Fluturasi de martie-aprilie2011(110)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns bb_yasmi spune:

ha ca esti tare cris!!!! eu nu te vad deloc asa....

mie mi-au adus prietenii care au fost un tort cu multeeee fructe facut in casa....ce credeti?? ma invart pe langa el de cand l au adus... pana nu il dau gata nu am liniste...


mami de fetita cu codite 3+ si baietel nazdravan33

AMR 7 s !!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ailed_dota spune:

Un an bun dragele mele!
Ieri am lenevit si dormit!....Adica mi s-a facut pofta de cafea pe la 2 p.m.si am facut una adevarata la ibric din coffee normala si la 5 cine doarmea?eu...pana la 8.30 seara, cred ca are bb puseu de crestere ca imi e foame si somn....
N-am exagerat cu papa..bine nici n-aveam voie, ieri a facut iubi somon pe tefal doar cu lamaie si sare si piper si l-am papat cu salata verde cu lamaie si marar.Iar eu am facut pe 31 un fel de strudel sa-i zicem...foaie de placinta simpla (apa, faina, sare) cu mere rase si un pic de scortisoara, fara zahar, evident...si cica am papat si eu dulce.....
Am vazut ca vb de sani si la mine sunt aceleeasi modificari, iar ieri ma durea unul..ca atunci cand alaptam... si se umplea rau cu lapte, a inceput productia probabil...
Strumphule, cand am citit ce ai facut tu pe 31 imi venea sa vin la londra sa te trag de urechi...., dar imi era ca miroase prea tare a cozonac si mi se face pofta.
yasmyce pofta mi-ai facut cu painea ta cu untura.... si aici e totul inchis pe 1, m-am convis cu uite ei ii e rau, dc sa papi si tu... iti creste glicemia
simo, madutza, miki, deea, viss, roxy, alina06, alinan, pupici multi
cami nu mai dai niciun semn?
wmagnolia, dar painea si pastele si orezul nu le masori?ai grija ca laptele si derivatele au si ele carbohidrati...
eu carnea nu o masor ca si asa de vreo luna nu mai cresc pe cantar si la proteina pura ( carne si derivate nu masor... ca as muri de foame...). mie nu mi-au dat sa masor glicemia acasa. difera sistemul cred...
Va pupic ca ma duc prin oras ca prea am stat in casa ieri...

mami de de 7 ani si ingeras si 27+cu
69/11

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madutza_bra spune:

Cristinelul meu e boilnavior . muci, tuse si o stare apatica. Bina ca nu are febra. Sper sa nu iau si eu de la el.

si la mine sanii sunt brazdati de vene si a inceput si burta. Venele se vedeau si cand alaptam, apoi au revenit la normal. Apropos de lapte: eu nu am coji pe sani, dar am strans de ei si a curs colostru incolor si galben . Azi a plans Cristi mai tare si l-am tinut in brate sa-l linistesc si mi-a curs sanul drept , sutienul si bluza erau ude .

simo, n-am inteles ce ai inteles tu , dar nu mi-e frica nici de nastere naturala nici de cezariana. Am spus doar ca visez sa nasc natural cu toate ca stiu sigur ca va fi tot cezariana.

Povestea nasterii

Mada, mami fericita de Cristian Andrei-29.12.2008 si acum 33+ cuCatalina Ioana

AMR 6 sapt

Poze

---------------------------------------------
Ceea ce nu te doboara , te intareste!

http://preg.fertilityfriend.com/pregticker/190dd3/preg.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madutza_bra spune:

scrish, o sa-si revina burtica. nasa lui Cristi si acum dupa 2 luni si ceva de la a doua nastere are deja abdomenul plat. mai si depinde de conformatie, dar la cum te-am vazut eu, o sa fie okj la tine.

yasmi, pofta mare la tort, as vrea si eu cu fructe !

ailed

strumph, am ratat eu mesajul, sau n-ai mai spus de arsuri?

Povestea nasterii

Mada, mami fericita de Cristian Andrei-29.12.2008 si acum 33+ cuCatalina Ioana

AMR 6 sapt

Poze

---------------------------------------------
Ceea ce nu te doboara , te intareste!

http://preg.fertilityfriend.com/pregticker/190dd3/preg.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pisucmic spune:

Dragele mele
va anunt ca toate cele care nastem dupa 14 februarie (deci cred chiar toate) vom avea bebelusi in zodia chinezeasca Iepure de metal . Am citit si pare o zodie atat de faina! Doamne ajuta!
Si eu sunt tot Iepure, dar de lemn.
Uite ce scrie: "o zodie calma, pasnica, tacuta, calda, placuta, rezervata, extrem de precauta si prudenta, una dintre cele mai norocoase si pasnice zodii ale horoscopului chinezesc"
Asa ca, spor la citit si facut planuri despre bebele cel norocos si dragalas!


Va imbratisez pe toate

Pisuc Mic

Ce minune de la Dumnezeu! s27 cu un dragalas

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns scrish spune:

yasmi, si eu te vad pe tine super sexy dar ce sa-i faci, ma mai trezesc si eu in unele zile pe dispozitie bondoaca

madutza multa sanatate lui cristi si un sa ii treaca repede!multumesc de incurajare, deja ma vad in casa cu copilul dormind (sper) si eu pedaland la bicicleta pe care urmeaza sa o achiziotnez si care NU se va transforma in cuier apropo, foarte tare site-ul pe care l-ai postat aseara, am citit mult acolo...mi se pare o diferenta foarte mare intre cum prezinta ei lucrurile si cum sunt prezentate la noi. eu mi-am dat seama ca undeva in timpul acestor luni care s-au scurs, am uitat cumva ca bucuria faptului ca o sa am un bebe e mult mai mare decat toate grijile pe care mi le fac, daca o sa fiu o mama buna, daca o sa ma descurc, daca daca daca...si site-ul tau mi-a redat euforia pe care o simteam cand vedeam copii pritenelor mele

s 26, Luca Alexandru, de abia astept sa te tin in brate!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bb_yasmi spune:

ailed, , vezi de ce sa iti fie pofta de ceva ce nu ai nevoie si nici nu iti aduce nimic bun in organism????

offf mada, multa sanatate la flacau! cu tortul....hmmmm.....am eu pofta mai mare decat pot duce :)))))))

cris incerc si eu..lasa sa vezi ca poate si pe tine te cuprinde aceasta stare de "sexy mama" dupa ce vei naste.

as pleca si eu pe undeva dupa masa....dar nu am idee pe unde....probabil la mall...sau la Mc.

mami de fetita cu codite 3+ si baietel nazdravan33

AMR 7 s !!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madutza_bra spune:

am pus poze de azi

Oare mandreeac ce face? nu a mai trecut de un an pe la noi
Andreeaaaaaaa!!!!!!!!!!!!!

pisuc eu nasc mai devreme de 14 feb. Ce zodie e inainte?

Povestea nasterii

Mada, mami fericita de Cristian Andrei-29.12.2008 si acum 33+ cuCatalina Ioana

AMR 6 sapt

Poze

---------------------------------------------
Ceea ce nu te doboara , te intareste!

http://preg.fertilityfriend.com/pregticker/190dd3/preg.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pisucmic spune:

Madutza, inainte de 14 februarie e Tigru - nu mai stiu de care insa.
Sotul meu e Tigru si e o zodie faina!
Pupici


Pisuc Mic

Ce minune de la Dumnezeu! s27 cu un dragalas

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bb_yasmi spune:

mada ce burtica mare!!!!! e mare, dar nu mi se pare ca a mai crescut prea tare de la pozele facute la 30s, asa e??


mami de fetita cu codite 3+ si baietel nazdravan33

AMR 7 s !!!

Mergi la inceput