Clubul ursuletilor si al ursuletelor de novdec2010

Raspunsuri - Pagina 29

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns beatrice75 spune:

dr zicea de o lingurita cu miere la 100 ml ceai de musetel

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bb_alinus spune:

Beatrice voi cand ati avut vaccinul? Noi azi si deocamdata nimic dar stiu ca la Amalia s-a facut asa ca un guguloi si parca compresa rece i-am pus.


Alina si missele Amalia 17.11.2005 si Alessia 02.11.2010

POZE ALESSIA
www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=65487" target="_blank">Povestea nasterii Amaliei

Parfois on regarde les choses, telles qu'elles sont, en se demandant pourquoi.
Parfois on les regarde, telles qu'elles pourraient être, en se disant pourquoi pas.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sashenka_h spune:

Joann sunt alaturi de tine si fii convinsa ca totul va fii bine.

noi inca nu am facut vaccinul, mai avem cateva zile.

la noi este o nebunie totala....va invidiez cand vad ca voi mai iesiti.. eu numai copii, mancare, casa, musafiri.....iar noaptea stiti si voi cum este ...imi vine sa urlu ptr ca eu nu ies din casa decat in curte si ma simt si naspa din cauza ca sunt grasa. acum 2 sapt s-a deschis un patinuar exact langa noi si am fost cu iusti si ce credeti...era sa le distrug patinuarul...am cazut cat eram de mare si de grasa...problema este ca am dat cu capul de gheata destul de tare. ai mei tot isi fac planuri de vacanta...peste o sapt merg la munte, in mai in croaziera, apoi prin europa iar eu cica sa stau acasa daca am vrut copii. ok i-am vrut si ii iubesc dar chiar sa nu ies din casa .

Noi botezul vrem sa-l facem pe 5 martie, poate se mai incalzeste. Stiti cumva cand se intra in postul Pastelui??

Andreea tu la ce nutritionist te duci??

Mami Andreea Horea Paul (15.11.2010)+, Iustin Nicolae (03.04.2006) + Sasha Andrei (30.12.2008)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns beatrice75 spune:

la sf lui februarie se intra in post. De fapt, in prima sapt din martie nu se consuma carne.
Care"ai tai"?
Nu ai pe cineva sa te ajute? mama, soacra, bona?
si eu stau singurica cu bebe numai in casa, dar am unul...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns beatrice75 spune:

Citat:
citat din mesajul lui bb_alinus

Beatrice voi cand ati avut vaccinul? Noi azi si deocamdata nimic dar stiu ca la Amalia s-a facut asa ca un guguloi si parca compresa rece i-am pus.


Alina si missele Amalia 17.11.2005 si Alessia 02.11.2010

POZE ALESSIA
www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=65487" target="_blank">Povestea nasterii Amaliei

Parfois on regarde les choses, telles qu'elles sont, en se demandant pourquoi.
Parfois on les regarde, telles qu'elles pourraient être, en se disant pourquoi pas.


ieri l-am facut. da, am mai pus acum comprese cu apa rece

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns douradoudou spune:

beatrice ce doctor tampit ti-a zs sa-i dai miere copilului??????sau nu am inteles eu bine?????mierea e interzisa la bb pana la 1 an..contine toxina botulinica



alexa, mami de Maryam buburuza, ingeras in ceruri (17.09.2009- 12.11.2009)
si de printesa razboinica Maysaa(30.10.2010)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lorin7774 spune:

MSymo,multumesc pentru raspuns. am ramas total pe dinafara cu informatiile..bine si 75...se putea si mai rau

stiu si eu ca mierea nu se da pana la 1 an.

am avut o zi tare agitata azi...am ajuns sa cumparam si lapte praf, dar nu l-am administrat inca..am avut senzatia ca raman fara laptic la titi si ca d-soara nu se mai satura...a mancat la o masa 70 si erau sanii goi goluti..acum se pare ca ne-am revenit...sper...astept masa de la 12 sa vedem cat am produs si cat are de gand sa manance. este foarte obosita si super agitata

pentru gogoloiul de la vaccin, merge si frunza de varza, iar pentru constipatie sunt supozitoare cu glicerina pentru copii, care se taie pe lung si se pune jumatate.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bb_alinus spune:

Beatrice si eu stiu ca nu se da miere copilului! Dar de ce zici ca e constipat daca nu a facut o zi kk? Pai bebeilor li se intampla sa nu faca in fiecare zi deci eu zic sa nu sari inca cu supozitoare sau mai stiu eu ce.

Alina si missele Amalia 17.11.2005 si Alessia 02.11.2010

POZE ALESSIA
www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=65487" target="_blank">Povestea nasterii Amaliei

Parfois on regarde les choses, telles qu'elles sont, en se demandant pourquoi.
Parfois on les regarde, telles qu'elles pourraient être, en se disant pourquoi pas.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Elfica spune:

Despre kinetoterapeut: Cat va costa o sedinta, fetelor care le faceti bebeilor si unde are loc, acasa sau la cabinetul doctorului/doctoritei?

SimonaMaris: Si eu vreau ceva in genul botezului tau, adica nu vrem botez cu balamuc mare, vom fi tot cam 30-35 de persoane si ne gandeam ca nu are rost sa "impunem" un meniu, ci fiecare sa isi comande ce doreste. Doar ca ne gandim ca in aceasta varianta am putea sa cadem prada ospatarilor, care la intocmirea notei pot adauga ce doresc, ca noi nu vom sti daca intr-adevar s-a comandat tot ce scriu ei. De aceea ne-am gandit sa delegam o persoan aproapiata la fiecare masa care sa noteze tot ce se comanda, incat sa nu avem surpize. Dar mi-e ca parem penibili in ochii celorlalti... Voi suspectati ca s-a intamplat asa sau nu v-a interesat si nu ati dat atentie deloc acestui aspect? De curiozitate, daca imparti suma totala la nr. de invitati, nu iesi la mai putin decat valoarea unui meniu? Eu asa cred, am auzit ca cel mai ieftin meniu e 150 RON, iar daca iti comanzi singur, mananci de vomiti de banii astia :)

Si mi-am adus aminte ca nu v-am povestit ca intre Craciun si Rev a fost iar sotul la oficiul unde se depune dosarul pentru indemnizatie. De data asta a primit lista cu documentele necesare, dar i s-a spus ca dosarul se depune in termen de 60 de zile de la expirarea CM. Si spunea ca abia dupa ce medicul de familie imi da ultimul concediu medical, pot merge la angajator sa completeze adeverinta de venituri si apoi ma asteapta cu dosarul. Asa ca... asteptam pana in februarie! Oricand l-as depune, banii vin tot cu intarziere de 2-3 luni, asa ca nu ma mai consum!

Fericita mamica de Iulia Andreea, nascuta pe 26.10.2010

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Elfica spune:

Fetelor, s-a ajuns la capitolul 29, oare nu e ca la odisee aici? Nu ar trebui inchis capitolul si deschis altul? Eu nu ma pricep... .


Fericita mamica de Iulia Andreea, nascuta pe 26.10.2010

Mergi la inceput