Clubul ursuletilor si al ursuletelor de novdec2010

Raspunsuri - Pagina 12

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns letzy81 spune:

Citat:
citat din mesajul lui simonique

Buna fetelor si LA MULTI ANI!
Mai primiti personaje noi in clubul vostru? Recunosc ca v-am citit toata odiseea dar acum mi-am facut curaj si mi-ar placea sa pot impartasi cu voi experienta acestor 365 zile din viata bebelusilor nostri!

Bine ai venit,Simonique!


FVL heterozigot+MTHFR C677T heterozigot+ MTHFR A1298C heterozigot; 2 sarcini oprite din ev la 8/9 sap

Mami de SANDRA-GABRIELA

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lidia_P spune:

vreau si eu cura Daneza....

inca o intrebare mai am....voi cam de la cate luni va ganditi sa incepeti diversificarea mancari?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sashenka_h spune:

Citat:
citat din mesajul lui Lidia_P

vreau si eu cura Daneza....

inca o intrebare mai am....voi cam de la cate luni va ganditi sa incepeti diversificarea mancari?

Mami de Ianis Andrei (11.10.10) grasunelul nostru drag




si eu vreau cura daneza.....

eu la sasha am inceput diversificarea la 5 luni

Mami Andreea Horea Paul (15.11.2010)+, Iustin Nicolae (03.04.2006) + Sasha Andrei (30.12.2008)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Vasari spune:

Lidia, inceperea diversificarii se face in mod normal dupa ce copiii pot sta in fundulet, adica 6-7 luni. Eu asa voi incerca. Sa cititi si despre autodiversificare, e f interesant. La copiii carora li se da LP tot asa, dupa 5-6 luni.

Eu nu rezolv nimic printr-o dieta hipocalorica, mai ales pe termen scurt. A mers bine pentru ultimele 5 kg pe care am vrut sa le dau jos Southbeach. Foarte usor de tinut si placuta, mai ales daca sunt multe kg de dat jos. Mie mi s-au potrivit tare bine mancarurile de-acolo. A, si dupa aceea nu am mai luat deloc in greutate, chiar daca venise imediat Pastele.


_
dna Ceainic, cu Maria - 3 nov 2007 si Sara - 8 dec 2010

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MSymo spune:

Citat:
citat din mesajul lui andreeacc

MSymo, am intrebat si eu pediatra, ptr ca si in scaunul Ilincai sunt modificari si mi-a spus ca se datoreaza maturizarii sistemului digestiv si unor noi enzime care digera altfel LP-ul. Evident trb urmarit sa nu miroasa f ciudat si fata sa fie vioaie si cu pofta de mancare. Dienuta cum e, e ok? Nu poti sa suni dr ca sa te linistesti?

Andreea, mami de baiat si fetita



www.perfectnanny.ro/" target="_blank"> ... we care


Diana este vioaie, mananca la fel, ba chiar mai mult....doar kk s-a modificat, si nu toate scaunele, uneori. Vedem la urmatoarea vizita ce este cu aceasta modificare.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns fluturasha23 spune:

Vasari multumesc . E mai bine acum, nu mai fornaie, desi mai are ceva mucisori.

Lidia , eu am inceput diversificarea la Iulia la 4 luni pentru ca nu luase in greutate decat putin. Asa mi-a spus pediatrul. Nu stiu daca e bine. Si eu stiam de 5-6-7 luni.

simonique bine ai venit! asteptam detalii despre .

JoAnn sunt foarte scumpe bubulinele tale.








Mami fericita si implinita de Iulia si Delia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kokorinusha spune:

Citat:
citat din mesajul lui ukume24


singura suferinta care mi-a ramas insa e constipatia... e groaznic si cum sunt si cusuta acolo caci m-am rupt f rau e groaznic... sper sa trecem cumva si peste asta.


39+ Luca Stefan
S-a intamplat minunea mult asteptata!
AMR 2 saptamani teoretic..practic cat vrea Domnul


incearca tranzactiv este natural si p mn m-a ajutat mult am facut cura de 5 zile plus supe,f multe lichide,ceai,iaurt de baut si uite ca am reusit!!!multa bafta!!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns letzy81 spune:

Am dat o cautare pe Google si am gasit Dieta daneza...nu e pt mine,eu nu beau cafea(in niciun caz pe stomacul gol),nu sar niciodata peste micul dejun.
Dupa ce termin cu alaptatul trebuie sa merg la nutritionist.


FVL heterozigot+MTHFR C677T heterozigot+ MTHFR A1298C heterozigot; 2 sarcini oprite din ev la 8/9 sap

Mami de SANDRA-GABRIELA

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ana_o spune:

Hello, mamici si pui!

Am intrat si eu putin, sa mai uit de-ale mele si sa ma incarc cu voie buna de la voi.
Noi vaccinul l-am facut la medicul de familie, l-am facut pe cel de la stat, eu tot am intrebat pe forum care e ala care nu necesita inteparea de 2 ori, dar cum n-am primit raspuns la timp, am mers pe schema recomandata de dr. Asta e, ma bucur ca am scapat si ca acum e totul ok. Oricum n-a avut el nicio reactie la vaccin, sper sa nici nu aiba. Insa am observat ca vaccinul facut in brat, dupa nastere, s-a inflamat, nu mult, dar este rosie zona si are ca o coaja in mijloc. Sa ma ingrijorez?

Aseara, la baita, am facut-o lata. Va anunt de pe acum sa nu va asteptati sa vedeti aceiasi colacei ca la Pufice, pentru ca nu sunt la fel si nici nu-i mai recomand(cei trimisi in decembrie). Puiul meu a inghitit apa(nici acum nu inteleg cum!) si s-a speriat si s-a invinetit si a inceput sa urle... in fine, pentru mine a fost o experienta cumplita(de parca n-as fi eu varza, deja), nu mai vreau sa ma gandesc, Doamne-ajuta ca e totul bine.

Am pus si eu acum cateva zile poze noi cu Piersi, poate mai pun cateva acum, daca am timp.

Multa sanatate si sa scape de mucisori toti ursuletii nostri!

Va pup si va imbratisez cu drag!
Somn usor!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lidia_P spune:

Citat:
citat din mesajul lui ana_o

Hello, mamici si pui!

Am intrat si eu putin, sa mai uit de-ale mele si sa ma incarc cu voie buna de la voi.
Noi vaccinul l-am facut la medicul de familie, l-am facut pe cel de la stat, eu tot am intrebat pe forum care e ala care nu necesita inteparea de 2 ori, dar cum n-am primit raspuns la timp, am mers pe schema recomandata de dr. Asta e, ma bucur ca am scapat si ca acum e totul ok. Oricum n-a avut el nicio reactie la vaccin, sper sa nici nu aiba. Insa am observat ca vaccinul facut in brat, dupa nastere, s-a inflamat, nu mult, dar este rosie zona si are ca o coaja in mijloc. Sa ma ingrijorez?

Aseara, la baita, am facut-o lata. Va anunt de pe acum sa nu va asteptati sa vedeti aceiasi colacei ca la Pufice, pentru ca nu sunt la fel si nici nu-i mai recomand(cei trimisi in decembrie). Puiul meu a inghitit apa(nici acum nu inteleg cum!) si s-a speriat si s-a invinetit si a inceput sa urle... in fine, pentru mine a fost o experienta cumplita(de parca n-as fi eu varza, deja), nu mai vreau sa ma gandesc, Doamne-ajuta ca e totul bine.

Am pus si eu acum cateva zile poze noi cu Piersi, poate mai pun cateva acum, daca am timp.

Multa sanatate si sa scape de mucisori toti ursuletii nostri!

Va pup si va imbratisez cu drag!
Somn usor!

Ana,
mami de pui mic, David Ciprian, minunea minunilor!



legat de vaccinul din brat nu e cazul sa te ingrijorezi ca cica asa este normal...mie pediatra m-a avertizat ca s-ar putea sa se intample asa si daca se intampla sa am grija sa nu dau cu buretelul de baie pe acolo si nici cu crema si in mod expres sa nu dau cu spirt si asa am facut....la noi a facut o cojita care i-a tot cazut la baita dar in rest nici o alta reactie....
si eu am mers pe schema de la stat si voinicul meu a facut putina temperatura in seara aia adica 37.8 si i-am pus un supozitor cu paracetamol si nu am mai avut nici o problema

Mergi la inceput