Clubul ursuletilor si al ursuletelor de novdec2010

Raspunsuri - Pagina 20

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ana_o spune:

Am trimis din greseala.
Am vrut sa scriu ca nu am bebe, sa spun din experienta ceva despre diversificare, insa astept 6 luni si abia dupa aceea introducem hrana solida. Eu nu sunt de acord cu mancarurile din comert, pentru ca au foarte multe chimicale... dar asta e o alta poveste si poate o vom dezbate alta data.

Merg la bebe, e iar agitat.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lore76 spune:

Citat:
citat din mesajul lui sugubina


lore76 tu le dai si lapte de san pe langa LP?




sugubina si Puficele Mara Diana si Ilinca Miruna

sugu, nu mai am demult lapte.

Lore, fericita mamica de printese Amber Yanna & Sarah Marie

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns simonique spune:

Sugubina, nici eu nu il las pe burta nesupravegheat, doar ziua cand sunt langa el, dar ma distreaza asa tare pozitia lui...e ca o broscuta...asta mai mare cand era bb nu suporta neam sa stea pe burta prea mult...il apucau toti nervii si se apuca de urlat
Ana , mersi frumos de primire...e tare nasol cum simt astia mici orice modificare a starii de spirit a mamei, trebuie sa fii foarte tare ca sa treci repede peste perioadele dificile...multa putere iti doresc!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lore76 spune:

ana, si ale mele sunt agitate de cateva zile, o zi una, a doua zi cealalta. am tocit covoarele pe acelasi traseu, cel spre camera lor..
dar ce sa facem, sunt zile bune si altele mai putin bune

Lore, fericita mamica de printese Amber Yanna & Sarah Marie

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxana-ioana spune:

La multi ani si un An nou plin de bucurii alaturi de ursuletii vostri.
Nu prea mai am timp de scris, dar va citesc in fiecare zi, totusi sper sa imi fac mai mult timp si sa va scriu.
Noi crestem sintem cuminti, plingem doar cind ne e foame si rar cind avem colici. In ultimele zile sta mai mult timp treaz ziua si a devenit foarte atent la lucrurile de linga el, ii place sa i se povesteasca ( mult daca se poate)pina pica rupt de oboseala.
Astazi avem si noi 6 saptamani, raportam 5 kg si 60 cm. Botezul noi l-am facut de Craciun, adica pe 26 dec.A fost foarte bine, Vlad a fost cuminte la biserica,nu a plins deloc, cu alte cuvinte totul a decurs ca la carte.
Hai ca m-am intins deja prea mult, dar am vrut sa va povestim un pic si despre noi.
Va pupam pe toti.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns fluturasha23 spune:

Citat:
citat din mesajul lui Vasari

Fluturasha, daca are mucisori normali e de-ajuns atat. Si colargol, cate o pic dimineata si seara. La noi au fost mucisori galbeni plus urechiuse rosii, asa ca am primit si aerosoli cu mai multe. Panadol doar 1 ml la 12 ore, la febra jumatate de supozitor cu paracetamol, iar daca era prea mare 1/2 de novocalmin.
Eu sper ca la voi e ceva f usor, va pupam sa treaca repede. Multa sanatate! Oricum, serul mult si colargolul ar trebui sa ajute simtitor.
Daca vrei iti spun si ce contineau aerosolii.

_
dna Ceainic, cu Maria - 3 nov 2007 si Sara - 8 dec 2010



Vasari cate zile i-ai dat Sarei panadol?




Mami fericita si implinita de Iulia si Delia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns simonique spune:

Am si eu o curiozitate(inca una de fapt ) cand dorm seara bebeii vostrii, adica sa zicem in jur de ora 6, deci e intuneric afara dar nu e inca somnul de noapte, lasati intuneric in camera sau lasati lumina aprinsa? Eu las lumina aprinsa ...poate, poate, face diferenta intre zi si noapte......habar n-am cum o fi de fapt

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sugubina spune:

Citat:
citat din mesajul lui simonique

Am si eu o curiozitate(inca una de fapt ) cand dorm seara bebeii vostrii, adica sa zicem in jur de ora 6, deci e intuneric afara dar nu e inca somnul de noapte, lasati intuneric in camera sau lasati lumina aprinsa? Eu las lumina aprinsa ...poate, poate, face diferenta intre zi si noapte......habar n-am cum o fi de fapt


Io las veioza aprinsa si tv pe incet. Nu au nicio treaba..Si se intampla sa urle una si alta sa duarma, deocamdata nu se trezesc una pe alta.

sugubina si Puficele Mara Diana si Ilinca Miruna

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lorin7774 spune:

buna seara in casa noua si LA MULTI ANI in noul an !
sa avem un an plin de bucurii si impliniri


eu nu mai am calculator disponibil in timpul zilei, mai fur laptop-ul seara de la sot

noi suntem bine, linistiti, dormim aproape toata ziua si mancam titi din 3 in 3 ore, iar noaptea legam 6-7 ore fara mancare si fara nici un pic de maraiala (scuip sa n-o deochi)

am avut o aventura cu buricul cazut prea repede care a supurat si chiar a sangerat putin si au vrut inainte de Revelion sa ne interneze in spital am refuzat si bine am facut ca acum e ok buricul, putin iesit in afara, sper sa se mai traga

Felicitari fetelor care au incheiat odiseea si LA MULTI ANI pentru ursuletii care isi serbeaza lunile!

fetele cu copii mai mari, o intrebare : ati facut vaccinurile obtionale - ROTARIX, SIMFORIX, sau cum s-or mai chema ? sunt necesare sau e doar o moda ? mi se par si destul de scumpe

va pupacesc si incerc sa recuperez capitolele



_

LOREDANA, mami de printese
MIRUNA 07.05.2005 si ANTONIA 10.12.201O

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Vasari spune:

Fluturasha, 4-5 zile cu aproximatie.
Lorin, noi vom face rotarixul cred, tot din cauza surioarei mai mari.

_
dna Ceainic, cu Maria - 3 nov 2007 si Sara - 8 dec 2010

Mergi la inceput