Clubul ursuletilor si al ursuletelor de novdec2010

Raspunsuri - Pagina 13

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Lidia_P spune:

si cu ce se incepe diversificarea mancarurilor?cu supica?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns misticgirl spune:

LA MULTI ANI!Va urez un an plin de sanatate, fericire, belsug si bebelusi sanatosi, mancaciosi si necoliciosi
V-am citit ieri, dar nu am postat msg pt ca s-a trezit bebe. Astazi am fost in vizita la nasi, bebe nu prea a dormit peste zi, asa ca facem nani de la 7 (am papat la 22:30 si acum dormim iar). Sper sa doarma si el mai mult, sa nu se trezeasca dupa o ora jumate-doua . Vise...vise.
Ma bag la nani, sunt obosita dupa toate sarbatorile ce au trecut Noapte buna !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns misticgirl spune:

Fetelor,mi-am permis sa modific putin titlul capitolului. Pt a adauga "l"-ul necesar am fost nevoita sa renunt la cratima dintre nov-dec. Sper ca nu te superi,ratusca, dar se vedea aiurea scris Clubul ursuletilor si a ursuletelor....
Nu mai stiu daca am apucat sa felicit fetele care au contribuit la compunerea mesajului de predare a stafetei. Daca nu am facut-o, o fac acum

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sunset_zuzi spune:

m-am laudat degeaba nu merge nici cu colieful tot o doare burtica si singura chestie care o ajuta este feonul si acum facem noapte alba...offffffff mi-e somnnnnn

Fericita mamica de scorpiuta Alexia (20.11.2010)
Doamne ai grija si de noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sunset_zuzi spune:

Citat:
citat din mesajul lui Lidia_P

si cu ce se incepe diversificarea mancarurilor?cu supica?

Mami de Ianis Andrei (11.10.10) grasunelul nostru drag




prietena mea a inceput intai cu cerealele, apoi legumele si ultima data cu fructele pt ca sunt dulci si daca incepi cu ele bebe refuza restul dupa aia

Fericita mamica de scorpiuta Alexia (20.11.2010)
Doamne ai grija si de noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alina_1984 spune:

LA MULTI ANI si de la noi. Nu am mai reusit sa intram inainte de sarbatori, abia acum am recuperat cu cititul.
Ma bucur sa va regasesc in casa noua, sa fie un club al ursuletilor cu vesti bune, ursuleti mancaciosi si necoliciosi

Eu nu ma simt pre bine si cu sarbatorile nu am reusit nici sa ajung la doctor. Am facut acum vreo sapt o febra mare, cu frisoane, voma, dureri de cap, de spate si de burta asemanatoare cu durerile menstruale....dar nu a aparut nimic. Bineinteles ca nu am reusit sa ma alimentez corespunzator si bebe nu se mai satura, sta mult mai mult la san si se trezeste mai des. Sper sa nu scada in greutate, ca la 2 luni avea 6,800 kg, a crescut f bine pana acum. Dupa ce am scapat de starea aia aiurea m-am procopsit cu herpes in jurul gurii, nici nu stiu cati sunt, si parca nu era de ajuns, mi-au iesit cativa si la un ochi pe pleoapa de sus Maine merg la doct sa vad ce si cum.
M-am descarcat si eu, ma scuzati ca intru asa rar, si cand intru ma plang, dar chiar imi face bine sa vb cu voi

Cate un pupic la toti ursuletii si pt ursoaice!!!

Alina mami de Ruth (14 mai 2009) si Matia (23 oct 2010)
poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns fluturasha23 spune:

Citat:
citat din mesajul lui Lidia_P

si cu ce se incepe diversificarea mancarurilor?cu supica?

Mami de Ianis Andrei (11.10.10) grasunelul nostru drag




Eu asa am inceput, intai supa strecurata, apoi cu supa cu legume pasate, piure de legume si piure de fructe.

Gasiti schema de diversificare pe care am urmat-o eu pe adresa de yahoo, in drafts.




Mami fericita si implinita de Iulia si Delia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Vasari spune:

Ana, imi inchipui ce groaznic a fost cu baita :(. Eu abia astept sa le bag in cada pe amandoua, dar peste vreo luna, doua. Legat de vaccin, multe voci spun ca e un avantaj ca sunt doua intepaturi, ca ar avea efect mai bun cel pt hepatita B asa. Eu la M am cumparat Pentaximul, atunci nu era oferit de stat, iar acum voi merge tot cu el.
Lidia, poti incepe cu supa, cu piure de legume+laptic (de la tine sau LP, sa fie apropiat gustul), cereale amestecate in lapticul de seara, autodiversificarea (Baby Led Weaning). Eu de ex nu i-am facut niciodata suc de fructe, apa a fost sfanta. Pt fructe si legume fierte, biscuiti si alte lucruri cu care s-ar fi putut ineca am folosit www.nikidom.com/articulo.asp?art=1119" target="_blank">dispozitivul asta, e pe bebelusul tau.ro.
E bine sa studiezi in paralel si paginile sau siteurile de mai jos, sa nu mergi doar pe mana dr:
http://www.kellymom.com/nutrition/solids/solids-how.html
http://www.wholesomebabyfood.com/solids2.htm
http://www.wholesomebabyfood.com/babyledweaning.htm
http://www.babycenter.com/0_what-i-wish-id-known-about-starting-my-baby-on-solid-food_1475811.bc

_
dna Ceainic, cu Maria - 3 nov 2007 si Sara - 8 dec 2010

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns fluturasha23 spune:

Vasari, ce interesant e dispozitivul! L-ai testat la Maria sa inteleg?




Mami fericita si implinita de Iulia si Delia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Vasari spune:

Eu toata dimineata sunt doar cu puiul mic, deci alintare la greu. Am nevoie de mai multe momente de-astea de intimitate. Cand Maria vede ca o alint pe Sara face niste ochisori asa de mari... mi se pare ca le sacrific putin pe amandoua incercand sa le protejez.

Acum suntem la cafea, v-am adus si voua .

_
dna Ceainic, cu Maria - 3 nov 2007 si Sara - 8 dec 2010

Mergi la inceput