va asemanati mai mult din clubul nostru de mamici? Dezvoltati, desigur(by anamariame)

Chiar nu stiu ...pentru ca nu sunt prea activa,din unele postari cu Anamaria,!

8. Cu cine va asemanati cel mai putin din club? (by inapreda)

Cu Denisamada.

9. Ce semnificatie are nick-ul vostru? (by inapreda)

De la Georgiana Iulia,a trebuit sa schimb cateva Y ca sa mearga,total neinspirata la momentul respectiv!

10. Ce va place cel mai mult sa faceti ? (by novus)

In ultimii 2-3 ani nu prea am mai facut nimic pt sufletul meu...dar imi place sa sa calatoresc cu masina si sa privesc pe fereastra,sa vizitez...si sa citesc!

11. Care ce faceam la 12? ( by andiaroro)

Ne pupaceam in 3 cu un pahar de sampanie in mana!

12.Chestii de care mi-e rusine:

Nu imi vin acum in minte chestii rusinoase,...o rautate din copilarie...i-am rupt prietenei mele lantisorul intentionat,ca zicea ca avea parul mai lung ca al meu-avea dreptate,aveam vreo 5-6ani!Inca suntem prietene!

13.Ce tatic din Odisee mi s-a lipit de suflet:

Tatal Anei,de Pisik.Mi se pare un om de o bunatate extraordinara!


gata prima lista!Pauza de schimbat o gogosica kkcioasa!

Georgiana

mami de Giulia (12.03.2009) si 29+
Giulia!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns simplyana_m spune:

INA, eu o sa-ti spun INA, ca-mi place mai mult !
Si noi tot roboti afara, dar mai mult din cauza incaltarilor, ca i-am luat niste ghete mai inalte si mai scortoase, sa nu mai topaie ca vrabia pe varfuri (asa alearga el la vale), asa ca acum e robotel, dar Luca gaseste asta destul de distractiv.

Vreau sa va multumesc, tufete, pentru aprecierile despre Lucos! Adevarul e ca zici ca e chiar de Spania, cum e el mic asa si feroce
Voua va pare mare, dar el de fapt e mic (mic-mic) la stat si mare la...atitudine. Ca nici la sfat nu-i mare. Daca il compar cu Ada care spune colinde, cu Injineru' care se uita dupa "gadici" ( (si inca ce gadici!), cu Keutu care face puzzle, Mutzu care citeste, si cati altii....Dar eu astept rabdatoare Luceafarul.


http://www.lucamic.blogspot.com/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns inapreda spune:

Are si toata admiratia mea; in cazuri din astea cred ca iti vine sa o iei razna.
Multa sanatate si ginduri bune
Eu ies acum dar, daca are cineva numarul meu si vesti de la Novus, sa ma sms-uiasca va rog.


Citat:
citat din mesajul lui Anaan

Citat:
citat din mesajul lui simplyana_m

Neata!

Asta cu Alexandra ma trezii mai tare ca (,)cafeaua! Mie de astea mi-e frica de moooor!!! Ce trebuie sa fi fost in sufletul lui Novus! Multa-multa sanatate!

http://www.lucamic.blogspot.com/


I-a fost greu si ei, iti dai seama, initial s-a pierdut, dar si-a revenit repede si a chemat ambulanta, draga de ea. Eu numai cand i-am citit mesajul si mi se invartea capul...o admir pentru modul in care a reactionat!


Gina lu' Ian

Mi-e dor...

Ian -toamna 2010
Ian - Craciun 2010


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns inapreda spune:

Si Ian e la fel ca Luca dar eu ma gindesc ca or fi un soi de Moromete si-i musai sa "cujete" inainte sa cuvinte!


Citat:
citat din mesajul lui simplyana_m

INA, eu o sa-ti spun INA, ca-mi place mai mult !
Si noi tot roboti afara, dar mai mult din cauza incaltarilor, ca i-am luat niste ghete mai inalte si mai scortoase, sa nu mai topaie ca vrabia pe varfuri (asa alearga el la vale), asa ca acum e robotel, dar Luca gaseste asta destul de distractiv.

Vreau sa va multumesc, tufete, pentru aprecierile despre Lucos! Adevarul e ca zici ca e chiar de Spania, cum e el mic asa si feroce
Voua va pare mare, dar el de fapt e mic (mic-mic) la stat si mare la...atitudine. Ca nici la sfat nu-i mare. Daca il compar cu Ada care spune colinde, cu Injineru' care se uita dupa "gadici" ( (si inca ce gadici!), cu Keutu care face puzzle, Mutzu care citeste, si cati altii....Dar eu astept rabdatoare Luceafarul.


http://www.lucamic.blogspot.com/


Gina lu' Ian

Mi-e dor...

Ian -toamna 2010
Ian - Craciun 2010


Mergi la inceput