Clubul ursuletilor si al ursuletelor de novdec2010

Raspunsuri - Pagina 27

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns BraveGirl spune:

JoAnn, ne gandim la voi maine! Multa sanatate!
Legat d eepilat...50 de euro e sedinta la axila (adica ambele axile), o sedinta la 6 sapt pt axila si inghinal, la 3 luni picioare. Inghinal costa tot 50 euro, picioare parca 200, nu mai stiu exact. Merge f bine la brunete cu pielea alba. v-am zis, eu am inceput in 2006, am terminat prin 2008, pt ca vara, sau dc te expui la soare trebuie sa astepti 6 sapt dupa ultima expunere, ca altfel te arde si acum, dupa 2 sarcini si luat cu lama, mi-a cam aparut din nou cam 50%. Trebuie facuta cate o sedinta de 'retusare' in fiecare an, dar eu n-am ajuns ca e contraindicat in sarcina. daca as fi ajuns nu mi-ar fi aparut asa mult par. Trebuie sa nu fie smuls parul cu cel putin 6 sapt inainte, ideal 2 luni.


==========
Corina
Mami de Arianna Maria (18.11.2008) si Patrick Stefan (16.10.2010)

POZE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns BraveGirl spune:

Dana, mi-am stors creierii si n-am reusit sa-mi amintesc de unde e jucaria...trebuie sa o caut, ca a luat-o A. si a dus-o in cutia ei jos, pe motiv de : A MEA!!!A MEA!!! (asa face cd ii dau o jucarie care a fost a ei lui bebe...si jucariile noi tot ale ei sunt evident )
Eu am fost la Zara in Baneasa Shopping. Am luat pt A. ca o trimit la gradi dc gasesc loc (in Pipera, la gradinitele astea "ieftine" nu e loc...si cica e criza)si pt Patrick am luat inclusiv pt iarna viitoare ...de acum am 2, si fac gaura in buget. I-am luat geaca si pantaloni grosi pt 12-18 luni. In rest i-am luat niste camasi absolut superbe..gen tunica, cardigan, blugi de smecher. De la Debenhams nu prea am gasit marimi la ce vroiam, ca el deja este la 3-6 luni.

==========
Corina
Mami de Arianna Maria (18.11.2008) si Patrick Stefan (16.10.2010)

POZE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns BraveGirl spune:

ceva in genul asta e, dar nu e fisher price: http://www.amazon.co.uk/Fisher-Price-Ocean-Wonders-Aquarium/dp/B001R92OL6/ref=sr_1_12?s=kids&ie=UTF8&qid=1294157136&sr=1-12


==========
Corina
Mami de Arianna Maria (18.11.2008) si Patrick Stefan (16.10.2010)

POZE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns beatrice75 spune:

Citat:
citat din mesajul lui douradoudou

beatrice daca protectis e probiotic atrunci nu o sa vcomite de la el..la mine cel putin cel pe care i-l dau e din ulei plus bacterii fara gust fara miros..si in mod sigur e mai buin decat chestiile pt colici care de obicei fac bb sa vomite



alexa, mami de Maryam buburuza, ingeras in ceruri (17.09.2009- 12.11.2009)
si de printesa razboinica Maysaa(30.10.2010)


Da, e probiotic, dar se dau doar 5 picaturi pe zi. Am observat ca la 2 mese dupa ce i-am administrat probioticul, nu il doare burtica, apoi durerile revin. Ufff!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns beatrice75 spune:

Citat:
citat din mesajul lui danaint

Citat:
citat din mesajul lui Elfica

De cate sedinte e nevoie pt epilare definitiva? a sa stiu cu cat inmultesc 50 EUR?

Fericita mamica de Iulia Andreea, nascuta pe 26.10.2010

si eu vroiam sa intreb asta
50 de euro e o sedinta pt o zona?

Dar nu e periculoasa in vreun fel? Eu m-am temut de epilarea asta definitiva mereu Dar acum sunt pusa pe infrumusetari si tb sa recunosc ca nu ar strica o axila si/sau un inghinal definitiv rezolvat

Mami de Lucas Petru (27.10.2010)


eu tot aman aceasta epilare definitiva. Chestia e ca poate as mai amana-o, dar am fost acum 2 ani la dermatolog pt ca dupa epilat imi apar brobonite pe maini, picioare si mi-a zis ca nu exista creme, etc, alta alternativa nu am decat epilarea definitiva.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns BraveGirl spune:

asa avem noi: http://forum.softpedia.com/teste/test/Baby-Einstein-Baby-Einstein-Sea-Dreams-Lullaby-Soother-150.html
se invarte imaginea aia cu animalute si pesti, in timp ce fundalul albastru e fix, nu stiu d se intelege ceva

==========
Corina
Mami de Arianna Maria (18.11.2008) si Patrick Stefan (16.10.2010)

POZE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns beatrice75 spune:

Madalina, da, i-a trecut agitatia! Febra n-a facut!
La vaccin bebe meu a ras ca se schimonosea tati la el, vaccinul acesta chiar nu doare. Noi avem 5200kg si 57 cm
Jo Ann

Andreea, asa ne-am planificat si noi, la 3 si 5 luni sa facem Rotarixul, dar azi i-a zis cineva sotului ca ea a schimbat medicul pediatrul, tocmai pt ca-i recomandase astfel, deoarece aflase de la un alt medic sau farmacista(?) ca nu-i buna schema aceasta de vaccin, ca trebuie pana in 4 luni, de aceea eram curioasa cum v-au recomandat voua pediatrii.

In legatura cu botezul. sunt nevoita sa renunt la niste localuri super, tocmai pt ca nu-mi asigura camera pt bebe. Nu stiu ce sa fac!Ma gandesc ca nu-l pot tine in local in permananeta pe bebe, ca e muzica tare, se fumeaza, e iarna, afara nu-l pot scoate din cand in cand...
190 ml dintr-un san, Corina?Mamaaaa, vreau si eu!Pantaloni XS?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns onniex spune:

JoAnn,

Suntem alaturi de tine si ii uram multa sanatate lu' BB.
Totul va fi bine, aveti grija de voi.

Va pup pe toate, fete curajoase!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ratusca83 spune:

helloo...

raportez bebe plangacios si marait...azi am fost la vaccin si cred ca asta este cauza.....ne-am si cantarit..are 5120g si 59cm..asta de la 2500g si 48cm...

beatricesi noua ne-a spus la fel despre Nan..atata timp cat ia in greutate si papa cu pofta este ok..asa ca mergem tot cu el...

joann si Ana are un hemangiom pe umarul drept..si este destul de maricel,...maine mergem si noi la prima sedinta la Clinica Dermastyle...tu cum il scoti?? chirurgical?? de ce nu incerci varianta laser?? Noia asa o sa facem.....


madalina..imi pare rau pt eritemmul acela...

si noua ne-a spus pediatra ca Ana bubitele de pe burtica Anei sunt cauzate de o dermatita...offf...nu sunt f multe dar oricum..si pielicica este putin uscata...abia astept sa merg maine la dermatolog sa-mi spuna ce sa fac..

va pupacesc

dana super pozele voastre

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns BraveGirl spune:

Beatrice, nu dintr-un san, dintr-o buba, ca eu duc lipsa de sani dupa ce termin cu visez sa-mi pun silicoane.
Unde facem noi botezul nu au camere, il tin pe bebe cu noi. Dar sala e mare si o sa fie putina lume. E f aproape de casa, eu nu merg de la inceput cu bebe. si e dupa amiaza...si la A. tot la fel am facut si a fost ok. Cd ea dormea, dadeam muzica mai incet. sapt asta merg sa stabilesc si eu meniul si sa intreb in ce sala facem (sunt 3), ca n-am idee.

==========
Corina
Mami de Arianna Maria (18.11.2008) si Patrick Stefan (16.10.2010)

POZE

Mergi la inceput