Clubul ursuletilor si al ursuletelor de novdec2010

Raspunsuri - Pagina 11

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns beatrice75 spune:

Citat:
citat din mesajul lui kokorinusha

fetelor,trebuie sa m descarc!!!!!azi mi-am facut curaj si am zis sa stau un pik de vorba cu cantarul pe care il mai bagasem in seama doar la o saptamana dupa nastere....am dat jos 10 kg atunci si m declaram multumita,mai aveam "DOAR" 15 de dat josssss!!!!ok,ce credeti ca a zis cantarul azi la 3 saptamani dupa nastere????da-te jos de pe mine ca ma rupi,asta a zis,evident,eu in 2 saptamani am dat doar 2kg joooos!!!de regim nu m-am apucat pt ca alaptez,de sport pana la 3 luni a zis ca sa nu m apuc,acu ce sa fac???o sg pereche de blugide dinainte de sarcina ma cuprinde si p mine in rest nu se inchid la burta,normaaaal!!!!stiam ca este mai greu cu cezariana dar chiar assssaaaa????aaaaaa si m mai cuprind 2 geci de dinainte de sarcinavoi cum ati reusit fetelor????

MAMI IMPLINITA DE BEBE LUCA STEFAN!!!!(10.12.2010)


N-am reusit. Zici ca-s lipite cu super glue kg mele. Dar mai am de asteptat cu sportul, ca si 2 chiuretaje si o cezariana....M-am inspirat de la Danait si mi-am luat wii. Ca eu ma ocup singurica de bebe si n-am cu cine sa-l las sa ma duc eu la aerobic. Mai vine maica-mea din provincie uneori sa mai ma ajute cu papa, curatenie, dar aerobicul nu se poate face cand si cand.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns beatrice75 spune:

Citat:
citat din mesajul lui sashenka_h

parca era cineva din corbeanca.....si ma ajuta si pe mine cu unsalon cu tratamente corporale

Mami Andreea Horea Paul (15.11.2010)+, Iustin Nicolae (03.04.2006) + Sasha Andrei (30.12.2008)



Syl este

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns beatrice75 spune:

Citat:
citat din mesajul lui sunset_zuzi

Lore am incercat si noi si a avut efect colieful dar este asa de scump fir-ar mama lui si asa de mica sticluta...tu de cate ori ii dai pe zi? Fata mea plange de colici doar noaptea si as vrea sa-i dau doar la mesele de seara ca asa o sa dau faliment

Fericita mamica de scorpiuta Alexia (20.11.2010)
Doamne ai grija si de noi


Ai grija ca nu trebuie sa se depaseasca 3 sapt de la desigilare.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sunset_zuzi spune:

Citat:
citat din mesajul lui beatrice75

Citat:
citat din mesajul lui sunset_zuzi

Lore am incercat si noi si a avut efect colieful dar este asa de scump fir-ar mama lui si asa de mica sticluta...tu de cate ori ii dai pe zi? Fata mea plange de colici doar noaptea si as vrea sa-i dau doar la mesele de seara ca asa o sa dau faliment

Fericita mamica de scorpiuta Alexia (20.11.2010)
Doamne ai grija si de noi


Ai grija ca nu trebuie sa se depaseasca 3 sapt de la desigilare.



saru`mana de sfat nu stiam... dar la cat de mica e sticluta nu cred ca apuca 3 sapt

Fericita mamica de scorpiuta Alexia (20.11.2010)
Doamne ai grija si de noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Vasari spune:

Citat:
citat din mesajul lui fluturasha23

Vasari imi spui si mie ce tratament i-ai dat Sarei pentru raceala. Si Delia a racit zilele astea, iar pediatrul nu mi-a raspuns la telefon. Are doar secretii nazale, mi-e asa de mila de ea mititica, o aspir si ii dau eferalgan pediatric + apa de mare. Tu ce i-ai mai dat?




Mami fericita si implinita de Iulia si Delia



Fluturasha, daca are mucisori normali e de-ajuns atat. Si colargol, cate o pic dimineata si seara. La noi au fost mucisori galbeni plus urechiuse rosii, asa ca am primit si aerosoli cu mai multe. Panadol doar 1 ml la 12 ore, la febra jumatate de supozitor cu paracetamol, iar daca era prea mare 1/2 de novocalmin.
Eu sper ca la voi e ceva f usor, va pupam sa treaca repede. Multa sanatate! Oricum, serul mult si colargolul ar trebui sa ajute simtitor.
Daca vrei iti spun si ce contineau aerosolii.

_
dna Ceainic, cu Maria - 3 nov 2007 si Sara - 8 dec 2010

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns simonique spune:

Buna fetelor si LA MULTI ANI!
Mai primiti personaje noi in clubul vostru? Recunosc ca v-am citit toata odiseea dar acum mi-am facut curaj si mi-ar placea sa pot impartasi cu voi experienta acestor 365 zile din viata bebelusilor nostri!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sugubina spune:

ziki multumesc te pup. Colaceii sunt de pe ebay-http://cgi.ebay.ie/Safe-Baby-INFANT-Bath-Swim-Aids-Neck-Float-Ring-yellow-/250730824122?pt=UK_Baby_Baby_Bathing_Grooming_LE&hash=item3a60b8c1ba

kokorinusha si eu ajunsesem cu 5mai putin decat inainte de sarcina da am mai pus acuma..Am un program super aiurea dpdv mese, nu are cine gati, decat rar Pufi. Cum ajung in bucatarie sa fac un lapte, mai bag ceva. Plus ca ma ridic din pat la 14 ca pana atunci o ard in dormitor cu ele si ma culc cand le adorm si pe ele.. Asa ca te inteleg. Mai si alaptam si e greu sa tii regim.Probabil daca am manca legume, si cat de cat regulat macar nu ne-am mai ingrasa..OOF

Joann ti-am vazut bubulinele!! ce frumusele suuunt! Pupacinizari de la Pufice!
Cate kile mai au?

Elfica chiar ca esti norocoasa sa doarma asa nonstop nuaptea!Felicitari si bucura-te de odihna.

La noi la pt colici de ieri le dam Infacol, si se pare ca e super..Nu se mai strang asa, orcum nu latrau ele da le vedeam ca is chinuite. Si e mai calumea de administrat decat Debridatul care tre sa il amesteci cu lapte putin ca direct nu merge. Asa Infacol dau cu pipeta inainte de bibe si pac dupa le bag in gura!

Azi am iesit prima oara afara in port bebe. Am zis ca e prea frig de carut. Maaama ce le-a placut...si e si usor de mers asa cu ele, sunt si ele protejate.

sugubina si Puficele Mara Diana si Ilinca Miruna

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lore76 spune:

Citat:
citat din mesajul lui sunset_zuzi

Lore am incercat si noi si a avut efect colieful dar este asa de scump fir-ar mama lui si asa de mica sticluta...tu de cate ori ii dai pe zi? Fata mea plange de colici doar noaptea si as vrea sa-i dau doar la mesele de seara ca asa o sa dau faliment

Fericita mamica de scorpiuta Alexia (20.11.2010)
Doamne ai grija si de noi

sunset, le dau la o masa infacol iar la urmatoarea colief si tot asa. intr-adevar e scump dar eu cu doua ce m-as face daca ar urla non stop....

Lore, fericita mamica de printese Amber Yanna & Sarah Marie

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ukume24 spune:

si noi folosim colief si si eu m-am speriat cand am auzit pretul. Dar ce sa-i faci ca pentru linistea bebelusilor nostri dam oricat desi e marlanie curata sa ceri atatia bani pe o sticluta atat de mica.
eu cu kg stau bine, am dat jos mai mult decat am pus in sarcina dar asta pt ca am suferit mult cu sanii si mastitra, nu am prea mancat si m-am consumat enorm. acu ma uit in oglinda si parca sunt o stafie... am o culoare pamantie cum stau in casa si bineinteles ca am slabit mult mai ales la fata. fetelor mie doctorita pediatra mi-a spus ca laptele matern nu are legatura cu ce mananci, adica poti manca orice ca nu se transmite la bebe. eu am mancat de toate, am baut si acidulat, am mancat muraturi si bebe nu are nimic. abia acu de cateva zile parca au inceput colicii dar nu f grav, numai ca nu mai doarme asa bine si il vad ca se ma strange de burtica.
singura suferinta care mi-a ramas insa e constipatia... e groaznic si cum sunt si cusuta acolo caci m-am rupt f rau e groaznic... sper sa trecem cumva si peste asta.
voi mai aveti stari naspa in care sa va vina sa plangeti? am I the only one??mie mi se pare greu cu un copilas... nush cum va descurcati fetele cu gemeni sau care mai aveti un copilas acasa. POate sunt eu mai slaba....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns letzy81 spune:

Dana,vreau si eu dieta daneza te rog!
Nici eu nu suport sa ma vad in oglinda dar acum de sarbatori am mancat de toate deci nici ambitie n-am.


FVL heterozigot+MTHFR C677T heterozigot+ MTHFR A1298C heterozigot; 2 sarcini oprite din ev la 8/9 sap

Mami de SANDRA-GABRIELA

Mergi la inceput