Clubul ursuletilor si al ursuletelor de novdec2010

Raspunsuri - Pagina 26

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns simona-maris spune:

Citat:
citat din mesajul lui geniusamb

ursuletii si ursoaicele

eu scot cu pompa dimineata ca bebe nu papa atata si sanii explodeaza)doarme cate 6-7 ore.. si eu cu el CLAR) si in timpul zilei ii dau completare tot de la mine..

facem vaccin si noi joi sau vineri.. am emotii mari

am 2 probleme: prima: bebe nu doarme ziua .. aproape deloc!!
a doua: plange ingrozitor cum il las din brate.. dar ingrozitor.. transpira de trebuie sa l schimb imediat.. CE MA FAC?? ma doare spatele de cat il car.. am ajuns cocosata si mai mor si de mila lui cand il vad inlacrimat asa

simona maris, ai pm



Ana, mami fericita de Matei (1.11.2010)

Si tu!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns JoAnn spune:

buna fetelor

sunt fff, suparata ....maine trebuie sa merg cu micuta Sara la operatie...s=a marit f. mult hemangiomul ce il avea si nu este alta alternativa...
sunt f speriata, avand in vedere ca trebuie sa o adoarma...

va pup si va doresc multa sanatate

www.youtube.com/watch?v=zy3zIe-HFfA&feature=related" target="_blank">

Forever,Michael

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns simona-maris spune:

Lorin 7774,a ramas 75% din media veniturilor de pe ultimele 12 luni.Asa scrie si in comunicatul lor, asa mi s-a spus de catre cineva de la prestatii sociale.Deci nici laie nici balaie
Letzy,multam fain de raspuns.Vad ca e o adevarata epopee sa scoti laptele asta.Despre somn, al meu doarme cam 12 ore in total, iar ziua ff putin.Mistic, ai al meu are zilee cand nu doarme ziua deloc...observ ca bebeii astia sunt diferiti in fiecare zi
Dana,Ioana-mami, Onniex,multumim de precizari si raspunsuri!

Doura, felicitaaaariiii....ce bebica grasunica aiiii!
No.i am facut ieri vaccin de la stat.A fost ok, a plans la intepatura si atat..febra doar 37,4...pus paracetamol si dormit 5 ore (record).Nu m-am putut bucura de ele ca l-am pazit, ma temeam de vaccin ca de bau-bau...Bine ca a trecut.NU s-a umflat locul si nu a facut febra dupa supozitor

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns vmadelain spune:

Citat:
citat din mesajul lui JoAnn

buna fetelor
sunt fff, suparata ....maine trebuie sa merg cu micuta Sara la operatie...s=a marit f. mult hemangiomul ce il avea si nu este alta alternativa...
sunt f speriata, avand in vedere ca trebuie sa o adoarma...
va pup si va doresc multa sanatate
mami de bubuline gemenewww.youtube.com/watch?v=zy3zIe-HFfA&feature=related" target="_blank">
Forever,Michael



JoAnn Imi pare tare rau ca trebuie sa treceti prin asta! Ne rugam la Dzeu sa decurga totul ft bine si sa se recepereze rapid!

Madalina Mami implinita de Evelina Ioana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andreeacc spune:

JoAnn, sa dea Dumnezeu sa fie bine maine!

Beatrice
, mie pediatra mi-a zis ca Rotarixul trebuie facut pana la 6 luni.Eu am planificat sa i-l fac la 3 si 5 luni.

Joi pe 6 ianuarie, mergem si noi la eco de sold si screening auditiv.A mai facut vreuna dintre voi bebelusului acest tip de screening?

Bravegirl, f frumoasa rochita ta. Noi am vrea sa facem botezul pe 12 februarie, insa nu m-am interesat nici de biserica, nici restaurant...ma ocup incepand de saptamana viitoare."Costumatia" mi-o cumpar atunci ptr ca sper sa mai slabesc.In schimb i-am luat bebelinei 2 rochite ptr eveniment si acum caut niste bolerouri care sa mearga cu ele.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns BraveGirl spune:

am citit si am uitat deja ce vroiam sa raspund
a...noi avem o jucarie acvariu, care se prinde la capatul patului, si se invart pesti, canta sau se aude zgomot de apa curgand.
la epilat..e nevoie d eminim 5 sedinte, dar cel mai probebil 8-10.
Simonique, n-am facu tinca nimic pt botez...nici nasi n-avem
Cred ca bebe papa mai mult decat credeam eu, ca azi am muls un san nesupt la masa precedenta (el papa ziua la 2 ore, deci era de 4 ore nesupt) si am scos 190ml si nu era gol. dar da mult afara il schimb de n -ori pe zi
Dana, felicitari pt kg si fusta. si eu am foat la Zara, tura 2. am luat o tona de haine pt copii, dar mie nu prea mi-am gasit. Pantaloni XS nu mai aveau...v-am zis ca eu port blugi 11-12 ani de la Zara Kids


==========
Corina
Mami de Arianna Maria (18.11.2008) si Patrick Stefan (16.10.2010)

POZE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns simonique spune:

JoAnn, succes la interventia cu hemangiomul, sa treceti repede peste. Eu cu baiatul cel mare am fost acum 2 sapatamani la dermatologie si i-a scos un hemangiom, dar el e maricel, are 5 ani, deci nu s-au pus atatea probleme ca la un bebe. Oricum si mie mi-a fost tare frica, am zis ca scapam dar nu s-a putut, il tot agata si isi dadea sangele, ma ingrozeam gandindu-ma la vreo infectie ceva. Bine ca am scapat, mare stres e cu bolile la copii astia!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Siuta spune:

JoAnn - multa bafta maine ! O sa fie bine !
Misticgirl, eu merg maine la controlul de 1 luna la dna doctor ( e foarte draguta-multumesc de sfat ).Vroiam sa te intreb daca la cabinetul particular tu ii mai dai ceva in plus pentru consult.
Bebelului meu inca ii place sa doarma mult ,dar nu stiu cat o sa-l mai tina .Cresc vazand cu ochii .


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danaint spune:

Citat:
citat din mesajul lui BraveGirl
a...noi avem o jucarie acvariu, care se prinde la capatul patului, si se invart pesti, canta sau se aude zgomot de apa curgand.

Si are un link, nume ceva jucaria asta?

Citat:
Dana, felicitari pt kg si fusta. si eu am foat la Zara, tura 2. am luat o tona de haine pt copii, dar mie nu prea mi-am gasit. Pantaloni XS nu mai aveau...v-am zis ca eu port blugi 11-12 ani de la Zara Kids


==========
Corina
Mami de Arianna Maria (18.11.2008) si Patrick Stefan (16.10.2010)

POZE




Eu nu am gasit pt bebel nimic la Zara Kids. La Debenhams imi sareau hainutele in brate si ma implorau sa le cumpar, la Zara nu mi-a facut nimic de baietei cu ochiu Poate nu era aprovizionat bine unde am fost eu.. De la care ai facut tu shopping?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danaint spune:

JoAnn, bafta multa maine!! Tinem pumnii!

Mergi la inceput