Clubul ursuletilor si al ursuletelor de novdec2010

Raspunsuri - Pagina 32

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns beatrice75 spune:

Noi nu am fost niciodata constipati, sunt sigura ca este efectul advers de la vaccin.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns beatrice75 spune:

Ma enerveaza asa tare medicii astia! Adica mai bine ma consult cu voi decat cu un medic, la concluzia asta am ajuns!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danaint spune:

Neata fetelor!

Cu botezul, si eu am vorbit si m-am interesat, cat timp oferi si mancare de post cica este ok. La biserica oricum se oficiaza botezuri, dar si masa e ok atata timp cat respecti postul.

Noi din pacate nu putem sa il facem decat pe 27 martie, atunci e tata in tara, si nu vreau nici sa il botez dupa Paste, ar fi prea mare bebe. Asa ca 27 martie ramane. Nu am facut nimic insa in afara de a ma interesa de treaba cu Postul (si de a imi cumpara rochie din vreme, inca din sarcina)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sashenka_h spune:

beatrice .

eu sincer nu sunt deacord cu vaccinurile astea optionale, dar stiti voi fiecare cu piticii lui

Mami Andreea Horea Paul (15.11.2010)+, Iustin Nicolae (03.04.2006) + Sasha Andrei (30.12.2008)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns beatrice75 spune:

Citat:
citat din mesajul lui andreeacc

Buna ziua!

Beatrice, eu stiu ca nu se da miere bbilor pana la 1 an.Mai intreaba medicul inca o data.Plus ca daca bb nu face kk mai mult de 48 de ore, atunci se considera a fi constipat.Frecventa scaunelor se va reduce din ce in ce mai mult.Cand I s-a constipat de la LP i-am dat lactoza de la Humana si si-a revenit imediat.




Andreea, mami de baiat si fetita



www.perfectnanny.ro/" target="_blank"> ... we care


Andreea, da si in cartea "Mama si copilul" scrie de 1-2 varfuri lactoza dizolvata in ceai. Tu cum ai administrat?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sunset_zuzi spune:

salut si de la noi bineinteles ca sunt zombi de somn ca mandra mea nu vrea sa doarma noaptea, iar ziua prea putin cand va aud pe voi ca dorm 4-5 ore legat mi se pare vis

lorin esti f tare ca poti sa o "dresezi" pe micuta...as vrea sa mearga si la mine dar din pacate mandra mea plange pana se ineaca cu lacrimi si chiar daca ma tin tare sa nu o iau din patut la un moment dat cedez pt ca urla din ce in ce mai tare

simonique si bebelina mea la fel face noapte de noapte "petrecem" pana la ziua spre disperarea mea si a sotului

Azi am fost la controlul de 6 sapt...sunt bine refacuta medicul ne-a dat voie la ...dar nu stiu fiica-mea ce parere are

Legat de botez si noi suntem in pregatiri mai ales ca mai avem fix o luna... pe 5 februarie petrecem ...am ales un restaurant aproape de casa asta ca sa nu o agite si sa o oboseasca evenimentele de la restaurant

Intrebare: fetita mea a facut niste cojite in cap arata mai mult a matreata asa cum scapam de ele?

Fericita mamica de scorpiuta Alexia (20.11.2010)
Doamne ai grija si de noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Elfica spune:

Andreeacc: Si cat tine o sedinta? La fiecare sedinta face si masaj si gim si scufundari? Ce reprezinta scufundarile, in cada plina, incat sa il invete sa nu ii fie frica de apa si in final, cand va fi mai mare, sa invete sa inoate? Bebe plange sau ii plac toate trei activitatile?

Sunsetzuzi: E furesc sa apara, o sa ii cada de la sine, dar daca vrei sa ajuti indepartarea cojilor, piaptana-l in raspar si cojitele cad. A mea avea putine coji si intre sprancene si mi-a spus la fel, sa ii dau cu peria in sens invers cresterii firului de par. I-au cazut repede, fara nicio crema sau altceva.

Pentru cine intreba de intarirea locului unde a fost facut vaccinul, noua ne-a spus sa il masam cu Lioton gel din 3 in 3 ore. I-am dat doar de trei ori, ca nu i s-a intarit deloc si apoi am renuntat. O fi fost gelul, o fi fost fara reactie de acest gen, nu stiu... Oricum, mentionez ca ne-a spus sa masam doar intepatura de pe piciorul drept, nu si pe cea de pe piciorul stang.

Fericita mamica de Iulia Andreea, nascuta pe 26.10.2010

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lorin7774 spune:

Citat:
citat din mesajul lui simonique

Lorin tu de unde stii exact cat mananca la o masa dak alaptezi? Te mulgi si ii dai cu biberonul sau cum? Sau il cantaresti dupa ce mananca? E tare deruntant cand simti si sanii moi ...si eu ii simt asa de multe ori cu toate ca dupa masuratorile mele, azi implineste o luna si are 5 kg, deci a luat un kg si un pic de la greutatea cu care am iesit din spital.


eu fac parte din gasca obsedatelor de cantar....cantaresc bubulina inainte si dupa fiecare masa..asa, de distractie...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lorin7774 spune:

acum sa va si salut....buna dimineata la ora 1...

Beatrice, noi avem Rotarix-ul in schema la 2 si la 4 luni.

Sunset, chiar ca seamana a dresaj...dar atata timp cat ea este ok, eu dorm si sunt linistita...deci toate bune.

Aseara, de ex, la masa de la 12 a mancat doar 20 de ml, ca era rupta de oboseala....si s-a trezit la 7.30 dimineata, la insistentele mele.
a mancat 120 si somn; la 10.30 - 80 ml si acum ma duc sa o trezesc, ca altfel uita sa manance;



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sashenka_h spune:

Citat:
citat din mesajul lui lorin7774

acum sa va si salut....buna dimineata la ora 1...

Beatrice, noi avem Rotarix-ul in schema la 2 si la 4 luni.

Sunset, chiar ca seamana a dresaj...dar atata timp cat ea este ok, eu dorm si sunt linistita...deci toate bune.

Aseara, de ex, la masa de la 12 a mancat doar 20 de ml, ca era rupta de oboseala....si s-a trezit la 7.30 dimineata, la insistentele mele.
a mancat 120 si somn; la 10.30 - 80 ml si acum ma duc sa o trezesc, ca altfel uita sa manance;



_

LOREDANA, mami de printese MIRUNA 07.05.2005 si ANTONIA 10.12.201O



dar tu chiar ai o minune acasa . eu ma rog macar sa doarma ziua sa mai fac cate ceva

Mami Andreea Horea Paul (15.11.2010)+, Iustin Nicolae (03.04.2006) + Sasha Andrei (30.12.2008)

Mergi la inceput