Gravidute prin FIV(66)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns tamaryllis spune:

Fetelor, multumesc mult pt urari!
Asa e, pe 27 decembrie a venit si fetita mea pe lume, asa ca semnatura mea s-a adeverit pana la urma! A avut 3100 gr, 51 cm si scor apgar 10. dr zice ca a mieunat imediat ce a scos-o!
E minunata, ma uit la ea si nu imi vine sa cred ca e a mea! Evident ca imi dau lacrimile f des de fericire!
Si ce m-am mai stresat! M-am temut de toate bolile pamantului , (am disperat cateva fete de aici de pe forum pe perioada sarcinii), dar pana la urma totul s-a terminat cu bine.
Va urez sarcini usoare in continuare si copilasi sanatosi!!!!

37+
incepand cu anul 2010 voi fi fericita de copilas sanatos!


MTHFR C677T heterozigot, proteina S 51%, PAI 4G/5G heterozigot
Am avut un vis: mergeam pe o plaja iar Dumnezeu pasea alaturi de mine, iar pasii ni se imprimau pe nisip, lasind o urma dubla... Atunci mi-a trecut prin minte ideea ca fiecare din pasii nostri reprezentau o zi din viata mea. M-am oprit ca sa privesc in urma... Dar am observat ca in unele locuri in loc de doua urme nu mai era decit una singura.Am revazut filmul vietii mele. Locurile in care nu se vedea decit o singura urma corespondeau cu zilele cele mai intunecate ale existentei mele: zile de neliniste si de rea-vointa, zile de egoism sau de proasta dispozitie, zile de incercari si de indoiala, zile de nesuportat... Zile in care eu fusesem de nesuportat. Si atunci intorcindu-ma spre Domnul am indraznit sa-i reprosez: Totusi ne-ai promis ca vei fi cu noi in toate zilele! De ce m-ai lasat singur in zilele cind aveam cea mai mare nevoie de Tine? Iar Domnul mi-a raspuns: Dragul meu, zilele pentru care n-ai vazut decit o singura urma de pasi pe nisip sunt zilele in care te-am purtat pe brate...
Dupa Ademar Barros, poet brazilian.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gabi_B spune:

Tamy, FELICITARI!!!

sa aiba noroc si sa fie sanatoasa printesa ta de nota 10!!!
cred ca nu exista bucurie mai mare pe lume decat atunci cand te uiti la ea si vezi ca e perfecta!

2011 sa ne dea bebici sanatosi si nazdravani la toate

Gabi+26
placenta previa centrala

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns melisa28 spune:

Tamaryllis, felicitari!!!..Sa fie sanatoasa, si tu la fel sa te poti bucura de ea...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristy1977 spune:

buna seara fetelor
vreau sa incep prin a va ura La Multi Ani, sa va dea dumnezeu un an bun, cu multe bucurii si implinirii si mai ales multa sanatate voua si bebeilor vostri!!!
gabi, ce a trecut timpul, mai ai 3 luni si nasti, nu mai este mult si sigur totul va fi bine, pup si tin pumnii
angie, 16 zile, doamne ajuta, si tu mai ai atat de putin, in ianuarie iti vei tine puiutul in brate, tu mergi inainte ca te urmam si noi
catalina, sanatate multa bebitei si mamicii ei
alina, tu esti pacienta dr.T? sper ca nu fac incurcaturi, daca da, cand mai mergi pe acolo?
monas, ce bine ca intri in concediu, mai ales daca te simti atat de grea, ai sa-ti gasesti tu de lucru, mai te uiti la tv, mai citesti o carte, mai faci treaba prin casa, mai gatesti ceva bun sotului, mai o plimbarica mica, vei avea timp de tine sa te odihnesti, cum mai stai cu greturile, bebeii au crescut mari? noi azi am fost la eco si am patruns chiar in mijlocul unei scene de razboi sau manifestari de afectiune, nu prea am stiut cum s-o interpretam, bebeii erau orientati fata in fata si dadeau din manute si din picioruse unul in altul, dar eu sper ca din multa dragoste
adria, sa-ti traiasca bebeul din burtica
tamarillys, felicitari, sa-ti traiasca bebelina si sa fie sanatoasa!
pisumic
noi azi am fost la eco si asa cum va ziceam i-am prins pe bebei in actiune, mai mult decat ne asteptam. pur si simplu se "luptau", stateau fata in fata (noi ii vedeam din profil), cand dintr-o data cel mai mare i-a dat un pumn celui mai mic, cel mic a inceput sa dea din picioruse si din manute si asa a inceput o mare zarva, medicul se amuza, noi eram socati de emotie, ne-am uitat cam un minut, dupa care domnul doctor a apasat mai tare cu ecograful si le-a atras atentia, urmatoarea secventa era cu bebeii intorsi cu fata spre noi si privind in directia din care veneau semnalele din exterior, ne-am topit pur si simplu, au aproximativ 6,5cm, a crescut si burtica, pe 19 ianuarie avem morfologia si vom afla ce vom avea, incepind de azi am intrerupt tratamentul cu utrogestan, si incep sa iau omega 3 - 2000mg pe zi (cate 1000mg ptr. fiecare bebe), din pacate starile de greata persista si voma la fel, dar ce ma omoara cel mai mult este gustul amar pe care il am in permanenta in gura, doctorul mi-a dat voie sa iau cate jumatate de metroclopramid inainte de masa, oricum dupa intreruperea tratamentului cu utrogestan ma astept sa ma simt mai bine, am inceput sa facem aenajari prin casa si sa o pregatim pentru a-i primi pe bebei, lucrurile merg bine, zicem noi
va pup si va imbratisez cu drag pe toate
cristina

and the miracle happened... 13 +

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Monas spune:

tamarillys: vai ce fericire sa iti vezi bebica sanatoasa si voioasa . Sa va traiasca si sa infloreasca!
cristy1977: ce mi-a placut cum ai povestit despre bebici:). ai mei deja dau lupte greco -romane , iar fetita e f luptatoare, chiar daca e mai micuta decat frate-sau:) ( el avea 610 grame iare ea 490grame la ultima ecografie). e mai agitata. deja ne uitam seara la burta cum face valuri-valuri si ne amuzam. din pacate inca mai vomit, dar numai seara. daca fac greseala sa maninc dupa ora 16...apoi sigur vomit, ca am niste arsuri..si salivare abundenta. ma omoara starea asta , pt ca-s infometata aporape tot timp[ul. partea buna este ca nu am luat decat 4 kg in greutate, si daca o tin tot asa, probabil ca nu voi lua foarte mult pana la nastere. insa mi-e foame.
abia astept sa ne spui ce sex au bebicii tai

25+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns angieangie spune:

Tamaryllis, felicitari!!!..Sa fie sanatoasa si mancaciasa
cristyemotionanta povestea taabia astept sa aflu sexul bebeilor..ai grija de tine

Angie +36

bebe jucaus

amr 16 zile

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns angieangie spune:

uitasem sa schimb AMR-UL

Angie +36

bebe jucaus

amr 15 zile

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adria42 spune:

Tamy, FELICITARI! Sa-ti traiasca printesa,sa fie sanatoasa si papacioasa!

Cristy, ce draguti trebuie sa fie micutii! Sa ai grija de tine, sa nu te obosesti si asteptam sa ne spui rezultatul la morfofetala! Pupici pt toti trei!

Monas, mai bine ca intri in concediu, fiind sarcina gemelara trebuie sa te menajezi mai mult!

Angie, tinem pumnii, sa ai o nastere usoara!

Gabi, ce mai face bebita?
Pisucmic, cum a fost in concediu?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alina06st spune:

Tamy, inca o data felicitari si sa fie mancacioasa si cumintica bebica ta! Cand mai ai timp poate ne spui cum merge cu lapticul. Si ai facut cezariana?

Cristy, da eu merg la T. Ar trebui sa ajung pe 25 ianuarie. Sa vedem cum e vremea. Ma bucur ca ati avut asa o imagine frumoasa a bebicilor.

Monas, foarte bine ca iei concediul. Mie mi-e greu si cu un singur bebic, dar la tine cu 2. Si eu am pt ianuarie concediu de risc maternal, iar de la 1 febr vreau sa iau prenatalul, dar sa vedem ce zice si medicul.

Va pup pe toate!



in sapt 25 cu minune de sanatos si vesel.
Cat de mare esti Doamne si ce minuni ai facut pentru noi... iti multumim!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristy1977 spune:

fetelor,
am pus la semnatura un filmulet cu micile noastre minuni
va pup

and the miracle happened... 13 +

http://www.youtube.com/watch?v=Nu3t1OF4RMs

Mergi la inceput