Clubul ursuletilor si al ursuletelor de novdec2010

Raspunsuri - Pagina 30

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Elfica spune:

SimonaMaris: Casa Jienilor Agricultori sau Fainari? Unde ati fost voi? Bebe a stat cu voi in sala? Au sali separate pt fumatori si nefumatori? Pe langa nota de plata, v-a perceput si un procent pt ospatari sau ati dat voi bacsis cat ati vrut? Merci mult de info!

Fericita mamica de Iulia Andreea, nascuta pe 26.10.2010

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anymona spune:

JoAnn mult succes maine!!! ne rugam pt voi.

Si noi avem pe 6 ian programare la eco de sold si screening auditiv. Apoi sapt viit screening oftalmologic, eco abdominala, eco transfontaneala, eco cardio si consultatie la urologie pt putulica. Abia astept sa scapam de toate investigatiile astea. Or fi ele de rutina, dar tot ma streseaza

Sashenka nu-i lasa sa te deprime cu plimbarile lor. Ce ai tu valoreaza mai mult decat orice plimbare. Si eu am fost la un pas de depresie sapt trecuta cand ii auzeam pe toti (prieteni, famile) ce planuri au de revelion si pe unde se plimba. Asa ma bucur ca a trecut perioada asta, ca s-au intors cu totii si ca au terminat cu distractiile astea la care eu n-am putut participa!!!

Mami fericita de Clara Maria (01/02/2006) si Robert Alexandru (21/10/2010)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ancadragoman spune:

Citat:
citat din mesajul lui JoAnn

buna fetelor

sunt fff, suparata ....maine trebuie sa merg cu micuta Sara la operatie...s=a marit f. mult hemangiomul ce il avea si nu este alta alternativa...
sunt f speriata, avand in vedere ca trebuie sa o adoarma...

va pup si va doresc multa sanatate

mami de bubuline gemenewww.youtube.com/watch?v=zy3zIe-HFfA&feature=related" target="_blank">
Forever,Michael



in ce zona este hemangiomul?
Eu am scapat de operatie in cazul Mariei desi crescuse f mult,am dat peste un medic minunat si daca ai nev de info da-mi PM.

anca de fetita cu fundita Maria Alexandra (4 noiembrie 2007)
poze si filmulete
povestea nasterii
www.totsites.com/tot/mariadragoman" target="_blank">eu sunt Maria
www.onetruemedia.com/otm_site/start" target="_blank">Montaje Mariuca


AM PRODUSE LA BAZAR!!!!!!

www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?folder=chic bebe - klorane baby&page=0" target="_blank">an-Domnisoara chic!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andreeacc spune:

Buna ziua!

Beatrice, eu stiu ca nu se da miere bbilor pana la 1 an.Mai intreaba medicul inca o data.Plus ca daca bb nu face kk mai mult de 48 de ore, atunci se considera a fi constipat.Frecventa scaunelor se va reduce din ce in ce mai mult.Cand I s-a constipat de la LP i-am dat lactoza de la Humana si si-a revenit imediat.

Elfica, kinetoterapeuta care vine acasa de 2 ori/saptamana ptr masaj, gimnastica si scufundari bb imi percepe pe o sedinta 70 ron

Sashenka, merg la Vera Daghie , site-ul www.dietepersonalizate.ro . Amica mea a slabit cu ea 40 kg in cca 6 luni, dar a mancat numai si numai ce i-a recomandat ea.Dieta e special conceputa in functie de programul si preferintele fiecarei persoane.
Postul Pastelui e intre 7 martie si 23 aprilie, insa intre 28 feb si 6 martie e saptamana lasatului sec de carne.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns simonique spune:

Neatza fetele! Asa ma bucur cand vine dimineata, parca e altfel viatza! Nah ca fac si rime!

Beatrice, Pt umflatura de la vacin si noua tot comprese reci ne-a spus sa punem. Ca supozitoare pt constipatie ne-a spus de cele cu glicerina pt copii...la noi sunt vremuri kkcioase deci nu a fost cazul. Cat despre miere chiar ca ma mira recomandarea dr tau. Si eu stiu si mi s-a spus NU miere pana la un an ca poate face botulism, Doamne fereste! Poate a inteles ca pt tine, nush...

Sashenka nu iti mai zice asa rau despre tine, sunt sigura ca si exagerezi...si apoi dupa cateva luni o sa te poti ocupa si de tine, ai sa vezi! Eu cu asta ma motivez Cat despre comentariile rautacioase......tot asa, gandeste-te ca peste un an sa zicem, altfel va ta treaba! Si eu botezul tot pe 5 martie il fac, am vb cu preotul si a zis ca e ok.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns simonique spune:

Lorin tu de unde stii exact cat mananca la o masa dak alaptezi? Te mulgi si ii dai cu biberonul sau cum? Sau il cantaresti dupa ce mananca? E tare deruntant cand simti si sanii moi ...si eu ii simt asa de multe ori cu toate ca dupa masuratorile mele, azi implineste o luna si are 5 kg, deci a luat un kg si un pic de la greutatea cu care am iesit din spital.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns simonique spune:

Aaa, m-a sunat sora mea ca i-a trimis Ana-Vio mesaj ca sa se intalneasca sa ne dea colacelul! Abia astept sa il testez...cu toate ca acum parca am asa o mica emotzie dupa ce ne-a povestit Ana_o ce a patit...Chiar Ana, de ce ai zis ca nu mai sunt ca ceilalti? La ce sa fiu atenta cand il folosesc sa nu patesc si eu asa? E mai prost calitativ, e mai mare sau ce e diferit?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sashenka_h spune:

Citat:
citat din mesajul lui beatrice75

la sf lui februarie se intra in post. De fapt, in prima sapt din martie nu se consuma carne.
Care"ai tai"?
Nu ai pe cineva sa te ajute? mama, soacra, bona?
si eu stau singurica cu bebe numai in casa, dar am unul...



ai mei sunt parintii mei care de cand au iesit la pensie se plimba tot timpul si bravo lor dar vreau si eu sa mai ies..
mama este destul de bolnava...vine ea dar mai rar doar in caz de forta majora, tre sa plec la doctor sau ceva de genul, soacra a murit si oricum era departe si da am bona dar nu o pot lasa cu 3 ca o gasesc atarnata si eu ma si ocup de toata casa. ea sta mai mult cu sasha care este ff rau, nu stii ce baga in priza, nu stii ce isi trage in cap si imi este frica. adevarat ca iusti este la gradi dar eu sunt legata de bebe.

Mami Andreea Horea Paul (15.11.2010)+, Iustin Nicolae (03.04.2006) + Sasha Andrei (30.12.2008)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sashenka_h spune:

Citat:
citat din mesajul lui anymona

JoAnn mult succes maine!!! ne rugam pt voi.

Si noi avem pe 6 ian programare la eco de sold si screening auditiv. Apoi sapt viit screening oftalmologic, eco abdominala, eco transfontaneala, eco cardio si consultatie la urologie pt putulica. Abia astept sa scapam de toate investigatiile astea. Or fi ele de rutina, dar tot ma streseaza

Sashenka nu-i lasa sa te deprime cu plimbarile lor. Ce ai tu valoreaza mai mult decat orice plimbare. Si eu am fost la un pas de depresie sapt trecuta cand ii auzeam pe toti (prieteni, famile) ce planuri au de revelion si pe unde se plimba. Asa ma bucur ca a trecut perioada asta, ca s-au intors cu totii si ca au terminat cu distractiile astea la care eu n-am putut participa!!!

Mami fericita de Clara Maria (01/02/2006) si Robert Alexandru (21/10/2010)



eu stiu ca valoreaza mai mult ca orice plimbare dar parca ma tampesc in casa...de revelion nu am avut nici o treaba

Mami Andreea Horea Paul (15.11.2010)+, Iustin Nicolae (03.04.2006) + Sasha Andrei (30.12.2008)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sashenka_h spune:

Citat:
citat din mesajul lui andreeacc

Buna ziua!

Beatrice, eu stiu ca nu se da miere bbilor pana la 1 an.Mai intreaba medicul inca o data.Plus ca daca bb nu face kk mai mult de 48 de ore, atunci se considera a fi constipat.Frecventa scaunelor se va reduce din ce in ce mai mult.Cand I s-a constipat de la LP i-am dat lactoza de la Humana si si-a revenit imediat.

Elfica, kinetoterapeuta care vine acasa de 2 ori/saptamana ptr masaj, gimnastica si scufundari bb imi percepe pe o sedinta 70 ron

Sashenka, merg la Vera Daghie , site-ul www.dietepersonalizate.ro . Amica mea a slabit cu ea 40 kg in cca 6 luni, dar a mancat numai si numai ce i-a recomandat ea.Dieta e special conceputa in functie de programul si preferintele fiecarei persoane.
Postul Pastelui e intre 7 martie si 23 aprilie, insa intre 28 feb si 6 martie e saptamana lasatului sec de carne.

Andreea, mami de baiat si fetita



www.perfectnanny.ro/" target="_blank"> ... we care


merci mult. o sa ma uit sa incerc si eu dar mai incolo. as fii super sa dau vro 40 kg jos.
si e intre 28 feb si 6 mart nu pot face botezul???

Mami Andreea Horea Paul (15.11.2010)+, Iustin Nicolae (03.04.2006) + Sasha Andrei (30.12.2008)

Mergi la inceput