Clubul ursuletilor si al ursuletelor de novdec2010

Raspunsuri - Pagina 22

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns bb_alinus spune:

Un gand bun si de la noi si felicitari tuturor ursuletilor din club!
Un an nou fericit cu sanatate si prosperitate sa avem!

Noi suntem bine, ieri am avut 2 luni si avem 5750g ( de la 3300 cu cat am iesit din spital). Alaptat exclusiv, pot sa zic ca adaptarea a fost mult mai usoara decat la Amalia, mancam la 4 ore, noaptea la 5-6 ore. Maine avem vaccin ( aici se fac 2: DKTP - care include si hepatita B plus pneumococul - scuze dar nu stiu exact cum se scrie).
Semnalam deci bebelina cuminte, mancacioasa si cacacioasa . Titulatura de ursuleata i se potriveste de minune.

Sanatate si numai bine!

Alina si missele Amalia 17.11.2005 si Alessia 02.11.2010

POZE ALESSIA
www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=65487" target="_blank">Povestea nasterii Amaliei

Parfois on regarde les choses, telles qu'elles sont, en se demandant pourquoi.
Parfois on les regarde, telles qu'elles pourraient être, en se disant pourquoi pas.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Leeloo21 spune:

la multi ani si felicitari tuturor pt ursuleti sanatosi! asteptam si noi o fluturasa in curand...si am intrat pe la voi sa imi aduc aminte de ce o sa urmeze:D

va si daca aveti nevoie de vreun sfat sau ceva...va citesc din umbra!

o zi frumoasa!

Cristina si Alin, parinti super fericiti de Tudor,pestisor de 12 martie '09 si de fluturas de 26+

nasterea in apa

pozici dragute

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danaint spune:

Neata fetelor!

M-am cantarit! Fetelor, 3 kg am slabit in 10 zile! O sa scriu o carte, o sa fie un hit! Cum am slabit cu jumari, sarmale si cozonaci! Voi deveni celebra cu siguranta!

mai sunt 7 de dat jos! PArca nu mai suna asa infricosator, nu? Ma duc, ne jucam cu zornaitoare-bratari de incheietura, ca sa ne descoperim manutele!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anymona spune:

Citat:
citat din mesajul lui BraveGirl

n-am citit, poate recuperez azi, dar am zis s ama laud Mi-am luat rochita pt botez. Sunt happy. Asta este: http://www.karenmillen.com/Lace-bubble-dress/Sale-Dresses/karenmillen/fcp-product/903000055396

==========
Corina
Mami de Arianna Maria (18.11.2008) si Patrick Stefan (16.10.2010)

POZE




foarte frumoasa rochia. Sa o porti cu placere!!!!

Mami fericita de Clara Maria (01/02/2006) si Robert Alexandru (21/10/2010)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anymona spune:

Citat:
citat din mesajul lui danaint

Neata fetelor!

M-am cantarit! Fetelor, 3 kg am slabit in 10 zile! O sa scriu o carte, o sa fie un hit! Cum am slabit cu jumari, sarmale si cozonaci! Voi deveni celebra cu siguranta!

mai sunt 7 de dat jos! PArca nu mai suna asa infricosator, nu? Ma duc, ne jucam cu zornaitoare-bratari de incheietura, ca sa ne descoperim manutele!

Mami de Lucas Petru (27.10.2010)


felicitari Dana!!!! Foarte tare! ai aflat dieta care ti se potriveste

Mami fericita de Clara Maria (01/02/2006) si Robert Alexandru (21/10/2010)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns onniex spune:

Buna fetele,

La multi ani pe 2011!
Bine v-am gasit in noua formula!

Am si eu o intrebare: bebelina mea mananca exclusiv la san. Cateodata seara este cam maraita si nu o consoleaza nimic... Eu cand am folosit pompa am extras cam 30 ml pe fiecare san. Nu este cam putin??? Ma gandesc ca probabil nu se alimenteaza destul si ca nu am eu destul laptic sa ii dau.
Ca greutate, este in grafic, cu toate ca e la limita inferioara... face kk, e vioaie, etc.

Voi ce ziceti?

Mersi pt sfat.

Va pup pe toate, fete curajoase!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Vasari spune:

Citat:
citat din mesajul lui danaint

Neata fetelor!

M-am cantarit! Fetelor, 3 kg am slabit in 10 zile! O sa scriu o carte, o sa fie un hit! Cum am slabit cu jumari, sarmale si cozonaci! Voi deveni celebra cu siguranta!

mai sunt 7 de dat jos! PArca nu mai suna asa infricosator, nu? Ma duc, ne jucam cu zornaitoare-bratari de incheietura, ca sa ne descoperim manutele!

Mami de Lucas Petru (27.10.2010)


Experimentezi si pt una cu ciocolata si inghetata?
Pt manute mai poti pune sosetute colorate diferit pe fiecare.

_
dna Ceainic, cu Maria - 3 nov 2007 si Sara - 8 dec 2010

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Vasari spune:

A, Dana, aia cu dulciuri poate sa fie si cu efect pe termen lung, nu ma deranjeaza.
Onniex, sunt zile si zile. Uneori papa mai mult, asa ca dupa 2-3 zile e mult lapte, apoi brusc sare cate o masa si revin la cantitate mai mica, iar ea sta iar mult la san pt ca nu e lapte suficient. Eu cel putin asa patesc. De-acum, cand am surplus, o sa congelez in recipiente sterile, nu-mi permit sa stau non-stop cu ea in brate ca la M.

_
dna Ceainic, cu Maria - 3 nov 2007 si Sara - 8 dec 2010

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns letzy81 spune:

Citat:
citat din mesajul lui danaint

Neata fetelor!

M-am cantarit! Fetelor, 3 kg am slabit in 10 zile! O sa scriu o carte, o sa fie un hit! Cum am slabit cu jumari, sarmale si cozonaci! Voi deveni celebra cu siguranta!

mai sunt 7 de dat jos! PArca nu mai suna asa infricosator, nu? Ma duc, ne jucam cu zornaitoare-bratari de incheietura, ca sa ne descoperim manutele!

Mami de Lucas Petru (27.10.2010)



FVL heterozigot+MTHFR C677T heterozigot+ MTHFR A1298C heterozigot; 2 sarcini oprite din ev la 8/9 sap

Mami de SANDRA-GABRIELA

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns letzy81 spune:


Dana,m-ai facut invidioasa!
Vreau si eu o asa dieta,cu cozonaci si sarmale!
Simonique,eu ii fac atmosfera de dormit Sandrei.O pun in patut si ii aprind spoturile la minim si vad ca a inteles.Pe zi nu sta in patut,are ace


FVL heterozigot+MTHFR C677T heterozigot+ MTHFR A1298C heterozigot; 2 sarcini oprite din ev la 8/9 sap

Mami de SANDRA-GABRIELA

Mergi la inceput