Clubul ursuletilor si al ursuletelor de novdec2010

Raspunsuri - Pagina 24

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns beatrice75 spune:

Citat:
citat din mesajul lui anymona

Citat:
citat din mesajul lui danaint

Fetelor, voi v-ati luat jucarie de aia care proiecteaza lumini si imagini pe tavan? Daca da, de care?

Mami de Lucas Petru (27.10.2010)


eu am carusel vtech care proiecteaza lumini si imagini pe tavan. E foarte dragut, dar nu cred ca bb vede deja pana acolo sus. Poate mai incolo il vor atrage. Deocamdata se uita doar la ratele care se invart deasupra lui

Mami fericita de Clara Maria (01/02/2006) si Robert Alexandru (21/10/2010)


si noi avem, asa cum am mai spus, bebe e atras de lumini. Intr-adevar nu vede chiar pana pe tavan si-l proiectez pe perete, langa patutz.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns letzy81 spune:

Am si eu o intrebare,cate ore pe zi dorm puii vostri?
Sandrutza doarme de la 11sau 12 noaptea pana la 12 sau chiar 14 ziua,cu pauzele de papa.Apoi mai doarme si peste zi.Doarme cel putin 16 ore/zi.Mie mi se pare ca doarme cam mult.Sunt curioasa ce zice si dr cand mergem la vaccin.

Slaba activitate pe la noi!



FVL heterozigot+MTHFR C677T heterozigot+ MTHFR A1298C heterozigot; 2 sarcini oprite din ev la 8/9 sap

Mami de SANDRA-GABRIELA

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns beatrice75 spune:

Citat:
citat din mesajul lui ALEXA1985

La multi ani va spunem si noi. Am implinit pe 1.01 3 luni si deja cantarim cat un copil nascut la termen. Avem peste 5 kg, doar ca avem probleme cu trecerea de la Prenan la alt tip. Am incercat Nan 1, Nan AR, si Milumil 1. Dar regurgiteaza sau o doare burtica de la ele. Maine sper sa prind o programare la dr. Stanciu Adrian. Aveti idee cat e consultatia la cabinetul particular si unde e acesta? Am uitat eu sa intreb cand am vb cu asistenta.

Mami de ANDREEA LAVINIA - > 2 luni



oooooooooooooooo, lume noua

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns beatrice75 spune:

Citat:
citat din mesajul lui ana_o

Am trimis din greseala.
Am vrut sa scriu ca nu am bebe, sa spun din experienta ceva despre diversificare, insa astept 6 luni si abia dupa aceea introducem hrana solida. Eu nu sunt de acord cu mancarurile din comert, pentru ca au foarte multe chimicale... dar asta e o alta poveste si poate o vom dezbate alta data.

Merg la bebe, e iar agitat.

Ana,
mami de pui mic, David Ciprian, minunea minunilor!



Si mie imi este groaza cand va trebui sa-i dau mancare diversificata sa-i cumpar produse din comert. Abia astept vara ca sa luam de la bunici de la tzara toate legumele de care bebe are nevoie!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns letzy81 spune:

Beatrice noi avem vedere spre bulevard si cand se insereaza o duc pe Sandra la geam si tare mult ii mai place.Sunt multe masini si multe luminitze.


FVL heterozigot+MTHFR C677T heterozigot+ MTHFR A1298C heterozigot; 2 sarcini oprite din ev la 8/9 sap

Mami de SANDRA-GABRIELA

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns beatrice75 spune:

Citat:
citat din mesajul lui MSymo

Citat:
citat din mesajul lui beatrice75

Sunteti sigura cu dieta daneza? Vai, eu n-as putea sa o tin, mi se pare dura rau.

Fetele, la mine bebe nu prea mai papa. Are 2 luni si cateva zile si manaca 120 ml la masa. Stiu ca acum deja ar cam trebui sa manance 180.

Eu cred ca ma reapuc de acupunctura, am facut candva, dar nu se mai poate, toate bolile napadite pe capul meu.

A facut cineva epilare definitiva? Recomandati un centru anume?




Si Diana papa la fel, fff rar baga si ea 160 ml. Dar am fost azi la un baietel mai mic decat noi cu o saptamana si la fel era si el pana ieri cand mama lui i-a luat tetine nr 3. Acum papa bine, chiar si 200 ml la o masa. Inainte obosea, adormea, fiindca curgea putin.
Epilare definitiva voi face si eu din februarie, axila. Am o prietena care si-a facut acum un an inghinal, mustata si axila si nu i-a mai aparut nimic. Undeva la Floreasca, pe langa Chicco, este 50 eur sedinta. Te tin la curent!

Symo - mami de Diana Nicole(20.10.2010)


Mersi frumos!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns beatrice75 spune:

Ieri am facut si noi vaccinul si ca efect adevers a avut stari de agitatie, de plans.Voi ati facut Rotarixul?Noi il vom face luna viitoare. Ca e ingrozitoare boala aceea, Rotavirus, adica sa stea bebe in spital minim o sapt cu perfuzii… Si acum intrebare, ca vorba Anymonei, pediatrii astia parca au facut facultati diferite: noua medicul ne-a recomandat Rotarixul la 3 si 5 luni. Am inteles de la cineva ca se face la cel tarziu 4 luni.

Mi-a zis sa continui sa-I dau LP Nan, pt ca atata timp cat copilul il mananca cu pofta si ia in greutate, inseamna ca-I prieste.
Lore, am sa te abordez pe Pm in legatura cu Coquette.
Anymona, biberonaele acelea au gatul larg.Azi au venit si le vom testa.Sugubina, retinut si Dr Browns.
Simona, nu eu ziceam sa-I dau Protectis tocmai ca sa nu vomite. Si eu m-am gandit ca poate fi de la Colief, dar ne simtim asa de bine cu el si nu am vrea sa renuntam.

Ok, am retinut, fara baitza in ziua vaccinului.Multam!M-am suparat pe sotz degeaba!

Dana, da am vazut pe siteul recomandat de Vasari chestia cu acvariul

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns douradoudou spune:

beatrice daca protectis e probiotic atrunci nu o sa vcomite de la el..la mine cel putin cel pe care i-l dau e din ulei plus bacterii fara gust fara miros..si in mod sigur e mai buin decat chestiile pt colici care de obicei fac bb sa vomite



alexa, mami de Maryam buburuza, ingeras in ceruri (17.09.2009- 12.11.2009)
si de printesa razboinica Maysaa(30.10.2010)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ioana_Mami spune:

Citat:
citat din mesajul lui simona-maris

Dana,felictari pt cele 3 kg .LA mai multe!
Omniex,cum au mai zis fetele aici, sanul isi regleaza cantitatea dupa cerere, adica dupa cat suge bebe.Atata vreme cat ia in greutate si tu te hranesti bine ,nu ai de ce sa iti faci griji. Succes in continuare cu alaptatul exclusiv!
Am si eu 2 probleme: una e faptul ca nu reusesc deloc sa extrag lapte cu pompa de san, parca sanul se inchisteaza si nu iese nimic.Lapte cred ca am ,pt ca altfel nu ar fi luat bebe 2 kg in 2 luni...dar nu vrea scos cu pompa...
A doua este legat de manute.Ce inseamna sa isi descopere manutele? Bebele meu isi suge manuta de la 3 zile...asta inseamna ca stie ce sa faca cu ele..sau ce trebuie sa mai stie?

Inseamna sa si le ridice in fata ochilor si sa se uite la ele pe toate partile , sa gangureasca cu ele etc....


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Elfica spune:

De cate sedinte e nevoie pt epilare definitiva? a sa stiu cu cat inmultesc 50 EUR?

Fericita mamica de Iulia Andreea, nascuta pe 26.10.2010

Mergi la inceput