Clubul ursuletilor si al ursuletelor de novdec2010

Raspunsuri - Pagina 25

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns danaint spune:

Citat:
citat din mesajul lui Elfica

De cate sedinte e nevoie pt epilare definitiva? a sa stiu cu cat inmultesc 50 EUR?

Fericita mamica de Iulia Andreea, nascuta pe 26.10.2010

si eu vroiam sa intreb asta
50 de euro e o sedinta pt o zona?

Dar nu e periculoasa in vreun fel? Eu m-am temut de epilarea asta definitiva mereu Dar acum sunt pusa pe infrumusetari si tb sa recunosc ca nu ar strica o axila si/sau un inghinal definitiv rezolvat

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MSymo spune:

Lorin legea noua publicata in decembrie spune clar ca va fi 75% din venitul net.

Elfica depinde de par: densitate si duritate. Eu am destul de mult sub brat si cam in 5 sedinte cica scap de blana. Abia astept.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns misticgirl spune:

Hello,
Nu am timp sa scriu, trebuie sa plec impreuna cu Nicholas si cu tati. Vine mama sa stea cu bebe, plecam si noi vreo 2 ore Si Patrick e agitat de 2 nopti, nu stiu ce are. Doarme, dar se screme, se misca, miorlaie des. Si papa la 2 ore . Sunt zombie, dar ce nu facem noi pt puiuti?
Facem vaccinul joi, atunci ne-a chemat dna doctor.Ma gandesc cu groaza la acea zi Mi-e asa de mila de el...
Alexa1985, bine ai revenit. Ma bucur ca ne aduci vesti bune.
Va pup, ma duc sa ma pregatesc

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Elfica spune:

MSymo: Si la o sedinta iti "lucreaza" o singura axila? Adica 250 EUR o axila sau ambele? Tine-ne la curent cu "defrisarea", sa vedem daca scapi intr-adevar in 5 sedinte. Ce pauza faci intre sedinte, zile, saptamani?

Fericita mamica de Iulia Andreea, nascuta pe 26.10.2010

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns onniex spune:

simona-maris,

Referitor la pompa, nici eu nu am reusit sa scot nimic la inceput.
Am o pompa manuala de la Avent si am crezut ca am cumparat-o degeaba.

Dar pana la urma am reusit. Poti incerca comprese calde sau sa faci baie inainte sa incerci sa scoti lapte cu pompa. Trebuie sa fii relaxata, fara stres. Te ajuta si daca il ai pe BB aproape si daca sanii sunt plini.

Succes, vei reusi!

Va pup pe toate, fete curajoase!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danaint spune:

Am mai pus vreo 5 poze noi, din seria Mos Craciun cel cracanat

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns simonique spune:

Danaint, ce zi super ai avut...recunosc ca partea cu programarea la masaj ma face sa te "invidiez" cel mai tare
Elfica dak te referi la linia neagra de pe burta, nici la mine nu s-a dus inca, e chiar f pronuntata. Cat despre baie, eu ii fac in camera in cadita inca. Nici nu am colacelul iar dak as avea eu as face in cada cum ai zis, as incalzi in prealabil apoi tzup in prosop si in camera la imbracat. La baie nu folosesc buretele decat ca sa pun apa pe el, de spalat doar cu mana.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns geniusamb spune:

ursuletii si ursoaicele

eu scot cu pompa dimineata ca bebe nu papa atata si sanii explodeaza)doarme cate 6-7 ore.. si eu cu el CLAR) si in timpul zilei ii dau completare tot de la mine..

facem vaccin si noi joi sau vineri.. am emotii mari

am 2 probleme: prima: bebe nu doarme ziua .. aproape deloc!!
a doua: plange ingrozitor cum il las din brate.. dar ingrozitor.. transpira de trebuie sa l schimb imediat.. CE MA FAC?? ma doare spatele de cat il car.. am ajuns cocosata si mai mor si de mila lui cand il vad inlacrimat asa

simona maris, ai pm



Ana, mami fericita de Matei (1.11.2010)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns vmadelain spune:

Buna ziua si de la noi!

LA MULTI ANI! Sa aveti un AN NOU CAT MAI FRUMOS ALATURI DE BEBEI SI FAMILIE!

Scuze ca nu sunt prea activa, insa noi avem in continuare zile agitate, bine macar ca noptile le doarme de cateva zile!


Ratusca Esti super tare! Nu stiu cum ai avut timp sa ne ajuti, dar iti multumim pt toate eforturile tale!

Raportam si noi ca bebelina are acum o greutate de 3800g, gangureste, se rade toata la carusel, asta pt 10 minute ca apoi se plictiseste!
Din pacate zilele sunt inca agitate datorita colicilor si eritemului de care nu reusim sa mai scapam, acum nu mai sunt basicute, sunt bube! Am chemat dr acasa si ne-a zis sa facem iar examene de coprocultura sa vedem daca este un fungus sau bacterie care nu o lasa sa treaca! Acum este o idee mai bine ca reuseste sa doarma noaptea, inainte si noptile erau agitate!!!
Si de luni reincepem si cosmarul cu atelele ...au fost in concediu cei de la ortopedie! Pe 10 avem de repetat si echo de sold sa vedem cum s-a asezat soldul...am ceva Emotii, strong ones!

Am vazut ca discutati de KG!!! FELICITARI CELOR CARE AU REUSIT SA DEA KG JOS!
Ei bine, eu nu stau deloc bine si va invidiez pe cele care spuneti ca ati reusiti sa dati jos kg, eu de cand am iesit din spital am ramas cu 65kg si acolo am ramas, cateodata arata la cantar si 67. Nu mananc cine stie ce...dar eu de la stress ma ingras...asa ca trebuie sa gasesc o metoda sa dau stresul la o parte, mai greu tinand cont de ce se intampla in jurul meu...dar c'est la vie!

VOrbeati de vaccin! Il facem la Sanador, Infanrix Hexa,ca acolo avem abonament si e inclus! Si noi o sa il facem saptamana urmatoare, pe 10 face 2 luni! am emotii de cum o sa decurga!
Beatrice si alte mamici! Sper ca le-a trecut puiutilor agitatia sau febra de dupa vaccin!

Corina felicitari pt noua achizitie de rochie!

[b]Claudia
Imi pare rau ca bebe Patrick a avut per agitata, si a mea a fost la asentiment!

M-am intins, iertare, dar e bine sa vb cu cineva care poate intelege framantarile unei mamici!

Va las ca micuta mea se screme toata de durere, a dormit si ea juma de ora!! Off, ne facem noi mari! ma simt cateodata asa de obosita...ca imi vine sa iau internetul la rand sa caut pe cineva sa ma ajute...nu la crescut bebe si la treburile casnice...

Va pup cu drag si sa auzim de bine!


Madalina Mami implinita de Evelina Ioana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danaint spune:

Madalina, off! Nasol cu atelele! Cum sunt ale voastre? Noua ne-a facut kineto niste chestii ca niste pernute din cotonele de demachiat infasurate in fasa... Dar nu i le-am prea mai pus vacanta asta. Mie mi se pare ca i s-a rezolvat problema si nu l-am mai stresat. A invatat sa pedaleze, si ii place mult, si chestiutele astea il cam incomodeaza la aceasta activitate (si se pune pe zbierat cand il incomodeaza ceva)... Sa vedem maine cat ne cearta kineto Sanatate multa Evelinei! Si bafta la eco! Noi repetat pe 4 martie eco de sold. La voi la prima iesise ceva? La noi a zis ca e ok, dar ca precautie la cei nascuti mici se mai repeta la 4 luni.

Mergi la inceput