Clubul ursuletilor si al ursuletelor de novdec2010

Raspunsuri - Pagina 34

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns allexxia_m spune:

oooo, ce font am nimerit si eu .....
de teama ca nu o sa vedeti ca mai dau si eu un semn de viata ....

cu Adina Maria

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns syl spune:

Beatrice, cum esti? Iti calc pe urme, iar ma gandesc la tine. Si eu am temperatura, probleme cu constipatia dar nu neaparat ca nu fac, dar m-am fisurat si ma ustura si ma doare de imi vine sa ma urc pe pereti. Mananca compot, lapte cu cereale, iaurt, ceaiuri si degeaba frate.

Intrebai de Elipare definitiva. Eu merg la wonder beauty, nasa lui Thomas e patroana si chiar ea le face. E salonul unde merge Andrea Marin si Patruleasa, garantat o sa ai lucrarea super si preturile nu sunt mari deloc. Eu ma coafez, si fac mane si pedi si tratament fascial acolo de 1 an si mane am cu acril pus de sora ei care iar e ff buna tipa. Vezi ca e bataie la epilare definitiva si daca alaptezi nu cred ca poti face. Daca bebe e cuminte poti merge cu el, e un salon f linistit si ai bar la discretie orice poftesti gratis. Salonul este pe bd. Marasti. Eu vreau sa merg cand o sa ma tin pe picioare, la impachetari, eu numai cu alea slabesc.
http://www. wonderbeauty.ro/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns allexxia_m spune:

si a mea are probleme cu constipatia

am bagat prima data supozitor si dupa, la sfaturile mai multor medici, am incercat cu termometru ..
si de atunci asa facem cacuta, macar cu termometru facem in fiecare zi
singure nu reusim, din pacate

cu Adina Maria

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns simonique spune:

Sunset nu pot sa cred ca mai sunt si altii ca noi , deja incepusem sa cred ca avem noi ceva, ca suntem mai anormali...deci surori de "suferinta", ce mai...La fel si noua ne-au aparut pe cap cojite, sunt albe, deci inteleg ca se vor duce de la sine...asteptam atunci.
Crisuletz, la mine vergeturile facute in sarcina anterioara nu s-au mai dus cu nimic...se atenueaza, dar nu mai dispar...oricum e bine sa te dai cu crema speciala acum cat sunt inca rosii si acum e mai eficient de intervenit. Si al meu face asa la buze cojitze, de la atata supt zic eu
Syl si eu m-am speriat cand am citit intr-o noapte cand am avut o durere cumplita de cap, prospectul de la algocalmin. Cat am stat in spital mi-au dat in fiecare zi, nu mai inteleg nik...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns simonique spune:

Intrebare: bb meu are o luna si am observat ca la o tzatza se simte asa ca o bilutza tare sub piele. Ce poate fi?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sashenka_h spune:

Syl am inteles ca esti din corbeanca? pe acolo nu este un salon bun in tretamente corporale? si eu am un salon ff bun in bucuresti dar pierd mult timp pe drum si nu vreau.

Mami Andreea Horea Paul (15.11.2010)+, Iustin Nicolae (03.04.2006) + Sasha Andrei (30.12.2008)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lore76 spune:

buna ziua si de la noi,

noi rapotam iar bebecu use (amber), iar aerosoli, aspirat etc , nu mai pot, sunt zombi, le-am pazit azi noapte si eu si mama. m-am saturat sa le vad bolnavioare, plus ca asteptam dr sa vina si mor de frica, sa nu aiba ceva mai grav.

aproposde botez, daca sunt prea mari care e problema, adica daca fac botezul dupa paste ar fi vreo problema??

sashenka, andreeacc, si eu sunt cat malul, burta inca o am de gravida in 5 luni, dar de maine intru la regim

crisuletul, si noi avem cojita aia la buzite, dar cade singura, se reface si iar cade

investigatiile pe care le face anymona le-am facut si eu la fete + control la oftalmolog (care e bine de facut la prematuri)

si mai vroiam sa va spun ca m-am uitat la pozele cu ursuletii si sunt NISTE FRUMUSETI TOTI

va ic si revin dupa ce pleaca pediatra

Lore, fericita mamica de printese Amber Yanna & Sarah Marie

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danaint spune:

Crisuletu, welcome back! Si noi avem basicute pe buzita. Unii pediatri spun sa ii dai cu tot felul de chestii, dar neonato cu care am nascut care mi s-a parut super ne-a zis sa nu dam cu nimic. Si intr-adevar trec de la sine, mai apar apoi din nou. E ceva normal zic eu.

Anymona, si noi am facut mai multe investigatii decat normal. Deh, asa e cu bebeii astia mici-mici. Am facut eco de fontanela la 6 saptamani, o repetam la 4 luni, si apoi din 2 in 2 luni pana se inchide - asa ne-a recomandat neurologul, dar nu am facut abdominala. Ce se urmareste in cea abdominala?
Ah, cum mai sta Robert cu greutatea?

Tocmai ne-a plecat kineto de la sedinta. Bebe a adormit dus, desi ar tb sa manance. Dar era frant, ca i-a incercat niste miscari noi, si mereu cand incearca miscari noi il rupe!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danaint spune:

Lore, la ce dieta te bagi de maine? Sanatate fetelor! Si noi suntem cam mucosi dupa prima zi petrecuta acasa dupa Sarbatori, cand a fost f frig in apartament! Saracul uraste cu patima aspiratorul de nas, numai cand il vede incepe sa se agite si sa tiuie

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns allexxia_m spune:

nu ma baga si pe mine nimeni in seama, se vede treaba ca ati uitat de mine complet

cu Adina Maria

Mergi la inceput