Clubul ursuletilor si al ursuletelor de novdec2010

Raspunsuri - Pagina 10

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns sashenka_h spune:

parca era cineva din corbeanca.....si ma ajuta si pe mine cu unsalon cu tratamente corporale

Mami Andreea Horea Paul (15.11.2010)+, Iustin Nicolae (03.04.2006) + Sasha Andrei (30.12.2008)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns JoAnn spune:

buna

am pus si eu ceva poze cu bubulinele, pe picasa,.



www.youtube.com/watch?v=zy3zIe-HFfA&feature=related" target="_blank">

Forever,Michael

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danaint spune:

Vasari, merci mult f misto ideile!

Letzy, koko, sashemka - si eu duc o lupta crunta cu kilogramele. Eu am pus 30 in sarcina - cred ca sunt cap de serie cu cifra asta. 15 le-am dat jos in 3 saptamani, si inca 5 in luna urmatoare. Am plecat de sarbatori cu 20 in minus, imi e tare frica sa ma cantaresc cand ma intorc.



Eu sunt atenta la ce mananc - nu dulciuri, nu grasimi, nu prostii, insa in rest nici eu nu tin cura de slabire ca de, tb sa produc lapte. Insa cand termin cu fabrica lactata bag o dieta daneza de 13 zile, singura care a avut vreodata efect la mine.

Iar cu sportul, si eu tot cezariana am. Am fost la dr, s-a uitat la cicatrice, la 2 sapt mi-a dat voie exercitii lejere, iar de la 6 sapt merg la sala si alerg pe banda si inot. In ultima sapt inainte de craciun am inceput si masaj, insa tb sa imi gasesc un salon pe langa casa. Sunt efectiv disperata, ma apuca depresia cand ma vad in oglinda iar de pantaloni nici vorba sa ma cuprinda. Stau doar in legginsi si pulovere lungute, pfff! E oribil!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lidia_P spune:

Citat:
citat din mesajul lui JoAnn

buna

am pus si eu ceva poze cu bubulinele, pe picasa,.



mami de bubuline gemenewww.youtube.com/watch?v=zy3zIe-HFfA&feature=related" target="_blank">
Forever,Michael



sunt foarte frumoase printesele tale

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lidia_P spune:

buna fetelor,

noi astazi raportam 6.2 kg la 2 luni si 3 saptamani....am crescut si suntem grasunei

eu acum de sarbatori am luat 1.5 kg si de maine sunt hotarata sa ma apuc de cura....tot asa fara dulciuri si fainoase....eu pana acum am slabit 33 kg (-1.5 kg care le-am luat acum de sarbatori) si vreau sa tin cura ca sa mai dau jos barem 10 kg

o intrebare am pt fetele care alapteaza....voi mancati citrice?sau beti bauturi cu acid?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kokorinusha spune:

nici citrice,nici bauturi cu acid,de fapt sucuri de nici un fel,am renuntat si la banane pt ca am probleme si cu constipatia.de sarbatori nu am mancat nimic din cele traditionale,dar macar vad ca bebe se simte bine si atunci stiu ca merita sacrificiul.am incercat sana dupa care eram inebunita efectiv in sarcina si imediat bebe a reactionat negativ.nici nu prea stiu ce sa mai mananc nu mai am pofta de nimik dar trebuie pt laptic...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kokorinusha spune:

Citat:
citat din mesajul lui danaint

Vasari, merci mult f misto ideile!

Letzy, koko, sashemka - si eu duc o lupta crunta cu kilogramele. Eu am pus 30 in sarcina - cred ca sunt cap de serie cu cifra asta. 15 le-am dat jos in 3 saptamani, si inca 5 in luna urmatoare. Am plecat de sarbatori cu 20 in minus, imi e tare frica sa ma cantaresc cand ma intorc.



Eu sunt atenta la ce mananc - nu dulciuri, nu grasimi, nu prostii, insa in rest nici eu nu tin cura de slabire ca de, tb sa produc lapte. Insa cand termin cu fabrica lactata bag o dieta daneza de 13 zile, singura care a avut vreodata efect la mine.

Iar cu sportul, si eu tot cezariana am. Am fost la dr, s-a uitat la cicatrice, la 2 sapt mi-a dat voie exercitii lejere, iar de la 6 sapt merg la sala si alerg pe banda si inot. In ultima sapt inainte de craciun am inceput si masaj, insa tb sa imi gasesc un salon pe langa casa. Sunt efectiv disperata, ma apuca depresia cand ma vad in oglinda iar de pantaloni nici vorba sa ma cuprinda. Stau doar in legginsi si pulovere lungute, pfff! E oribil!

Mami de Lucas Petru (27.10.2010)




mie mi s-a recomandat repaos fizic 3 luni!!!oare de ce este o asa mare diferenta??/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Elfica spune:

La multi ani va urez si eu! Am venit de la Galati si pentru ca mi-era dor de voi, am intrat sa va citesc. Mi-era teama ca nu va gasesc, ca ati plecat de la odisee la 365 de zile si mi-era ca nu ma descurc sa descopar locatia cea noua, ca am nevoie de mult timp pentru asta, dar iata ca totul a fost simplu gratie Ratuscai. Toata stima! Foarte frumos si mesajul de predare a stafetei, multumim efortului comun al celor care s-au implicat!

Noi am plecat vineri dimineata si ne-am intors ieri seara, deci a fost obositor, dar micutza mea a facut senzatie de cum a dormit noaptea! Toti ne spuneau sa mai facem copii asa cuminti Asta mai ales ca a facut fata chiar si bubuielilor din noaptea dintre ani, nimic nu a trezit-o pana la 3.30 cand si-a cerut masa. Si atunci am decis ca e mai bine sa ne retragem si noi, mami si tati, sa ne odihnim putin. Cand le-am mai spus ca are si nopti cand doarme toata noaptea, nu le venea sa creada, unii spuneau ca nu au avut astfel de nopti decat dupa un an, altii au fata de un an si doua luni si spun ca si acum se trezeste de n ori pe noapte plangand. Asa ca m-am gandit ca suntem niste norocosi, mai ales ca si ziua am descoperit ca sta singurica si gangureste, incat sa pot si eu sa mananc sau altceva, chiar daca pentru relativ scurt timp. De adormit ziua nu reusesc sa o fac sa adoarma profund, incat sa nu o mai tin in brate, iar daca o pun jos, se trezeste imediat si plange, regurgitand foarte mult. Cu hiba asta a ramas, dar ne facem noi mari :).

Va pup pe toate si abia astept sa vedem evolutia puilor nostri, ca de la zi la zi constat progrese in gangurit, diversificam "vocabularul", , gramele se aduna, cm. la fel... e foarte placut! Abia astept sa treaca timpul si parca vad ca la finalul celor 365 de zile ne pare rau ca trebuie sa ne despartim. Oare si atunci avem varianta sa ramanem impreuna si pentru cel de-al doilea an din viata lui bebe?

Pupici, revenim in scurt timp! Am vrut doar sa va urez un an minunat, problemele sa fi ramas in urma, in anul ce a trecut, iar bucuriile sa se inmulteasca anul acesta ca ciupercile dupa ploaie. Sa ne ajute Dumnezeu sa fim sanatosi si noi si bebeii, ca restul se rezolva!

Fericita mamica de Iulia Andreea, nascuta pe 26.10.2010

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sunset_zuzi spune:

Lore am incercat si noi si a avut efect colieful dar este asa de scump fir-ar mama lui si asa de mica sticluta...tu de cate ori ii dai pe zi? Fata mea plange de colici doar noaptea si as vrea sa-i dau doar la mesele de seara ca asa o sa dau faliment

Fericita mamica de scorpiuta Alexia (20.11.2010)
Doamne ai grija si de noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns fluturasha23 spune:

Vasari imi spui si mie ce tratament i-ai dat Sarei pentru raceala. Si Delia a racit zilele astea, iar pediatrul nu mi-a raspuns la telefon. Are doar secretii nazale, mi-e asa de mila de ea mititica, o aspir si ii dau eferalgan pediatric + apa de mare. Tu ce i-ai mai dat?




Mami fericita si implinita de Iulia si Delia

Mergi la inceput