Clubul ursuletilor si al ursuletelor de novdec2010

Raspunsuri - Pagina 36

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns BraveGirl spune:

Andreea, m-am uitat pe site la Efigia si mi se par ok preturile. eu merg la Atlantis si masajul e parca 90 lei si aici e 80. deci o sa incerc
am mai vazut deasupra la Mic.ro ca e un salon. merg si acolo sa vad ce si cum.

==========
Corina
Mami de Arianna Maria (18.11.2008) si Patrick Stefan (16.10.2010)

POZE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns BraveGirl spune:

Se vede ca m-a ajuns disperarea. de maine trimit copilul mare la gradi si eu merg la saloane. Sotul ma incurajeaza, citez: "ai imbatranit in astia 2 ani cat in 10" , "e pacat de tine, ca aratai bine inainte"


==========
Corina
Mami de Arianna Maria (18.11.2008) si Patrick Stefan (16.10.2010)

POZE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns simonique spune:

Nu stie nimeni ce poate fi galmitza aceea ce se simte la tzatzica lui bb?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pissi78ro spune:

Salutare, fetelor, in noul cuib de ursi!!!!
Multumesc ratusca pt mesajul de adio si pt crearea noului club.
Vad, dar parca nu pot sa cred ca au trecut atatea luni si nu mai suntem nici una din noi insarcinate, ci toate suntem mamici.

Noi suntem bine, crestem, am facut 3,8 kg la cantarirea de luni. Tot de vreo 2 zile i-au aparut niste bubite pe fata si dr. a zis ca sunt de caldura (probabil a fost prea cald in camera), dar nu mi-a dat nimic sa o dau. Trec de la sine? A mai avut vreun ursulet asa ceva?
Marea noastra problema este atunci cand trebuie sa faca kk. In primul rand ca face cam 1 data/zi (desi ea ar vrea de mai multe ori) si plange toata ziua pt asta. Se chinuie, se screme si deabia reuseste. Nu stiy#u ce sa fac sa o ajut, sa ii fie mai usor si sa ne fie si noua pt ca face asa si noaptea. Cam la o ora dupa mancare, cand laptele trece din stomac in tractul digestiv incepe sa se foiasca si sa planga si noi nu prindem deloc sa adormim pana la urmatorul biberon. Nu stiu cum sa rezolvam aceasta problema.
Va pup




38+ Roberta Maria

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danaint spune:

Citat:
citat din mesajul lui simonique

Nu stie nimeni ce poate fi galmitza aceea ce se simte la tzatzica lui bb?

lapte? de la hormonii nostri cica. lucas a avut acu vreo 2 sapt tzitzi inflamate, dar nu era chiar galmitza, ci mai mult umflate cu totul. si cica e lapte

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Iris-Harieta spune:

La multi ani!Un an nou fericit !
Poate in aceste capitole ale mamicilor o sa fiu si eu mai activa, cine stie....cel putin asa imi propusesem.
Noi am facut botezul pe 12.12 , avea cam 40 de zile. A fost foarte cumintica, nu a plans deloc.Am zis sa nu amanam , vroiam ceva restrans si atunci faptul ca era post nu a fost o problema. Este mult mai linistita si mai cumintica de atunci.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Siuta spune:

Citat:
citat din mesajul lui andreeacc
Si mi-a adus Melania si programul meu incepand cu 1 februarie; sper din suflet sa rezist la o ora de exercitii in compania ei (ca la masajul de dupa moooor de placere) dar cand stiu ca alte mamici au avut super-rezultate cu ea facand gimnastica si masaj, parca prind curaj.

Asa ca, iuuuhuuu, intru si eu in randul mamicilor care mai incep a avea grija si timp si ptr ele!

Noapte cat mai linistita va doresc!

Andreea, mami de baiat si fetita



www.perfectnanny.ro/" target="_blank"> ... we care


Buna Andreea
vine cine la tine acasa pentru exercitii fizice?? am inteles bine??
Daca da, VREAU SI EU !!!!!!!
Tocmai ma uitam pe net sa-mi iau un aparat de gimnastica, si habar nu am de care...,La sala nu ajung curand, in mod cert.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lore76 spune:

Citat:
citat din mesajul lui danaint

Lore, la ce dieta te bagi de maine? Sanatate fetelor! Si noi suntem cam mucosi dupa prima zi petrecuta acasa dupa Sarbatori, cand a fost f frig in apartament! Saracul uraste cu patima aspiratorul de nas, numai cand il vede incepe sa se agite si sa tiuie

Mami de Lucas Petru (27.10.2010)

inca n-a venit pediatra, deja nu mai am rabdare....
ale mele s-au invcu aspiratorul, saracutele de ele

nu e o dieta anume, ca nu-mi plac, nu suport sa fiu conditionata in nici un fel... o sa elimin tot ce e ''junk''


Lore, fericita mamica de printese Amber Yanna & Sarah Marie

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lore76 spune:

Citat:
citat din mesajul lui allexxia_m

alt test pt poze cu Adina la semnatura
vorbesc si eu de una singura pe aici ...

de Adina Maria
poze Adina

sa-ti traiasca, e frumoasa foc !!!

cum ai facut sa pui poze la semnatura????

Lore, fericita mamica de printese Amber Yanna & Sarah Marie

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Siuta spune:

Claudia, merci de info. Am fost azi -totul ok , Toma a luat intr-o luna 1,3 kg si 6 cm iar doctorita e f draguta( merci inca o data).Bafta si voua maine !
Allexxia, tare scumpica Adinuta ta. Sa-ti traiasca
Sashenka si eu tot pe 5 martie vroiam sa fac botezul ca e fix de ziua mea .Si mai devreme nu pot ca sotul meu e prin intr-un proiect pana la sfarsitul lui februarie. Deci, ce ne facem ??


Mergi la inceput