Clubul ursuletilor si al ursuletelor de novdec2010

Raspunsuri - Pagina 21

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns simonique spune:

Lorin, noi nu am facut nici unul dintre vaccinurile astea...pediatra noastra nu ne-a recomandat nici unul dintre acestea, a zis ca nu e cazul si ca vom mai face vaccin doar in clasa I (baietelul meu tot in 2005 e nascut)...acum nu stiu...poate e vorba de pediatru. Aaa, si vreau si eu reteta de copil care doarme 6-7 ore noaptea fara treziri

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lorin7774 spune:

Citat:
citat din mesajul lui Vasari

Fluturasha, 4-5 zile cu aproximatie.
Lorin, noi vom face rotarixul cred, tot din cauza surioarei mai mari.

_
dna Ceainic, cu Maria - 3 nov 2007 si Sara - 8 dec 2010



si noua ne-a propus dr mai multe variante si cred ca vom alege pentru inceput varianta cu cel gratuit la 2 luni + Rotarix, si dupa 6 luni eventual cele 2 doze de Simforix.

dar nu sunt convinsa ca e bine ce fac

adica am refuzat pana acum orice vaccin optional, nici macar antigripale n-am facut, daca ar fi fost Miruna mai mare sigur as fi optat pentru a nu-i face acel vaccin pentru cancerul de col si nu sunt adepta vaccinarii ... acum nu sunt suficient informata despre aceste vaccinuri la bebelina si nu stiu ce sa fac

_

LOREDANA, mami de printese
MIRUNA 07.05.2005 si ANTONIA 10.12.201O

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lorin7774 spune:

Simonique, nici noi n-am facut la Miruna, nici nu erau pe vremea aia atatea variante, de aceea sunt nedumerita...

reteta e simpla...si mi-a atras calificativul de "mama rea", caci dupa parerea unora, copiii trebe tinuti in brate si leganati...ei bine, eu nu fac asta decat cand se ingroasa gluma foarte tare...
adica nu ii aprind lumina, nu ii vorbesc, doar o mangai pe spate si o tin de manute atunci cand e agitata si nu doarme...si am respectat programul de masa din maternitate, cu alaptat la 3 ore si de la 12 la 6 pauza...si nu plange, e super ok. SUCCES !!!

_

LOREDANA, mami de printese
MIRUNA 07.05.2005 si ANTONIA 10.12.201O

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MSymo spune:

Citat:
citat din mesajul lui beatrice75

Sunteti sigura cu dieta daneza? Vai, eu n-as putea sa o tin, mi se pare dura rau.

Fetele, la mine bebe nu prea mai papa. Are 2 luni si cateva zile si manaca 120 ml la masa. Stiu ca acum deja ar cam trebui sa manance 180.

Eu cred ca ma reapuc de acupunctura, am facut candva, dar nu se mai poate, toate bolile napadite pe capul meu.

A facut cineva epilare definitiva? Recomandati un centru anume?




Si Diana papa la fel, fff rar baga si ea 160 ml. Dar am fost azi la un baietel mai mic decat noi cu o saptamana si la fel era si el pana ieri cand mama lui i-a luat tetine nr 3. Acum papa bine, chiar si 200 ml la o masa. Inainte obosea, adormea, fiindca curgea putin.
Epilare definitiva voi face si eu din februarie, axila. Am o prietena care si-a facut acum un an inghinal, mustata si axila si nu i-a mai aparut nimic. Undeva la Floreasca, pe langa Chicco, este 50 eur sedinta. Te tin la curent!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MSymo spune:

Citat:
citat din mesajul lui BraveGirl

n-am citit, poate recuperez azi, dar am zis s ama laud Mi-am luat rochita pt botez. Sunt happy. Asta este: http://www.karenmillen.com/Lace-bubble-dress/Sale-Dresses/karenmillen/fcp-product/903000055396

==========
Corina
Mami de Arianna Maria (18.11.2008) si Patrick Stefan (16.10.2010)

POZE




Corina, este superba! Vei radia....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anya2010 spune:

Pup fetili
Raportez si eu bebe agitat, o fi ceva in atmosfera avand in vedere ca maine va fi eclipsa de soare
beatrice poate de la colief vomita bebe, si al meu a vomat in jet vreo 3 zile si dupa ce nu i-am mai dat colief a fost ok. Eu nu-i mai dau nimic pt colici, de asta cred ca e si mai agitat dar nu-i mai prieste nimic, vomita.180 de ml tre sa manance bebe la o masa??eu nu ma uit pe grafice pt ca ma crizez al meu nu cred ca mananca mai mult de 110 ca nu are de unde. Are 5100g la 8 sapt..o fi bne?el a iesit cu 3800 din maternitate uof trebuie sa gasesc si eu un pediatru bun
mai aveam ceva de scris dar nu mai stiu ce si.. plange bebe

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns beatrice75 spune:

Promit ca raspund cand voi avea putin timp de respiro. Vroiam sa va intreb: odata ce vii de la vaccin, nu ai voie sa speli bebeul? A mancat pe cineva sub limba sa-i zica sotului si gata, nu mai facem baie la bebe. Dr nu a zis nimic vis a vis de acest lucru. Mie mi se pare bebe cam agitat, irascibil dupa vaccin.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns beatrice75 spune:

Anya, eu in disperarea mea, m-am uitat pe cutiile de lapte praf si scria 180ml, dar la 3 luni. Acum este bine cat mananca, am vb si cu pediatrul. 120-150 e bn.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns BraveGirl spune:

Citesc si raspund ca uit...mi-am deschis o fereastra noua si pe parcurs mai bag un raspuns, ca pana ajung la zi, uit ce-am citit
Symonique, bine ai venit. Facem botezul pe 6 februarie.
Eu mi-am propus sa ma ocup de felul cum arat. Azi am mers pt prima data la salon. Aveam programare la masaj si tratament...ajug acolo si surpriza: si-a dat demisia tipa la care eram programata tare, nu? Eu arat bine imbracata, dar dezbracata sunt jaleeee...si dc mananc, am burta. Nemancata sunt snur, dar pot sta nemancata?
Si eu o sa incep dive la 6 luni, cu legume.
Legat de cumparaturi...am devalizat cardul la Zara Kida. De azi sunt reduceri.
Msymo, mersi ...clinica Coquette e pe langa Chicco, mai exact pe Rahmaninov. Am facut eu epilare la ei, dar mie mi-a reaparut dupa astea 2 sarcini si acum as vrea sa incerc in alta parte.
Beatrice, unii medici zici fara baita in izua vaccinului, altii zic ca nu are nici o legatura.
L-am cantarit pe bebe si are 6620g. de mancat, cred ca papa peste 120ml la 2 ore, ca atat reusesc eu sa scot cu pompa de la sanul celalalt cat el mananca...dar se zice ca bebe scoate mai mult laptic. Si el e fornait, dar nu iese mare lucru cd il aspir.


==========
Corina
Mami de Arianna Maria (18.11.2008) si Patrick Stefan (16.10.2010)

POZE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns beatrice75 spune:

Vai ce plange bebe, eu nu-s obisnuita!Ca el era tare cuminte. De la vaccin este sigur

Mergi la inceput