Ghiocei de martie-aprilie 2009 ***287***

Raspunsuri - Pagina 11

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns cami_05 spune:

niciodata nu scriu bine Simplyana tot timpul inversez i cu Y. Trebuie sa dau mielul????

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns simplyana_m spune:

Cami, fara miel, ca toata lumea face asta cu Y nelalocul lui si nu vreau sa mi se aplece.

http://www.lucamic.blogspot.com/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andiaroro spune:

Ce miel...n-ai auzit ca s-a spurcat cu ciolanu lu porcu.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns simplyana_m spune:

INAPREDA, a mai fost Sophiphi necajita rau in poze, cand ii tot stergea ma-sa nasul... si tot asa crocodil era.

Si o fi de la vinoase (ma dadui pe Cune (Puterea ursului locala, creme de la creme, bau si Mimi, e pacat sa nu fructificam ) si ma cam retrag in vastele mele apartamente), dar mie tot nu-mi e clar cum iti place tie sa ti se spuna: Ina sau Gina?

http://www.lucamic.blogspot.com/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns simplyana_m spune:

Ana (coada se aude ca la Costica), nu-mi vine nimic de spirit acuma, ca mai si beui, dar te pup (nu balos, promit) apasat.

Noapte buna!

http://www.lucamic.blogspot.com/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns inapreda spune:

Numele real e Gina. Nu-mi place dar m-am obisnuit.
Ina nu-mi spun decit citeva fete pe forum.
Familia imi spune Ionela. E real si asta. Si mai am un prieten frantuz care-mi spune Io-ne-la (muzical, cu accent frantuzesc).

Chiar nu pot spune ca am vreo preferinta; m-am obisnuit cu toate cele 3 apelative in contextele lor.

PS. Mai la inceputuri, cind imi spunea cineva Ina, imi lua ceva timp pina sa ma prind ca despre mine e vorba

PPS. Sa aveti o noapte faina

Citat:
citat din mesajul lui simplyana_m

INAPREDA, a mai fost Sophiphi necajita rau in poze, cand ii tot stergea ma-sa nasul... si tot asa crocodil era.

Si o fi de la vinoase (ma dadui pe Cune (Puterea ursului locala, creme de la creme, bau si Mimi, e pacat sa nu fructificam ) si ma cam retrag in vastele mele apartamente), dar mie tot nu-mi e clar cum iti place tie sa ti se spuna: Ina sau Gina?

http://www.lucamic.blogspot.com/


Gina lu' Ian

Mi-e dor...

Ian -toamna 2010
Ian - Craciun 2010


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Kea spune:

Desi prevad o noua trezire la 5 dimineata (Keutu mai nou nu mai mananca ziua, dar recupereaza noaptea) raspund si eu repede:
LIST No. 1

1. Daca tot m-a provocat Simplyana:)), intrebarea mea este: Va bagati? Daca da, in ce? ( by Anaan)

Nu prea. Doar cand cineva e nedreptatit/ranit.

2.Care a fost proful vostru preferat in liceu si de ce? Faceti-i o scurta descriere.(by Ilinca)

In liceu imi placeau cei de mate si fizica. Nu prea stiu de ce ii preferam, erau exigenti si destul de distanti cu noi.

3.Numiti cel mai sexy barbat in viata (vedete, ca e mai usor de documentat, dar nu musai).(by Simplyana)

Nu-mi vine nici unul in minte. Probabil nu l-am vazut inca.

4.V-ati indragostit vreodata la prima vedere? Daca da, de cine?

Da, de sotul meu. Imi venea sa-i sar in brate

Si daca nu va place asta, raspundeti la(din aceeasi gama):
V-ati casatorit cu iubirea vietii voastre? (by Anamariame)

Inainte cu multi ani de a fi impreuna, fiecare din noi a avut o mare iubire, care la destul de putin timp dupa despartirea dureroasa ...s-a stins fizic.

Sotul meu, e in mod cert jumatatea mea. Nu pot compara dragostea de acum 16 ani cu cea de acum. Pur si simplu nu pot sa ma gandesc care e cea mai cea, dar stiu ca eu si sotul meu suntem un intreg si e exact ce-mi doream de la viata.

5.Respectati traditia de anul nou...si purtati ceva rosu pe"dedesupt"???( by Georgyiuly)

Nu

6.V-ati inselat vreodata partenerul?(by Bianca)

Nu. Eu asta nu intelegeam nicicum, de ce se sare dintr-o "barca" in alta, fara sa se stea nitel pe "uscat". Acum nu ma mai intereseaza raspunsul.

7. Cu cine ati observat de-a lungul timpului ca va asemanati mai mult din clubul nostru de mamici? Dezvoltati, desigur(by anamariame)

Chiar nu stiu ce sa raspund, imi sunteti dragi, dar de semanat cu cineva prea tare nu stiu daca seman.

8. Cu cine va asemanati cel mai putin din club? (by inapreda)

Cu Anca cred.

9. Ce semnificatie are nick-ul vostru? (by inapreda)

Nu reuseam sa ma inregistrez, tot ce incercam, exista deja. Si cum nu vroiam un nick cu cifre, am deschis o carte cu prenume ce o aveam la indemana si ...Kea ma cheama.

10. Ce va place cel mai mult sa faceti ? (by novus)

Sa fotografiez (stiu ca va socheaza) si sa "mesteresc" diverse. Stiti bancul ala cu "am fost peste tot, am fotografiat tot, dar n-am vazut nimic?. Aia sunt eu.

11. Care ce faceam la 12? ( by andiaroro)

Stateam in pat langa Keutu care dormea superficial si ciocneam paharele cu sotul. Ne-am pupat in combinatii de 2 luate cate 3, apoi m-am culcat. La 12.03 cred ca deja dormeam.

12.Chestii de care mi-e rusine:

Sunt multe lucruri pe care le regret, dar nu neaparat mi-e rusine cu ele.

13.Ce tatic din Odisee mi s-a lipit de suflet: nu prea m-au preocupat taticii, dar cred ca tati de Ana e unul din cei mai grozavi tatici.

Am fugit la nani.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Kea spune:

Pot sa mai adaug si eu o intrebare, sau s-a inchis lista?

Daca da:

14. Daca ar fi sa puneti diploma in cui, cu ce ati incerca sa suplimentati venitul familiei, catre ce v-ati indrepta?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gaza22 spune:

Hai ca n-am rezistat si v-am citit de-a fir a par, in plus sunt un pic stresata ca Gazulina a facut temperatura in seara asta, care n-a cedat prea usor asa ca a trebuit sa recurg la doua antitermice administrate pe rand la 4 ore, acu stau si o veghez, si va pregatesc voua material de citit pentru maine. Asa ca acum revin. Sa vedeti voi ce ma mai lungesc ca tare mult imi place sa povestesc daca ma intreaba cineva. Cand eram la gradinita eram povestitoarea grupei, era tare fericita educatoarea ca are inlocuitor.

Lista No. 1
1. Daca tot m-a provocat Simplyana:)), intrebarea mea este: Va bagati? Daca da, in ce? ( by Anaan)


Raspunsul meu ar fi cam asa: Da, Nu, Da. pentru ca ma conformez destul de bine zodiei mele, asa ca mereu zic da si accept orice provocare, imi place sa ma implic in orice situatie: buna, rea, de placere sau critica, apoi stau un pic si reflectez si uneori ma gandesc daca nu cumva ar fi fost mai bine sa stau in banca mea, apoi firea mea impulsiva si expansiva isi spune cuvantul si raspunsul final ramane Da. Pana acum nu mi-a parut niciodata rau si nici instinctul de rac nu a triumfat sa ma tina deoparte.

2.Care a fost proful vostru preferat in liceu si de ce? Faceti-i o scurta descriere.(by Ilinca)

Proful de istorie. Era un tip in varsta dar cu o prestanta care ingheta clasa de cand intra pe usa dar fusese si un tip de viata la vremea lui asa ca trecerea anilor nu-l facusera scortos si uricios. Era un tip corect si aprecia mintea elevului si nu invatatul ca papagalul. Avea cunostinte vaste si un mod seducator de a preda, te purta prin istorie, prin evenimente trecute ca atunci cand vezi un film bun sau citesti o carte de Dumas. Avea mereu povestioare cu picanterii despre diverse personaje ale istoriei si te facea sa te simti mult mai implicat si mai apropiat de aceasta materie destul de grea si de multe ori plictisitoare. Dar cel mai mult imi placea ca era corect, in a aprecia si nota, mintea elevului. Puteai sa stii lectia pe dinafara si sa iei 4, pentru ca era evident ca ai invatat pe de rost fara sa ai habar de legatura sau de amplasarea respectivului moment invatat intr-o imagine de ansamblu, sau sa fi ca mine, sa spicuiesti lectia, sa mai uiti o data dar sa sti exact cand, unde si ce legatura are cu un eveniment predat cu doua saptamani in urma sau chiar cu un an. Imi mai placea ca desi in varsta, era un tip de gasca, stia sa aprecieze distractia si sa ne inteleaga pe noi adolescentii rebeli asa cum eram noi la varsta aceea. A fost un prof de gasca si cand era tanar si unul dintre cei mai iubiti diriginti. Am fost preferata lui si am pastrat o legatura de admiratie si respect si dupa ce nu mi-a mai fost profesor. Din pacate acum nu mai este dar mie mi-a fost tare drag. Acum sa va povestesc si o intamplare care mie mi l-a adus la suflet. Eram in a 9-a, primul an de liceu, de abia facusem cateva ore cu el si ii stiam de frica. Urma Balul bobocilor, a doua zi prima ora, Istorie. El a fost fair play si ne-a anuntat dinnainte ca pe el nu-l intereseaza ca e bal, ora lui se desfasoara normal (adica, ascultat si notat ca atare). Vine si a doua zi dupa Bal, prima ora Istorie, eram toti rupti de oboseala, cu ochii impaienjeniti de somn. Eu pentru prima data in viata mea (si singura)nu invatasem nimic, da nimic, nici macar nu stiam cum se numea lectia (de, participasem la concursul de Miss, mai si castigasem, cum sa ma mai intereseze sa invat, am petrecut toata noaptea) speram in adancul sufletului sa scap. Daar stupoare, Lucrare de Control...eee de asta nu aveam cum sa scap, deja aveam un nod in gat si mi-se inmuiasera picioarele, vedeam cu groaza cum nu voi fi instare sa astern pe hartie nici macar titlul lectiei. Ei si aici scumpul si dragul meu prof imi face prima maaare surpriza, "Pentru ca nu vreau sa fiu incorect si sa nu apreciez faptul ca aseara ai castigat un titlu destul de important in viata unei liceence, iti voi face si eu un cadou, AZI NU DAI LUCRARE DE CONTROL". Acum va dati seama ca din acel moment l-am iubit forever.

3.Numiti cel mai sexy barbat in viata (vedete, ca e mai usor de documentat, dar nu musai).(by Simplyana)

Ei, aici lista ar fi lunga si depinde mult de starea de moment dar si de perspectiva din care privesti. Mie nu prea imi place sa declar o persoana ca fiind cea mai cea, intotdeauna exista si alternative. Brad Pitt, mi-a placut la inceput cum arata in Legendele Toamnei, imi place si acum, e un barbat bine dar nu mai e in topul preferintelor. In lista mai intra Antonio Banderas, Bruce Willis, Orlando Bloom, Olivier Marinez, etc sunt multi nu pot sa aleg. Ar mai fi generatia celor care nu mai sunt in viata: Clark Gabel.

4.V-ati indragostit vreodata la prima vedere? Daca da, de cine?

Hmm, dragoste la prima vedere in adevaratul ei sens nu cred ca am intalnit, de, eu sunt mai analitica de felul meu si mai intepata, nu prea imi permit sa ma fure asa valul. Dar daca ar fi sa mentionez pe cineva, a fost o data un tip... eram prin clasa a XI-a, si nu stiu daca a fost dragoste la prima vedere dar cu siguranta a fost o atractie irezistibila cu o puternica tenta sexuala. Era prieten cu cativa prieteni de-ai mei si tocmai revenise din State. Tipul nu era nici frumos, conform standardelor mele, si eram si foarte diferiti ca mod de gandire, ca planuri de viitor, ce mai, eram ca ziua si noaptea dar cand ne-am intalnit ceva in lumea fiecaruia s-a destabilizat si pentru o saptamna - doua ne-am lasat furati de cutremurul starnit. Nici acum nu pot sa-mi explic cum de mi-a placut tipul respectiv daaar nebanuite sunt caile atractiei. Oricum tremurul acela de senzualitate, pentru ca nu era iubire, nu l-am mai simtit niciodata pana atunci si nici de atunci incoace. Cu prietenii comuni m-am revazut mereu dar niciodata pe el nu l-am mai privit (in minte) ca in acel moment. Sunt tare curioasa cum ar fi daca l-as revedea acum.

Si daca nu va place asta, raspundeti la(din aceeasi gama):
V-ati casatorit cu iubirea vietii voastre? (by Anamariame)

Ei asta cu iubirea vietii voastre, nu pot sa spun, pentru ca nu am avut mai multe iubiri. Relatiile din adolescenta, erau pasagere iar dragostea se masura atunci in alt mod, fiecare iubire parea la vremea ei a fi cea mai mare ca mai tarziu sa o vezi ca pe una insgnifianta. Dar, Da, El(sotul meu) a fost singurul care a reusit sa imi atinga profund sufletul, sa ma cucereasca definitiv, sa ma faca sa-l iubesc in fiecare zi mai mult si sa ma bucur ca l-am intalnit si ca mi-am construit o familie impreuna si alaturi de el.

5.Respectati traditia de anul nou...si purtati ceva rosu pe"dedesupt"???( by Georgyiuly)

Pana acum o respectam, mi se parea chiar haios. Anul asta insa am ratat.

6.V-ati inselat vreodata partenerul?(by Bianca)

Nu, doar la inceputuri mi-a mai sarit gandul la cate un baiat dar am fost fata cuminte.

7. Cu cine ati observat de-a lungul timpului ca va asemanati mai mult din clubul nostru de mamici? Dezvoltati, desigur(by anamariame)

Ei aici e greu de raspuns pentru ca eu cred ca in fiecare latura a mea rezonez un pic cu cate una din fetele de pe forum. Cel mai mult si cel mai mult cred ca ma aseman cu Pisik pe mai multe planuri si din mai multe perspective, apoi cu Novus la placerea de a aduce bucurii altora, de a face surprize si cadouri (aici mai am de lucrat, Novus e idealul) si de a fi inconjurata de prieteni, sociabilitate, cu Monnvas la modul de a gandi uneori, imi aduce aminte de mine cum eram inainte de a avea copil, cu Olishka sper eu, asa ca o minte tanara ce sunt, pe Ilinca iar o simt aproape dar nu pot preciza exact cu ce.

8. Cu cine va asemanati cel mai putin din club? (by inapreda)

Hmm, nu stiu sunt multe fete cu care nu am aproape nimic in comun dar imi place cum scriu si cum gandesc, sau sunt unele fete care sunt total diferite de mine dar le admir, altele au doar parti total opuse. Cred ca Ayla ar fi cea pe care as numi-o la categoria asta deoarece nu am cunoscut-o deloc, chiar daca e destul de activa pe forum eu uneori nu o percep ca o persoana reala. Aaa si ar mai fi cineva, Anca, cred ca e diametral opusa mie.

9. Ce semnificatie are nick-ul vostru? (by inapreda)

Asa ma alinta sotul meu, apoi acest alint a fost preluat si de prietenii nostri si de familia lui asa ca a devenit un al doilea nume al meu.

10. Ce va place cel mai mult sa faceti ? (by novus)

Cel mai mult imi place sa dansez, apoi sa citesc o carte buna cu o cana de cacao langa mine si o cutie mare de bomboane de ciocolata, sa ies afara (asta ca sa traduc de cand eram tanara dar se mentine pana in prezent, innebunesc sa stau numai in casa). Si ceva ce n-am mai facut demult, sa pictez.

11. Care ce faceam la 12? ( by andiaroro)

La fix 12 il trageam de maneca pe Gazul preocupat sa desfaca sticla de sampanie, sa-mi dea un pupic, la 12.01 il pupam cu foc pe Gazul si tineam in brate interfonul cu imaginea Gazulinei.

12.Chestii de care mi-e rusine:
Nu cred ca am facut vreodata ceva de care sa-mi fie rusine, sa-mi para rau poate, dar rusine, nu.

13.Ce tatic din Odisee mi s-a lipit de suflet:
Pai mie mi s-au lipit mai multi: Florin tati de ANA (e top of the top, chiar ingrijorator de sus in top), Nelu tati de ADA (nu e nevoie sa mai zic ca stiti toate cum e, jos palaria), Cristi tati de DAVID (dar nu pentru calitatile de tatic, domeniu in care eu l-as mustrului un pic), Adi tati de MAIA si m-a impresionat Costin tati de ADELA cu, calmul, intelegerea si devotamentul si rabdarea cu care face fata unor situatii dificile.

Si cu asta gata prima tema.


Mami de Gazii mica si frumoasa Primul Anisor

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gaza22 spune:

Asaa acum tema 2:

List No. 2
1. Cum ati ajuns sa forumiti si de ce?( by Anaan)
Pentru ca eram insarcinata, intr-o tara straina, in plin razboi, singura si putin speriata, cautand informatii despre sarcina, am dat de acest site si forum. Am fost sceptica la inceput dar nevoia m-a impins de la spate. A fost prima data cand am intrat pe un forum si e singurul in care activez. Ma bucur insa enorm ca am facut-o si ca v-am cunoscut.

2. La ce virsta v-ati inceput viata sexuala; acest aspect -virsta inocentei pierdute - vi se pare relevant au ba? (by inapreda)
La 18 ani dar nu mi se pare relevant, relevant mi se pare momentul: Noaptea de Revelion cand treceam in noul mileniu (aproximativ), anul 2000.

3. Care e principala voastra calitate? dar cel mai mare defect?(by Novus)
Hmm nu stiu, eu sunt cam critica cu mine insami, poate sociabilitatea si faptul ca incerc mereu sa vad partea buna din oameni. Ca defect, impulsivitatea si acum de cand am copil simt ca sunt cam aiurita si dezorganizata. Trebuie neaparat sa-mi revin. Si mai e ceva e un defect pe care ar trebui sa-l corectez in interesul meu: mereu sunt vesela si optimista si imi dau seama ca nu prea e bine, ar trebui uneori sa arat si cea ce se petrece dincolo de cortina si asta e cu toata lumea doar sotul ma citeste cu adevarat.

4. Cati parteneri de asternut ati avut pana acum si daca ati invatat cate ceva de la fiecare...si ce, daca vreti sa dezvaluiti?(by Leeloo)
Ei aici prefer sa pastrez misterul.

5. Ati fost sau sunteti atrase si de persoane de acelasi sex cu voi? Ati vrea sa incercati ceva?(by Leeloo)
Nu, dar imi place sa critic(apreciez) sexul frumos. Face parte uneori din gandul razlet al unei fantezii intime dar nu cred ca as fi capabila sa-l pun in aplicare.

6. V-ati inselat vreodata amantul?(by Bianca)
Nu am avut amant.

7. Ce zodie are partenerul? Are vreo relevanta?(by Simplyana)
Gazul meu e fecioara, si nu stiu daca are vre-o relevanta sau nu. Ilinca se pricepe la chestii deastea. Eu ma raportez la concret si concretul imi spune ca ne intelegem bine si ne completam reciproc.

8. Care fata pare mai altfel in realitate decat pe forum :
La intrebarea asta cred ca am raspuns deja in tema No.1. Ayla mie mi se pare de multe ori ca nu e o persoana reala.

Edit: ca am uitat un defect.

Mami de Gazii mica si frumoasa Primul Anisor

Mergi la inceput