Clubul ursuletilor si al ursuletelor de novdec2010

Raspunsuri - Pagina 16

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Jany spune:

Buna fetele,voi ati fost deja cu bebelusii in magazine,malluri?
Si noi la fata cea mare am inceput diversificarea la 4 luni,si acum la a 2 cred ca tot la fel vom incepe.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danaint spune:

Corina, frumoasa rochia! Si eu sunt fan Karen Millen! Din pacate inca nu intru din nou in ce am de la brandul asta

Eu ti-am luat-o inainte, am luat rochita de botez prin luna a saptea pe cand eram precum balena, ca un argument sa scap repede de kilogramele astea nenorocite

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns simonique spune:

Danaint, mersi frumos de raspuns, despre Contratubex asta auzisem si eu...o sa intreb si eu dr cand voi merge. Sau dupa 6 saptamani nu o mai avea sens sa te dai? Deci cu senzatia aia de zona tare mai am de asteptat...uof
BraveGirl, tare frumushica rochita, cand aveti botezul?
Jany, eu inca nu l-am scos in mall-uri, supermarket-uri sau zone aglomerate...mi-e cam frica in perioada asta cu bolile. Dar abia astept sa putem iesi in voie!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danaint spune:

Citat:
citat din mesajul lui simonique

Danaint, mersi frumos de raspuns, despre Contratubex asta auzisem si eu...o sa intreb si eu dr cand voi merge. Sau dupa 6 saptamani nu o mai avea sens sa te dai? Deci cu senzatia aia de zona tare mai am de asteptat...uof

Nu stiu ce sa zic, mie mi-a zis sa iau un tub si sa ma dau pana se termina. Atat m-a tinut pe mine, 6 saptamani

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ratusca83 spune:

neata mamici!!

am o problema..Ana nu mai are mucisori lichizi..acum cred ca s-au uscat sii ii aud in nasuc...oricat ser sau apa de mare ii pun tot o aud cum fornaie in nasuc...ii trag, dar tot mai ramane eva pe acolo..cum sa fac, ca sa ii scot??



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns beatrice75 spune:

Ratusca, ai incercat batista bebelusului, cu asipratorul?mie la inceput mi se parea horror idea, dar s-a dovedit a fi cea mai buna.....pt noi.
Dana, inca nu am incerca wii-ul, pt ca eu sunt varza jos, imagine o cezariana si 2 chiuretaje in 2 luni. Normal ar trebui sa ma apuc pe la sf lui ianuarie, dar vreau sa incep mult mai devreme. Interesant scaunelul, eu l-am vazut pe Amazon si am zis ca este olitaMai folosesti detergentul de la Organic?eu tot pe acela il folosesc, mi se pare super bun. Se gaseste si la Plafarul de la Liberty.
Ma innebuniti voi cu site-urile astea, uite asa imi place, sa plasati linkuri cu ce mai cumparati.
Corina, chiar sunt stresata si eu cu rochita de botez, dar acum mi-ai dat o idee excelenta.
Uitati si din partea mea un link
http://www.all4baby.ro/produse/1787-set-3-biberoane-260-ml-mam.aspx

Eu am dat comanda ieri pt aceste biberoane, m-au cucerit pt ca imi si demonstreaza de ce sunt anti colici, tetina de silicon si se pot steriliza singure la cuptorul cu microunde, de ex cand plecam de acasa, sa nu ma car cu sterilizatorul dupa mine.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns beatrice75 spune:

Inainte de a face vaccinul, trebuie sa-i dau ceva lui bebe sa nu faca febra? Stiam ca de la Infarix sunt slabe sanse de asa ceva. Sau nu trebuie sa-i dau sa pape cu o ora inainte?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danaint spune:

Beatrice, off, sper sa iti revii repede! Si da, tot detergentii de la OrganicB folosesc. Mi-am luat toata gama, si sunt multumita de ei. Eu am citit review-uri bune despre scaunelul Bumbo, si cum eu sunt entuziasmata de orice mobilier mai smecher de copii...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danaint spune:

Si daca tot vorbim de cumparaturi uite ce mi-am mai comandat:
http://www.decorix.ro/farfuria-zi-de-nastere-personalizata.html

Acum ma uit de jucarii pt varsta lui Ai vostri isi tin deja capul ca lumea, mereu?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns beatrice75 spune:

dana, notat. chiar ma gandeam ce sa folosim pt cd va sta bebe in popou

Mergi la inceput