Gravidute prin FIV(66)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns melisa28 spune:

Fetelor voi la cate saptamani a-ti intrerupt tratamentul de sustinere?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pisucmic spune:

Cristy, geniala povestea, iar filmul e incredibil! Dar dupa cum cel din stanga nu reactiona cred ca pumnisorul era dat in alt plan , nu parea deloc sa-l deranjeze. Vai sunt atat de dulci...
Adria, inca sunt in concediu pana luni - e absolut minunat, si maine in sfarsit de mutam la casa noua! Profit sa simt toate miscarile bebeului jucaus... Mai ca m-as putea obisnui in concediu, dar am de gand sa muncesc pana la 1 martie daca e totul ok.
Melisa, eu am facut tratament suportiv cu Utrogestan si Prog injectabil si Estrofem (eram dupa FET) pana in s12 (la indicatia prof cu care am facut FIV). Scaderea a fost treptata.
Gabi, te imbratisez, nu ne-am mai conversat de mult
Angieangie, succes la nastere, se apropie incredibil!
Tamy cred ca am mai zis felicitari pentru minunea mica, dar mai bine mai repet...
Pupaturi pentru toata lumea

Pisuc Mic

Ce minune de la Dumnezeu! s27 cu un dragalas

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns angieangie spune:

pisucmiciti multumewsc din suflet..ma incearca niste emotii si diferite stari..dar cand ma gandesc ca mai sunt cateva zile si minunea mea o sa fie la mine in brate.. ma mai calmez
hai ca nici tu nu mai ai mult..trece timpul

Angie +36

bebe jucaus

amr 15 zile

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mirela2 spune:

melisa eu utro am luat pana in sapt 32

600 utro pana in sapt 12
apoi l am scazut de am ajuns numai la 100 in sapt 32

mami cu motaneii Razvan si Robert (26.12.2010) si mami de Vlad (12.12.1999)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns melisa28 spune:

Multumesc fetelor, trebuie sa le trimit mail sa-i intreb si eu cum sa il iau mai departe ...sau daca trebuie intrerupt...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristy1977 spune:

monas, angie, adria, alina, pisucmic, fetelor, va multumesc, sunteti tare dragute
fetelor, sunt putin speriata, de ieri dimi am intrerupt untrogestanul si azi dimineata am simtit o secretie destul de abundenta, am fost la toaleta si era galben intens, scuzati detaliile... credeti ca ar trebui sa-mi fac probleme? voi ati avut asa ceva? azi noapte am vomtat de cateva ori foarte tare si ma gandesc ca am fortat rau burtica, sper sa se opreasca si sa nu dea in vreo hemoragie, pana acum secretia mea era alba, nu am mai avut astfel de probleme...


and the miracle happened... 13 +

http://www.youtube.com/watch?v=Nu3t1OF4RMs

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns many_bani spune:

Citat:
citat din mesajul lui cristy1977

monas, angie, adria, alina, pisucmic, fetelor, va multumesc, sunteti tare dragute
fetelor, sunt putin speriata, de ieri dimi am intrerupt untrogestanul si azi dimineata am simtit o secretie destul de abundenta, am fost la toaleta si era galben intens, scuzati detaliile... credeti ca ar trebui sa-mi fac probleme? voi ati avut asa ceva? azi noapte am vomtat de cateva ori foarte tare si ma gandesc ca am fortat rau burtica, sper sa se opreasca si sa nu dea in vreo hemoragie, pana acum secretia mea era alba, nu am mai avut astfel de probleme...


and the miracle happened... 13 +

http://www.youtube.com/watch?v=Nu3t1OF4RMs

Ai intrerupt utrogestanul tot odata?
Eu am primit de la Ron-el o schema de diminuare, cate unul la 5 zile, am inceput in sapt. 12 si am terminat pe la 16. Nu se scoate tot odata.
Bafta.
PS felicitari ptr. filmulet

mami de Vlad (29.10.2009)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns angieangie spune:

crysty...eu am luat arefam..cred ca e acelasi lucru..dar am intrerupt treptat..si mai luam unul seara pana pe la 20 saptamani..eu zic sa mai bagi seara ca nu are ce-ti dauna

Angie +36

bebe jucaus

amr 14 zile

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristy1977 spune:

fetelor,
multumesc pentru raspuns, am secretia obisnuita dar cu culoare galben-usor spre maro, deci nu cred ca e prea bine
medicul mi-a zis sa intrerup tratamentul pur si simplu, deci de la 800mg/zi am trecut direct la 0
voi incepe sa mai pun, credeti ca daca continui cu cate 400mg/zi o fi bine, daca scurgerile astea continua si azi, maine sigur ma duc la medic din nou
many_bani, cate unul la 5 zile ce inseamna? de cat era utrogestanul pe care l-ai folosit? imi poti da si mie schema de diminuare? te pup
angie, la fel, poti sa-mi spui si mie cum ai diminuat arefamul, de la cat la cat si cum?


and the miracle happened... 13 +

http://www.youtube.com/watch?v=Nu3t1OF4RMs

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristy1977 spune:

am pus 400mg de arefam si m-am bagat in pat, sper sa fie bine...

and the miracle happened... 13 +

http://www.youtube.com/watch?v=Nu3t1OF4RMs

Mergi la inceput