Ghiocei de martie-aprilie 2009 ***287***

Raspunsuri - Pagina 14

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns simplyana_m spune:

NICOLETA, ce frumos e Mario! Si barbat, si nebarbat! Si cred si eu ca i-ati taiat 3 moatze, nu unul, la ce pleata de Slash avea! Si tu esti frumu, iti prieste fara M!

http://www.lucamic.blogspot.com/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns georgyiuly spune:


List No.2
1. Cum ati ajuns sa forumiti si de ce?( by Anaan)

Pentru ca imi doream un bebe cautam informatii...Cnd am ramas insarcinata m-am inscris la odisee,din pacate nu prea am reusit sa fiu constanta in postari!

2. La ce virsta v-ati inceput viata sexuala; acest aspect -virsta inocentei pierdute - vi se pare relevant au ba? (by inapreda)

La 17 ani-nu mi se pare relevant!era mai mult o curiozitate ca prietenele mele deja facusera pasul!Nu mi s-aparut mare branza,asa ca am lasat-o balta o perioada

3. Care e principala voastra calitate? dar cel mai mare defect?(by Novus)

Calitate-intelegatoare,rabdatoare,calma
Defecte-cu capul in nori,visatoare,nesigura,am nevoie mereu de aprobarea celor din jur...si multe altele!

4. Cati parteneri de asternut ati avut pana acum si daca ati invatat cate ceva de la fiecare...si ce, daca vreti sa dezvaluiti?(by Leeloo)

Vreo 4...dar doar cu ultimul,adica cu sotul...pot spune ca am invatat impreuna ce inseamna amorul!!!

5. Ati fost sau sunteti atrase si de persoane de acelasi sex cu voi? Ati vrea sa incercati ceva?(by Leeloo)

Nu!

6. V-ati inselat vreodata amantul?(by Bianca)

Nu am avut amanant!

7. Ce zodie are partenerul? Are vreo relevanta?(by Simplyana)

Sotul meu e berbec,eu rac!Din punct de vedere zodiacal cica nu suntem deloc compatibili.E adevarat ca suntem foarte diferiti caracterial,dar anii petrecuti impreuna ne-au invatat sa ne aaceptam asa cum suntem si sa toleram anumite chichite din caracterul celuilalt!

8. Care fata pare mai altfel in realitate decat pe forum
Ayla


Mi-a mai ramas de scris cum mi-am cunoscut sotul si nominalizarile,la care nu ma bag,ca inactivitatea mea forumistica isi spune cuvantul!!!

Georgiana

mami de Giulia (12.03.2009) si 29+
Giulia!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ilinca_M. spune:

Citat:
citat din mesajul lui Monnvas

Fetelor, un gand bun pt Ada. Novus a ajuns aseara cu ghiocica la urgente in urma unor convulsii febrile. Acum is bine, numai ca tre' sa afle ce a fost.

...si io aveam tel pe silent

CRISTIAN (7.03.2009)
--------------------------------------
Where there's a will there's a way
cioburi de viata in 3
SILUAN are dreptul la viata!



Da' din ce, Doamne? Nu mai is buna de nimic A mai vorbit cineva cu novus, ca eu n-am reusit?

mami de Sophia-Diana (Sophiphi)
18 luni
19 luni
Manole forever

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns georgyiuly spune:

Citat:
citat din mesajul lui Monnvas

Fetelor, un gand bun pt Ada. Novus a ajuns aseara cu ghiocica la urgente in urma unor convulsii febrile. Acum is bine, numai ca tre' sa afle ce a fost.

...si io aveam tel pe silent

CRISTIAN (7.03.2009)
--------------------------------------
Where there's a will there's a way
cioburi de viata in 3
SILUAN are dreptul la viata!


Imi pare tare rau ca trebuie sa treceti prin asa ceva.Stiu ce inseamna!sa fie totul bine si sa treceti peste impactul pe care il lasa o convulsie!
Sanatate multa Alexandrei!

Georgiana

mami de Giulia (12.03.2009) si 29+
Giulia!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns simplyana_m spune:

14. Daca ar fi sa puneti diploma in cui, cu ce ati incerca sa suplimentati venitul familiei, catre ce v-ati indrepta? (by Kea)

Pai eu zic ca am putea sa strangem chestionarele astea din ultimele zile, plus cateva poze de tufete, ca avem de unde alege, si scoatem o glossy de moare COSMO!

Acuma la modul serios, tocmai ce ma confesasem la tema lui Pisik, cum ca nush ce sa fac de-aci-ncolo cu viata mea, stiu doar ca vreau "sa fac frumos", asta am vrut mereu (si cam asta am si facut, dar m-am scarbit de lucrat in publicitate), numai ca nu stiu in ce forma...
Astept sa ma inspirati voi si pe mine.

http://www.lucamic.blogspot.com/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns simplyana_m spune:

Citat:
citat din mesajul lui georgyiuly



Imi pare tare rau ca trebuie sa treceti prin asa ceva.Stiu ce inseamna!sa fie totul bine si sa treceti peste impactul pe care il lasa o convulsie!
Sanatate multa Alexandrei!

Georgiana

mami de Giulia (12.03.2009) si 29+
Giulia!



Of! A facut si Gogosica convulsii? De la ce s-au tras? Adica febra asa mare de la ce a fost?

http://www.lucamic.blogspot.com/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dodo-pui spune:

Citat:
citat din mesajul lui Ilinca_M.

Citat:
citat din mesajul lui Monnvas

Fetelor, un gand bun pt Ada. Novus a ajuns aseara cu ghiocica la urgente in urma unor convulsii febrile. Acum is bine, numai ca tre' sa afle ce a fost.

...si io aveam tel pe silent





Da' din ce, Doamne? Nu mai is buna de nimic A mai vorbit cineva cu novus, ca eu n-am reusit?



Am vorbit eu cu ea...sunt in spital...inca..
VESTEA BUNA se pare ca nu a fost convulsie ci un frison mai ciudatel,,,fara pierderea cunostintei .Tot in salon a mai fost internata o fetitza mica cu aceleasi simptome...posibil sa fie vreun virus sau gripa...spune Novus
Stau in spital sa faca analize,sa o vada neuro-pt siguranta.
Ada era bine alerga prin salon




Blogul Speranta moare ultima
Blogul lui Bogdan Andrei , goblenuri
Credinta vede invizibilul, crede incredibilul si primeste de la
Dumnezeu imposibilul!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns georgyiuly spune:

Giulia a facut convulsie la febra relativ mica,38.7 prima data si 38.4 a doua oara!Amandoua in luna iulie!Prima data nu era racita,nimic,analize bune!A doua oara de la o enterocolita!

Convulsia nu se face neaparat de la febra mare ci de la cresterea brusca a ei!

Eu m-am pierdut tare prima data....am plecat in strada cu copliul in brate desculta.Noroc ca am dat de o vecina si amajuns in 3minute la spital.E dureros!!!

In teorie convulsiile febrile sunt inofensive,daca nu e o problema neurologica,dar sunt groaznice de trait.Mie una mi-au trebuit multe luni sa trec peste momentele acele si desi m-au asigurat medicii ca Giulia e bine si nu i se intampla nimic....e greu de acceptat ca copilul tau trece prin asa ceva.
Si mi s-au dezvoltat multe obsesii si paranoia de atunci!

O imbratisare pt Novus!






Georgiana

mami de Giulia (12.03.2009) si 29+
Giulia!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Anaan spune:

Am vorbit si eu cu Monica si subscriu la ce spune Dodo. Frisonul respectiv nu s-a mai repetat, slava Domnului, si Alexandra este tot o energie, putin plictisita, in lipsa jucariilor si a desenelor animate. Acum Novus asteapta rezultatele analizelor si, cum va informa si Dodo, urmeaza sa o duca pe Ada la un consult neurologic. Cu moralul era ok, doar putin obosita.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Anaan spune:

Fetelor, vin cu o sugestie: lasam nominalizarile pentru cand se intoarce Novus acasa cu minunea mica, azi nu cred ca mai avem starea pentru asa ceva, eu una clar ca nu o am.

Mergi la inceput