Clubul ursuletilor si al ursuletelor de novdec2010

Raspunsuri - Pagina 17

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns sashenka_h spune:

Citat:
citat din mesajul lui danaint

Si daca tot vorbim de cumparaturi uite ce mi-am mai comandat:
http://www.decorix.ro/farfuria-zi-de-nastere-personalizata.html

Acum ma uit de jucarii pt varsta lui Ai vostri isi tin deja capul ca lumea, mereu?

Mami de Lucas Petru (27.10.2010)


superba ideea si arata ff bine

Mami Andreea Horea Paul (15.11.2010)+, Iustin Nicolae (03.04.2006) + Sasha Andrei (30.12.2008)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ana_o spune:

Hello, mamici si ursuleti!

Sunt cu puiul la san, deci nu pot scrie mult. E cam agitat, probabil starea mea isi face efectul...

Am mai pus cateva poze in album, nu mai pot scrie acum. Va pup pe toate!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sashenka_h spune:

Citat:
citat din mesajul lui simonique

Danaint, mersi frumos de raspuns, despre Contratubex asta auzisem si eu...o sa intreb si eu dr cand voi merge. Sau dupa 6 saptamani nu o mai avea sens sa te dai? Deci cu senzatia aia de zona tare mai am de asteptat...uof
BraveGirl, tare frumushica rochita, cand aveti botezul?
Jany, eu inca nu l-am scos in mall-uri, supermarket-uri sau zone aglomerate...mi-e cam frica in perioada asta cu bolile. Dar abia astept sa putem iesi in voie!



tot cu contratubex ma dau si eu dar mie mi l-a recomandat abia cand m-am dus la controlul de 6 sapt, deci ma dau cu el doar de o saptamana.

Mami Andreea Horea Paul (15.11.2010)+, Iustin Nicolae (03.04.2006) + Sasha Andrei (30.12.2008)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sashenka_h spune:

Citat:
citat din mesajul lui beatrice75

Sunteti sigura cu dieta daneza? Vai, eu n-as putea sa o tin, mi se pare dura rau.

Fetele, la mine bebe nu prea mai papa. Are 2 luni si cateva zile si manaca 120 ml la masa. Stiu ca acum deja ar cam trebui sa manance 180.

Eu cred ca ma reapuc de acupunctura, am facut candva, dar nu se mai poate, toate bolile napadite pe capul meu.

A facut cineva epilare definitiva? Recomandati un centru anume?





pai mananca bine...al meu desi are 7 sapt nu mananca mai mult de 60 ml, doar dimineata mananca 90. am incercat sa-l stimulez dar nu vrea si basta. este adevarat ca el suge la titi inainte de fiecare masa dar nu cred ca suge mult. ce lapte praf ii dai? noua ne-a dat humana AR si se face asa gros de zici ca este gris cu lapte. de doua zile vad ca cere mai des de mancare dar tot nu mananca mai mult doar mai des.

Mami Andreea Horea Paul (15.11.2010)+, Iustin Nicolae (03.04.2006) + Sasha Andrei (30.12.2008)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ioana_Mami spune:

Hello ,
am pus si noi poze in contul ursuletilor, de la baita de ieri...fara colacel ...si ne-am distrat MAXIM!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ioana_Mami spune:

Citat:
citat din mesajul lui Jany

Buna fetele,voi ati fost deja cu bebelusii in magazine,malluri?
Si noi la fata cea mare am inceput diversificarea la 4 luni,si acum la a 2 cred ca tot la fel vom incepe.

Mami de Alexandra-Cristina(18.10.2004), Selena-Gabriela(16.11.2010)



Noi am iesit de cand avea 3 saptamani

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns simonique spune:

Beatrice, eu la cel mare am facut vaccinurile Infarix si niciodata nu am avut reactii dupa...nu febra, nu nik. Noua nu ne-a zis sa ii dam ceva inainte si nici ca nu ar trebui sa manance.
Danaint e super farfurioara
Sashenka deci si tu folosesti acelasi unguent...o sa intreb si eu acum la 6 sapt.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danaint spune:

Fetelor, voi v-ati luat jucarie de aia care proiecteaza lumini si imagini pe tavan? Daca da, de care?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anymona spune:

Citat:
citat din mesajul lui simonique

Letzy, Fluturasha, saru'mana pt primire!

Despre noi ce pot sa zic: am doi baieti, unul de 5 ani si cel mic de o luna. Cel mic s-a nascut pe 5 decembrie cu 4,150 kg si 54 cm.
Fluturasha, legat de muci si noi am avut acu cateva zile un episod mai acut in care fornaia tare cu toate ca nu iesea nik cu pompita si am zis ca e racit. Am fost la medic si l-a consultat si a zis ca e ok, nu e racit si ca multi bebelushii au asa in primele luni. Ne-a dat ca si celorlalte fete dupa cum am mai citit, Colargol, ser fiziologic si apa de mare de pus in nasuc. Si acum mai fornaie dar e mai bine un pic parca...
Lidia,eu am inceput diversificarea la primul la aproape 6 luni timp in care am alaptat exclusiv. Noua ne-a zis pediatrul sa incepem cu o linguritza de suc de morcov cateva zile, apoi amestecat cu suc de mar si apoi supa. Dupa cum zicea si Anymona parca, se pare ca fiecare medic cu metoda lui. Noua ne-a mers bine asa, ce pot sa zic, nu am avut probleme...Singura chestie importanta care mi se pare mie ar fi ca sa introduci pe rand cate un aliment. Asa dak face vreo reactie neplacuta sa stii de la ce e.
Ana_o, imi pare rau pt experienta urata pe care ati avut-o la baie, imi imaginez ce sperietura ati tras. Uof, si eu asteptam colacelul cu asa nerabdare...si totusi d c zici ca a fost de la colacei, ca nu mai sunt ca ceilalti?
Sunset-zuzi, cu colicii eu tind sa cred ca nimic nu ii face sa dispara definitiv si nici nu e ceva universal valabil...deci nu avem ce face decat sa testam diverse "potiuni magice" pana ce fac ei vreo 3 luni cand vor disparea de la sine...imi amintesc si eu la cel mare ca adormeam cu feonul in pat langa noi, tare nasol a fost, acum inca nu am ajuns la feon dar nici nu e timpul pierdut(sper totusi sa nu fie cazul )
Anymona, ai o fetita tare desteapta, m-a amuzat foarte tare cum si-a spus ea of-ul clar si raspicat


bine ai venit!!!!

Se pare ca avem amandoi copiii de varste apropiate. Cel mare aproape 5 ani, iar cel mic 2 luni jumate.

Mami fericita de Clara Maria (01/02/2006) si Robert Alexandru (21/10/2010)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lore76 spune:

Citat:
citat din mesajul lui beatrice75

Sunteti sigura cu dieta daneza? Vai, eu n-as putea sa o tin, mi se pare dura rau.

Fetele, la mine bebe nu prea mai papa. Are 2 luni si cateva zile si manaca 120 ml la masa. Stiu ca acum deja ar cam trebui sa manance 180.

Eu cred ca ma reapuc de acupunctura, am facut candva, dar nu se mai poate, toate bolile napadite pe capul meu.

A facut cineva epilare definitiva? Recomandati un centru anume?



eu am facut epilare definitiva la salonul COQUETT. daca vrei detalii, spune-mi

Lore, fericita mamica de printese Amber Yanna & Sarah Marie

Mergi la inceput