Clubul ursuletilor si al ursuletelor de novdec2010

Raspunsuri - Pagina 9

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns lore76 spune:

Citat:
citat din mesajul lui kokorinusha

lore,de unde ai cumparat stickerul cu mickey mouse??????eu am cautat peste tot,dar m-am lasat bagubasa iar acum vazad pozele mi s-au facut ochii maaaaaaari!!!!!!

MAMI IMPLINITA DE BEBE LUCA STEFAN!!!!(10.12.2010)

koko, l-am luat de la HORNBACH MILITARI prin august

Lore, fericita mamica de printese Amber Yanna & Sarah Marie

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Olgutzika spune:

La multi ani, fetelor! Sa aveti un an cum nu se poate mai frumos si mai plin de bucurii !

Felicitari, Ratusca si tuturor fetelor care au contribuit la mesajul de predare a stafetei !

Ana, ! Sanatate tatalui tau si multa putere si optimism tie !

Noi am petrecut acasica, cumintei, si tare bine ne-a fost. Sophie a racit ( nu a racit la munte, a racit acasa ) si a predat stafeta mucilor fratelui si mamei ei, ca deh...doar asa ii treceau, cred. Vlad vad ca nu are probleme, il aspir si gata. Nu protesteaza. Sper sa scapam de muci, mi s-a acrit in casa, nu mai zic de Sof ca e precum leul in cusca! Alina, voi v-ati reparat?

Pe 12 e programata vaccinarea, am un stress cu asta, abia astept sa scape de toate intepaturile Si botezul la inceputul lui februarie, in functie de plecarea sora-mii ( care e nasa ambilor mei copii ) cu serviciul. Petrecerea va fi una mititica, in familie, asa cum a fost si la Sof, asa cum ne-a fost si nunta . Abia astept sa botezam gandacul !

Oops, se incing spiritele, se cearta Sophie cu tac'su . Paaaa !

Olga mami de Vlad-Alexandru si Ioana-Sofia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ukume24 spune:

Buna fetelor,

Nu imi vine sa cred ca nu am fost alaturi de voi la predarea stafetei dar se pare ca eu imi intru mai greu in rolul de mamica... adica nu mai am timp de nimic...Oricum am apucat sa citesc mesajul, mi-au dat lacrimile, am retrait anumite momante din cele 9 luni si cu lacrimi in ochi am intrat in noul capitol al vientii noastre.
Amelia felicitari in suflet!!
Bebelu nu imi vine sa cred ca ne-am vazut amandoua visul cu ochii. Ne stim inca de pe vremea cand aspiram la titlul de mamaica si acum ne tinem puiutii in brate. Nu am cuvinte sa multumesc Domnului pentru aceasta minune!
Ana imi pare nespus de rau de tatl tau. Sper din suflet sa isi revina pentru ca trebuie sa isi vada nepotelul crescand si pe voi bucurandu-va de minunea voastra.
Va puup si ca de obicei sper sa pot intra mai des.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kokorinusha spune:

fetelor,trebuie sa m descarc!!!!!azi mi-am facut curaj si am zis sa stau un pik de vorba cu cantarul pe care il mai bagasem in seama doar la o saptamana dupa nastere....am dat jos 10 kg atunci si m declaram multumita,mai aveam "DOAR" 15 de dat josssss!!!!ok,ce credeti ca a zis cantarul azi la 3 saptamani dupa nastere????da-te jos de pe mine ca ma rupi,asta a zis,evident,eu in 2 saptamani am dat doar 2kg joooos!!!de regim nu m-am apucat pt ca alaptez,de sport pana la 3 luni a zis ca sa nu m apuc,acu ce sa fac???o sg pereche de blugide dinainte de sarcina ma cuprinde si p mine in rest nu se inchid la burta,normaaaal!!!!stiam ca este mai greu cu cezariana dar chiar assssaaaa????aaaaaa si m mai cuprind 2 geci de dinainte de sarcinavoi cum ati reusit fetelor????

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns letzy81 spune:

Lore,din pacate profesia mea nu-mi permite sa absentez prea mult.Ma uita toti pacientii si apoi o iau iar de la 0 si stiu cat e de greu.Ca sa nu mai zic ca salariul sotului meu de medic rezident nu ne prea avantajeaza si nici indemnizatia pe care as primi-o.
Iar parintii ne-au tot ajutat.Mi-ar placea enorm sa stau cu puiul meu cel putin un an dar nu se poate.Sper sa gasesc o solutie sa nu-mi duca dorul Sandrutza prea mult.Mie mi-e dor de ea si cand lipsesc o ora si mi se pare ca nimeni nu are grija de ea ca mine.


FVL heterozigot+MTHFR C677T heterozigot+ MTHFR A1298C heterozigot; 2 sarcini oprite din ev la 8/9 sap

Mami de SANDRA-GABRIELA

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns letzy81 spune:

Kokorinusha mie mi-e teama ca am mai pus un pic de la ultima cantarire.Ajunsesem la 70kg(de la 83)si speram sa scap repede macar de cele 7 kg ca sa ajung la greutatea de dinainte de sarcina(care oricum nu era satisfacatoare).
Am geci care nu ma mai cuprind din cauza bustului.
Si eu am tot cezariana.


FVL heterozigot+MTHFR C677T heterozigot+ MTHFR A1298C heterozigot; 2 sarcini oprite din ev la 8/9 sap

Mami de SANDRA-GABRIELA

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Jany spune:

Multumesc

Mami de Alexandra-Cristina(18.10.2004), Selena-Gabriela(16.11.2010)
[url=http://lilypie.com][/url]
[url=http://lilypie.com][/url]

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Vasari spune:


Olguta, multa sanatate! Sper sa fie doar ceva usor. Noi toti suntem bine, in afara de Sara, care a inceput o noua sesiune de mucisori transparenti. Continuam doar cu colargol pana maine, sa vedem ce spune pediatra. Avem pregatit si antibioticul. De iesit din casa nici nu mai comentez... o singura iesire am avut cu Sara, apoi a racit si inca nu e bine. Ne apropiem de o luna in inchisoare. Maria totusi a mers mereu pe-afara, evident nu destul, si la niste antrenamente de handbal la tati la club. Facem ce putem. :)
Dana, tu intrebai de jocuri pt bebelusi. Uite aici, m-am inspirat mult la Maria: www.babycenter.com.au/baby/development/letsplay/" target="_blank">Let's play! Unele jocuri au mers inainte de varsta de-acolo, altele mult mai tarziu, dar oricum, sunt f frumoase.

_
dna Ceainic, cu Maria - 3 nov 2007 si Sara - 8 dec 2010

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sashenka_h spune:

Citat:
citat din mesajul lui kokorinusha

fetelor,trebuie sa m descarc!!!!!azi mi-am facut curaj si am zis sa stau un pik de vorba cu cantarul pe care il mai bagasem in seama doar la o saptamana dupa nastere....am dat jos 10 kg atunci si m declaram multumita,mai aveam "DOAR" 15 de dat josssss!!!!ok,ce credeti ca a zis cantarul azi la 3 saptamani dupa nastere????da-te jos de pe mine ca ma rupi,asta a zis,evident,eu in 2 saptamani am dat doar 2kg joooos!!!de regim nu m-am apucat pt ca alaptez,de sport pana la 3 luni a zis ca sa nu m apuc,acu ce sa fac???o sg pereche de blugide dinainte de sarcina ma cuprinde si p mine in rest nu se inchid la burta,normaaaal!!!!stiam ca este mai greu cu cezariana dar chiar assssaaaa????aaaaaa si m mai cuprind 2 geci de dinainte de sarcinavoi cum ati reusit fetelor????

MAMI IMPLINITA DE BEBE LUCA STEFAN!!!!(10.12.2010)



crede-ma ca stai bine...eu de cand am nascut am mai luat cateva kg si nu pot spune ca am mancat foarte mult si crede-ma ca si eu sunt disperata ptr ca deja am ajuns la 3 cifre pe cantar . la fel ca si tine alaptez si nu pot umbla la mancare dar tot o sa vreau sa ma duc la un nutritionist si poate imi caut un salon sa fac ceva proceduri. sincer eu nici nu ma mai uit in oglinda ptr ca ma apuca depresia. ar trebui sa dau vreo 35 kg jos cel putin. nu ma simt bine deloc in pielea mea. pe langa ca arat nasol, obosesc, ma doare spatele, abia ma aplec, nu stiu cum se mai uita sotul meu la mine. eu ma plang si el zice ca am timp sa rezolv si problema asta ca ptr el sunt cea mai frumosa dar pe de alta parte ma impulsioneaza ca sa arat bine ptr mine. asa ca fetele care au slabit sa ne spuna si noua cum

Mami Andreea Horea Paul (15.11.2010)+, Iustin Nicolae (03.04.2006) + Sasha Andrei (30.12.2008)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andreeacc spune:

MSymo, am intrebat si eu pediatra, ptr ca si in scaunul Ilincai sunt modificari si mi-a spus ca se datoreaza maturizarii sistemului digestiv si unor noi enzime care digera altfel LP-ul. Evident trb urmarit sa nu miroasa f ciudat si fata sa fie vioaie si cu pofta de mancare. Dienuta cum e, e ok? Nu poti sa suni dr ca sa te linistesti?

Mergi la inceput