Clubul ursuletilor si al ursuletelor de novdec2010

Raspunsuri - Pagina 19

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Siuta spune:

Anastasia are 4 ani aproape si e in primul an de gradi, iar pediatra lui Toma mi-a zis sa o tin acasa o vreme. Asa ca in ianuarie sta acasa, pana la vaccinul de 2 luni. Apoi vom mai vedea.Nu imi place ca trebuie sa o tin acasa, dar nu pare sa regrete f tare gradinita...
Legat de diversificare, noi am inceput la 5 luni. Asa se va intampla si la Toma vreau nu vreau, pentru ca voi pleca la serviciu .


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns simonique spune:

Bebeilor vostrii le place sa stea pe burta? Al meu vad ca se simte bine asa...chiar adoarme... e ca un porcusor, il mangai pe spate si adoarme

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sugubina spune:

Brave foarte frumoasa rochita, perfecta combinatia alb negru,clasic, nu se demodeaza niciodata!

beatrice75 noi folosim bibe dr.Browns. Am vazut live diferenta fata de Avent sau Nuk de exemplu..Au acel insert care preia aerul, aproape ca nu fac groh deloc dupa ce papam cu ala. Sunt ele mai scumpe/sau cele mai scumpe dar merita.
Le recomand cu caldura!

Ana felicitaari pt bebe David grasucin si mumos! Seamana cu tine!

Ioana mami ai o fata superba! Cu cuafura asa de mica!
Distractie maxima la baie vad..ce le mai place!

lore76 tu le dai si lapte de san pe langa LP?




sugubina si Puficele Mara Diana si Ilinca Miruna

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sugubina spune:

Citat:
citat din mesajul lui simonique

Bebeilor vostrii le place sa stea pe burta? Al meu vad ca se simte bine asa...chiar adoarme... e ca un porcusor, il mangai pe spate si adoarme


Daa la Pufice le place mult si le linisteste. Da nu tre lasati nesupravegheati pe burta pana la trei luni, se pot sufoca.

sugubina si Puficele Mara Diana si Ilinca Miruna

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns misticgirl spune:

Va pup!!!
Nu pot scrie mult, il am pe Patrick in brate si face kk, deci trebuie sa ne spalam si schimbam. Noi am inceput diversificarea la 4 luni si jumatate la Nicholas, pt ca nu mai luase prea mult in greutate. Dar am inceput incet-incet, cu suc de morcov (am incercat 3 zile si nu l-a acceptat), apoi cereale, supa si fructe (pe rand, treptat...cred ca am ajuns la fructe dupa 6 luni jumate).
Pup, mergem sa ne schimbam

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carm3nutza spune:

la multi ani tuturor si bine v-am regasit.in legatura cu colicii si regurgitatul. la inceput i-am dat debridat ca nu facea kk decat la 2 zile si nu a fost bun, regurgita foarte des, si nici nu ia reglat tranzitul
acum ii dau apa de colici si sabsimplex. sunt multumita de ele. nu mai regurgiteaza asa mult, si face kk in fiecare zi cel putin o data. burtica il mai doare, dar nu asa de des si la aceeasi intensitate.
puup

15.11.2010 - Razvan Vasile

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ana_o spune:

Simonique, bine ai venit in barlog!

Raportez un bebe agitat. Nu mai e el linistit, cum era zi de zi. Sa fie de la mine? Intr-adevar, am tinut-o numai intr-un plans, de joi incoace, dar pana acum 2 zile nu a avut nimic. Sun tare nelinistita. Stiu ca se transmite orice stare a mamei la copil, dar eu nu am cum sa nu fiu afectata, oricat m-as stradui. Senimentele si durerea m-au coplesit. In fine, eu sper sa fie ceva temporar.

Sugubina, esti singura care spune ca Piersi seamana cu mine.

M-am uitat pe poze, ce bebei frumosi avem, cum au crescut ei in 1/2 luni... N-am avut timp sa las niciun comentariu, dar tare m-au impresionat ursuletii nostri. Nu ca-i laud, dar sunt toti de reclama.

Eu nu mai am un bebe, ca sa-mi exprim

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sashenka_h spune:

Citat:
citat din mesajul lui Siuta

Citat:
citat din mesajul lui sashenka_h

am pus si eu cateva poze proaspete

Mami Andreea Horea Paul (15.11.2010)+, Iustin Nicolae (03.04.2006) + Sasha Andrei (30.12.2008)



Dar unde puneti voi pozele, ca eu nu vad nimic !!!

Andreea, mamica de albinuta Anastasia si ursulet Toma



sunt pe picasa

Mami Andreea Horea Paul (15.11.2010)+, Iustin Nicolae (03.04.2006) + Sasha Andrei (30.12.2008)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sashenka_h spune:

Citat:
citat din mesajul lui ana_o

Simonique, bine ai venit in barlog!

Raportez un bebe agitat. Nu mai e el linistit, cum era zi de zi. Sa fie de la mine? Intr-adevar, am tinut-o numai intr-un plans, de joi incoace, dar pana acum 2 zile nu a avut nimic. Sun tare nelinistita. Stiu ca se transmite orice stare a mamei la copil, dar eu nu am cum sa nu fiu afectata, oricat m-as stradui. Senimentele si durerea m-au coplesit. In fine, eu sper sa fie ceva temporar.

Sugubina, esti singura care spune ca Piersi seamana cu mine.

M-am uitat pe poze, ce bebei frumosi avem, cum au crescut ei in 1/2 luni... N-am avut timp sa las niciun comentariu, dar tare m-au impresionat ursuletii nostri. Nu ca-i laud, dar sunt toti de reclama.

Eu nu mai am un bebe, ca sa-mi exprim

Ana,
mami de pui mic, David Ciprian, minunea minunilor!






asa este ii transmiti starea lui bebe dar se poate ca supararea ta sa iti afecteze deasemenea productia de lapte, cel putin eu asa patesc.....cum ma supar mai tare si plang imi scade productia

Mami Andreea Horea Paul (15.11.2010)+, Iustin Nicolae (03.04.2006) + Sasha Andrei (30.12.2008)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ALEXA1985 spune:

La multi ani va spunem si noi. Am implinit pe 1.01 3 luni si deja cantarim cat un copil nascut la termen. Avem peste 5 kg, doar ca avem probleme cu trecerea de la Prenan la alt tip. Am incercat Nan 1, Nan AR, si Milumil 1. Dar regurgiteaza sau o doare burtica de la ele. Maine sper sa prind o programare la dr. Stanciu Adrian. Aveti idee cat e consultatia la cabinetul particular si unde e acesta? Am uitat eu sa intreb cand am vb cu asistenta.

Mami de ANDREEA LAVINIA - > 2 luni

Mergi la inceput