Clubul ursuletilor si al ursuletelor de novdec2010

Raspunsuri - Pagina 28

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns sugubina spune:

onniex bb trage mult mai bine ca orce pompa. Si eu scot cam 120max din amandoi.Dc bebe tau ia in greutate ok nu ai de ce sa iti faci griji.

Elfica eu zic ca daca ti se incalzeste in baie de la apa e suficient. Pan la urma nu o tii acolo 1h ci doar max 10 min cu spalat si jucat cu tot. Incearca o data.

letzy81 dorm ziua vreo 4-5h max - nu legat , mai manca, mai stau cu ochii pe pereti..

vmadelain bravo pt bebe ingrasat! bine ca mai vad si eu un bebe cu greutatea de 3 in fatza..Ca in rest vad numa "monstrii" de 6-7kile..Si la noi Ilincuta are 3200!Ura! E bine tinand cont ca am scos-o din spital cu 1700.

Joann succes maine la operatie, ai sa vezi va fi bine.

Andreeacc stiu ca in spital a venit o dr cu un aparat si le-a testat dc aud sau nu.

danaint am intrat si eu la Debenhams-mama ce frumuseti au pacolo..Da ATATA de scumpe. Cum sa dau 1mil pe o salopetica dinaia care in max o luna NU ii mai e buna?? Norocu nostru ca ne da nasa din America multe chestii super haioase; deabia astept sa incapa in ele.

sugubina si Puficele Mara Diana si Ilinca Miruna

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danaint spune:

sugu, acu au reduceri la debenhams cu 50 de ron am luat set tricou, hanorac si pantalonasi. si cu 30 de ron tricou + salopetica de blugi. unele din bumbac organic. nu sunt asa scumpe la reduceri, si imi plac asa de mult, ca sunt vesele si colorate. de fete sa nu mai spun, e destrabalare ce e pe rafturile alea cu mult roz si floricele si broderii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sugubina spune:

Citat:
citat din mesajul lui danaint

sugu, acu au reduceri la debenhams cu 50 de ron am luat set tricou, hanorac si pantalonasi. si cu 30 de ron tricou + salopetica de blugi. unele din bumbac organic. nu sunt asa scumpe la reduceri, si imi plac asa de mult, ca sunt vesele si colorate. de fete sa nu mai spun, e destrabalare ce e pe rafturile alea cu mult roz si floricele si broderii

Mami de Lucas Petru (27.10.2010)


Daa am vazut super rochite, asa delicate si fineee..Mi-a ramasi inima la ele..

sugubina si Puficele Mara Diana si Ilinca Miruna

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ratusca83 spune:

fetelor..deci nu se face baiata in ziua in care am facut vacinelul??

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns simona-maris spune:

Ratusca,si noua ne-a zis fara baita in ziua vaccinului.Mult succes si sanatate la bebe
Beatrice, ca titlu informativ, noi am facut la un local frumos, linistit, camera separata pt bebe,destul de mare,si anume la Casa Jienilor, etaj 2.Personalul e de milioane, menu-uri buune si ieftine. Noi nu am comandat menu inainte, s-a comandat "la cart", fiecare ce a vrut si oaspetii ( cam 30) au fost ff multumiti.Singurul incoveninet a fost ca s-a asteptat mai mult pt comenzi, dar nu exagerat, si a fost placut ca a ramas mult timp pt muzica,discutii, socializare..etc..si intre feluri.
Toti au spus ca a fost f reusit si ca ideea asta a fost buna. Si mie mi-a placut! Te pup si succes la ales localul!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andreeacc spune:

Beatrice, noi am facut acum 7 ani botezul lui S la Crowne Plaza si ne-au dat si camera ptr bb in pachetul respectiv; banuiesc ca mai sunt hoteluri care ofera aceasta facilitate.



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andreeacc spune:

Citat:
citat din mesajul lui danaint

sugu, acu au reduceri la debenhams cu 50 de ron am luat set tricou, hanorac si pantalonasi. si cu 30 de ron tricou + salopetica de blugi. unele din bumbac organic. nu sunt asa scumpe la reduceri, si imi plac asa de mult, ca sunt vesele si colorate. de fete sa nu mai spun, e destrabalare ce e pe rafturile alea cu mult roz si floricele si broderii

Mami de Lucas Petru (27.10.2010)


Si eu i-am luat Ilincai niste rochite de acolo, insa la fetite reducerile sunt mai "temperate"...o rochita redusa e in jur de 70-80 ron.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Leeloo21 spune:

buna din nou!

baita nu se face in ziua vaccinului si nici daca bebe face febra!

si vad ca vorbiti de botez..va pot ajuta cu mare drag la acest subiect cu tot ce doriti, deoarece avem firma de organizat si astfel de evenmente..deci de la vorbit la biserica, restaurant, la amenajari, fotograf, cameraman, dj, cocarde, marturii...tot avem sa va oferim si la preturi pt voi!:) astfel ne ajutati si pe noi:P
suntem tineri si facem lucruri deosebite, pe bugetul fiecarei familii si pentru toate gusturile!

va si sper sa va castigat increderea..astept mesaje pe pm daca sunteti interesate! va vom lua o piatra de pe inima:)

Cristina si Alin, parinti super fericiti de Tudor,pestisor de 12 martie '09 si de fluturas de 26+

nasterea in apa

pozici dragute

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andreeacc spune:

Acum am pus-o pe mandra in pat, sper sa doarma bine ca tocmai ce a plecat kinetoterapeuta si de obicei o oboseste toata activitatea asta.

Si mi-a adus Melania si programul meu incepand cu 1 februarie; sper din suflet sa rezist la o ora de exercitii in compania ei (ca la masajul de dupa moooor de placere) dar cand stiu ca alte mamici au avut super-rezultate cu ea facand gimnastica si masaj, parca prind curaj.

Asa ca, iuuuhuuu, intru si eu in randul mamicilor care mai incep a avea grija si timp si ptr ele!

Tocmai ce ziceam ca sper sa adoarma repede, ei bine, suavele tipete imi spun ca m-am inselat.

Noapte cat mai linistita va doresc!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns beatrice75 spune:

Va multumesc pt informatii!

Locul in care a fost facut vaccinul s-a intarit, ca un nodul. Ce pot face? Comprese cu apa rece. Dar este ok?
Nu ne-am confruntat pana astazi cu constipatie. Dar azi nu a facut kk deloc. Ce fel de supozitoare ati dat voi?

Mergi la inceput