Toate forumurile Generatia 'Desprecopii.com' / Teme specializate  Bebelusul - primele 365 zile din viata unei comori

Clubul ursuletilor si al ursuletelor de novdec2010

(1 vot)
Pagina precedenta | Pagina urmatoare

Autor Subiectul precedent Subiect Subiectul urmator
Pag. din 37
beatrice75
beatrice75

3657 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul  Trimite mesaj yahoo luibeatrice75 Adauga semn de carte la raspuns Trimite beatrice75 un Mesaj Privat
Noi nu am fost niciodata constipati, sunt sigura ca este efectul advers de la vaccin.
Mergi la inceput
beatrice75
beatrice75

3657 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul  Trimite mesaj yahoo luibeatrice75 Adauga semn de carte la raspuns Trimite beatrice75 un Mesaj Privat
Ma enerveaza asa tare medicii astia! Adica mai bine ma consult cu voi decat cu un medic, la concluzia asta am ajuns!
Mergi la inceput
danaint
danaint

899 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul  Visiteaza pagina lui danaint Adauga semn de carte la raspuns Trimite danaint un Mesaj Privat
Neata fetelor!

Cu botezul, si eu am vorbit si m-am interesat, cat timp oferi si mancare de post cica este ok. La biserica oricum se oficiaza botezuri, dar si masa e ok atata timp cat respecti postul.

Noi din pacate nu putem sa il facem decat pe 27 martie, atunci e tata in tara, si nu vreau nici sa il botez dupa Paste, ar fi prea mare bebe. Asa ca 27 martie ramane. Nu am facut nimic insa in afara de a ma interesa de treaba cu Postul (si de a imi cumpara rochie din vreme, inca din sarcina)

Mami de Lucas Petru (27.10.2010)
Mergi la inceput

sashenka_h

1075 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul  Visiteaza pagina lui sashenka_h Adauga semn de carte la raspuns Trimite sashenka_h un Mesaj Privat
beatrice .

eu sincer nu sunt deacord cu vaccinurile astea optionale, dar stiti voi fiecare cu piticii lui

Mami Andreea Horea Paul (15.11.2010)+, Iustin Nicolae (03.04.2006) + Sasha Andrei (30.12.2008)
Mergi la inceput
beatrice75
beatrice75

3657 Mesaje
Citat:
citat din mesajul lui andreeacc

Buna ziua!

Beatrice, eu stiu ca nu se da miere bbilor pana la 1 an.Mai intreaba medicul inca o data.Plus ca daca bb nu face kk mai mult de 48 de ore, atunci se considera a fi constipat.Frecventa scaunelor se va reduce din ce in ce mai mult.Cand I s-a constipat de la LP i-am dat lactoza de la Humana si si-a revenit imediat.

Andreea, mami de baiat si fetita

... we care

Andreea, da si in cartea "Mama si copilul" scrie de 1-2 varfuri lactoza dizolvata in ceai. Tu cum ai administrat?
Mergi la inceput

sunset_zuzi

1509 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul Adauga semn de carte la raspuns Trimite sunset_zuzi un Mesaj Privat
salut si de la noi bineinteles ca sunt zombi de somn ca mandra mea nu vrea sa doarma noaptea, iar ziua prea putin cand va aud pe voi ca dorm 4-5 ore legat mi se pare vis

lorin esti f tare ca poti sa o "dresezi" pe micuta...as vrea sa mearga si la mine dar din pacate mandra mea plange pana se ineaca cu lacrimi si chiar daca ma tin tare sa nu o iau din patut la un moment dat cedez pt ca urla din ce in ce mai tare

simonique si bebelina mea la fel face noapte de noapte "petrecem" pana la ziua spre disperarea mea si a sotului

Azi am fost la controlul de 6 sapt...sunt bine refacuta medicul ne-a dat voie la ...dar nu stiu fiica-mea ce parere are

Legat de botez si noi suntem in pregatiri mai ales ca mai avem fix o luna... pe 5 februarie petrecem ...am ales un restaurant aproape de casa asta ca sa nu o agite si sa o oboseasca evenimentele de la restaurant

Intrebare: fetita mea a facut niste cojite in cap arata mai mult a matreata asa cum scapam de ele?

Fericita mamica de scorpiuta Alexia (20.11.2010)
Doamne ai grija si de noi
Mergi la inceput
Elfica
Elfica

1152 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul Adauga semn de carte la raspuns Trimite Elfica un Mesaj Privat
Andreeacc: Si cat tine o sedinta? La fiecare sedinta face si masaj si gim si scufundari? Ce reprezinta scufundarile, in cada plina, incat sa il invete sa nu ii fie frica de apa si in final, cand va fi mai mare, sa invete sa inoate? Bebe plange sau ii plac toate trei activitatile?

Sunsetzuzi: E furesc sa apara, o sa ii cada de la sine, dar daca vrei sa ajuti indepartarea cojilor, piaptana-l in raspar si cojitele cad. A mea avea putine coji si intre sprancene si mi-a spus la fel, sa ii dau cu peria in sens invers cresterii firului de par. I-au cazut repede, fara nicio crema sau altceva.

Pentru cine intreba de intarirea locului unde a fost facut vaccinul, noua ne-a spus sa il masam cu Lioton gel din 3 in 3 ore. I-am dat doar de trei ori, ca nu i s-a intarit deloc si apoi am renuntat. O fi fost gelul, o fi fost fara reactie de acest gen, nu stiu... Oricum, mentionez ca ne-a spus sa masam doar intepatura de pe piciorul drept, nu si pe cea de pe piciorul stang.

Fericita mamica de Iulia Andreea, nascuta pe 26.10.2010
Mergi la inceput
lorin7774
lorin7774

1682 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul Adauga semn de carte la raspuns Trimite lorin7774 un Mesaj Privat
Citat:
citat din mesajul lui simonique

Lorin tu de unde stii exact cat mananca la o masa dak alaptezi? Te mulgi si ii dai cu biberonul sau cum? Sau il cantaresti dupa ce mananca? E tare deruntant cand simti si sanii moi ...si eu ii simt asa de multe ori cu toate ca dupa masuratorile mele, azi implineste o luna si are 5 kg, deci a luat un kg si un pic de la greutatea cu care am iesit din spital.

eu fac parte din gasca obsedatelor de cantar....cantaresc bubulina inainte si dupa fiecare masa..asa, de distractie...

LOREDANA, mami de printese MIRUNA 07.05.2005 si ANTONIA 10.12.201O
Mergi la inceput
lorin7774
lorin7774

1682 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul Adauga semn de carte la raspuns Trimite lorin7774 un Mesaj Privat
acum sa va si salut....buna dimineata la ora 1...

Beatrice, noi avem Rotarix-ul in schema la 2 si la 4 luni.

Sunset, chiar ca seamana a dresaj...dar atata timp cat ea este ok, eu dorm si sunt linistita...deci toate bune.

Aseara, de ex, la masa de la 12 a mancat doar 20 de ml, ca era rupta de oboseala....si s-a trezit la 7.30 dimineata, la insistentele mele.
a mancat 120 si somn; la 10.30 - 80 ml si acum ma duc sa o trezesc, ca altfel uita sa manance;

Mergi la inceput

sashenka_h

1075 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul  Visiteaza pagina lui sashenka_h Adauga semn de carte la raspuns Trimite sashenka_h un Mesaj Privat
Citat:
citat din mesajul lui lorin7774

acum sa va si salut....buna dimineata la ora 1...

Beatrice, noi avem Rotarix-ul in schema la 2 si la 4 luni.

Sunset, chiar ca seamana a dresaj...dar atata timp cat ea este ok, eu dorm si sunt linistita...deci toate bune.

Aseara, de ex, la masa de la 12 a mancat doar 20 de ml, ca era rupta de oboseala....si s-a trezit la 7.30 dimineata, la insistentele mele.
a mancat 120 si somn; la 10.30 - 80 ml si acum ma duc sa o trezesc, ca altfel uita sa manance;

dar tu chiar ai o minune acasa . eu ma rog macar sa doarma ziua sa mai fac cate ceva

Mami Andreea Horea Paul (15.11.2010)+, Iustin Nicolae (03.04.2006) + Sasha Andrei (30.12.2008)
Mergi la inceput
Pag. din 37 Subiectul precedent Subiect Subiectul urmator  
Pagina precedenta | Pagina urmatoare

Subiect inchis
Mergi la:
Forum DC © desprecopii.com - marca inregistrata La inceputul paginii
(c)

DESPRECOPII.COM - NAVIGARE
Preconceptie
Planificarea unui copil
Perioada conceptiei
Infertilitate
Ovulatie
Metode de tratare a infertilitatii
Conceperea unui copil sanatos
Alegerea sexului copilului
Adoptie
Sarcina
Sarcina la inceput
Calculul datei nasterii
Odiseea Sarcinii
Teste in sarcina
Nume de copii
Momente cheie in sarcina
Factori de risc in sarcina
Alimentatia in timpul sarcinii
Frumusete, sport si sex in sarcina
Pierderea sarcinii
Album: Miss Odiseea Sarcinii
Staruri+in+Odisee
Nastere
Pregatirea pentru nastere
Nasterea: modalitati si calmare a durerii
Pregatirea pentru nastere
Starea depresiva postpartum
Recuperarea mamei dupa nastere
Nasterea povestita de mamicile DC
Bebelusul 0-12 luni
Bine ai venit acasa!
Alaptarea bebelusului
Igiena & ingrijirea nou-nascutului
Sanatatea bebelusului
Dezvoltarea in primele 12 luni
Diversificarea si hranirea bebelusului
Bebelusii gemeni
Nou-nascutul: semne de ingrijorare
Copilul 1 - 3 ani
Bolile copilului intre 1-3 ani
Educatia unui copil inca bebelus
1-3 ani, varsta crizelor de independenta
Trecerea de la scutec la olita
Grafice de crestere
Dezvoltarea intelectuala intre 1-3 ani
Alimentatia intre 1-3 ani
Copilul 3 - 6 ani
Inteligenta emotionala a copilului
Educatia copilului intre 3-6 ani
Repere de dezvoltare fizica intre 3-6 ani
Sanatatea copilului intre 3-6 ani
Sportul intre 3-6 ani
Alegerea unui animalut de casa
Alimentatia copilului intre 3-6 ani
Copilul 6 - 10 ani
Repere de dezvoltare intre 6-10 ani
Sanatatea copilului intre 6-10 ani
Copilul de 7 ani
Copilul de 8 ani
Adolescentul
Pubertatea - pe intelesul parintilor
Scoala si notele
Sanatatea adolescentului
Dezvoltarea adolescentului
Siguranta copiilor pe internet
Utilitare: Calculatorul Ovulatiei | Calculul nasterii | Nume de copii | Dosarul bolilor | Doctorii raspund | Top 50 articole | Cele mai noi articole | Actiuni umanitare | Portalul taticilor | Viata de familie | Hai sa ne jucam | Concursuri | Carte de Bucate | Portalul Comunitatii Desprecopii | Galeriile Comunitatii | Toate Forumurile DC | Subiecte active | Mica Publicitate | Copilul tau pe coperta Revistei Desprecopii.com