Delfinasi jucausi de iulie-august 2010 (64)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns tina_80 spune:

Buna seara delfinariu!

Am intrat si eu rapid sa va urez, ca nu mai am timp de citit...tb sa ma duc sa-mi fac dus si dupa sa-l culc pe Raducu.


Va doresc atat voua cat si familiilor voastre un an nou mai bun, cu multa sanatate si bucurie!!!
Delfinasilor, le doresc multa sanatate, fericire si sa se dezvolte frumos!

Va pup fetelor si petrecere frumoasa!

Ps. Mi-e tare dor de voi!...Zilele astea nu prea am avut timp de forum ca am tot iesit. Va pup!


Sarbatori fericite!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ochidut spune:

Apropo de intalniri, zilele trecute il intreb eu pe sot:"Auzi, dar cat facem de aici (BV) pana la Cluj cu masina?"
Prima oara mi-a raspuns senin, gandindu-se probabil ca vreau sa mg la un prieten care e acolo.
Si apoi "Dar pana la Targu Mures sau la Sighisoara?"
La care sotul "Mai.....eu cred ca tu vrei sa te intalnesti cu motatele tale ". Ca sotul asa va zice "motatele", ca a vazut el odata fereastra deschisa cand erau nasteri si scoseseram motatele. Si cand nu nimereste cuvantul, va mai zice si "bambinele"

Asa ca da, ma bag la intalniri unde vreti voi. Noi si acum cu bebe incercam sa organizam intalniri cu prietenii, dar ei se misca mai greu decat noi. Si pentru la anul am vrut sa inchiriem o vila mare cu piscina in Corfu, dar nu am gasit decat vreo 2 doritori. Dar eu nu m-am lasat si pana la urma tot am rezervat, dar una mai mica; asta e, eu vroiam sa fim multi cu copii, sa aiba si Larisa cu cine sa se joace. Am observat ca asa ii place sa vada copii, chiar si mai mari si imi pare rau la gandul ca nu am multi prieteni cu copii cu care sa se socializeze si ea, sa avem un grup.

V-ma zis ca sunt invidioasa cand ii vad pe altii in asa grupuri mari, cu copii multi?

Cand aveti chef de intalniri, da-ti un semn ca eu merg oriunde. Dar va dati seama, pana am alege un w/end in care sa poata mai multi.......ahaaaa, vorba aia, o sa curga multa apa pe Dunare
Poate va fac si o propunere la noi, ca suntem "caliti" cu copii multi.

si sa nu uit LA MULTI ANI!!!! Alte urari nu mai fac, ca au zis fetele mai frumos decat mine. Pupici

de Larisa Ioana 24.06.2010

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ilinca79 spune:

Fetele mele dragi,

tare m-au emotionat urarile voastre Printre curatenie si papa am tot citit si eu si mi-am dat seama cu nostalgie ca e gata 2010, un an special pentru noi toate, in care au venit pe lume minunile noastre . Va multumesc tuturor de urari si vi le intorc inzecit!

Va doresc ca 2011 sa va aduca in primul rand multa sanatate voua, delfinasilor si familiior voastre, pace si liniste in suflete, impliniri pe toate planurile! Delfinasii sa fie cuminiti (ca frumosi sunt :), sa pape bine, sa fie isteti si voiosi! Dumnezeu sa ne ajute!

Larissa, eu poate sunt inconstienta dar tare imi place ideea cu intalnirea la pensiune. Ma gandesc ca 2 zile putem hrani delfinasii cu borcanele, nu-i asa?

Cristina si Ramona edit: si Ochidut noi v-asteptam cu drag la Cluj oricand.

Sper ca anul nou sa aduca multa sanatate delfinasilor bolnaviori!

Sa va petreceti frumos si sa aveti un revlion minunat. Imi sunteti taaaaare dragi! Va pup si sa ne "revedem" cu bine in 2011!

Ilinca, mama lui Victor (09.07.2010)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rodyka spune:

fetelor, eu va urez mai pe fuga AN NOU FERICIT, nu stiu daca mai apuc in seara asta sa intru, dar maine sigur. am citit tot , sa fiu la zi, sa nu intru datoare in 2011

va pup pe toate cu drag, PETRECERE FRUMOASA!!!

_
o minune, Craciunita cea mica...
luna cadourilor

delfinasul Hannah Isabela (19.06.2010)
printesita Anca-Maria (26.06.2001)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns katalina spune:

FETELE MELE DRAGI SI DELFINASI FRUMOSI,
Intru repede repede sa va urez si eu UN AN NOU PLIN DE IUBIRE,BUCURIE,FERICIRE,SANATATE, puiutii nostri sa creasca mari si sanatosi!
Fug repede sa facem poze,si astept gasca sa intimpinam noul an asa cum se cuvvine.
Fetele, sa nu uitati sa va puneti o dorita pt 12 noaptea si sa purtati ceva rosu, si sa mincati peste, si nu mai stiu.
va pup, de miine va citesc

Catalina cu Victor(17aug2010)& Robert(13apr2004)& Catalin(4mart1998)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns btz_ovi spune:

LA MULTI ANI SI UN AN NOU FERICIT DIN PARTEA FAM. MIHAI.....PUPICI LA TOATA LUMEA!!!!!!!!



Bytz si Ovi, parinti fericiti de PAUL CHRISTIAN 21.07.2010

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns giorgia23 spune:

Am intrat si eu sa va urez LA MULTI ANI,MULTA SANATATE,FERICIRE SI TOT CE VA DORITI

Asa ce m/au impresionat urarile voastre ca mi/au dat lacrimile...eu aici in oras nu am prietene asa ca doar voi imi sunteti alaturi...si vorba Alinei;i love you girls

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crispro spune:

Ochidut, io am facut cu Milupa. Am incalzit apa, ca pt bibe normal, am amestecat in bibe cu Lp, apoi inapoi in cracticioara. iar cand a dat in clocot am aruncat 2 pastile, si intr-un minut am vazut branzica frumoasa si zeama alba.... ma tot uitam unde e laptele.

Si io multumesc de urari fiecareia, mi-e drag de toate si va pup cu drag! Merg sa hranesc puiutul si sa il culc... maine ii zic "La multi ani!", si il pupacesc tare de tot!!!

Cristina , mami fericita de bebe Vlad (17.07.2010)

Poze

Sa-l ajutam pe Alex

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Otiliav spune:

Citat:
citat din mesajul lui crispro
Io nu am reusit nici azi cu supa... de 2 zile incerc sa ii dau supa crema fix la ora 4, cand e ora mesei... dar el e flamand, si obosit, si nu are chef sa manance cu lingurita, se enerveaza. asa ca am reusit numai vreo 30 ml de supica, apoi lapte, dar putin , vreo 80 ml, ca nu mai vroia. vroia suzeta, ca se enerva ca ii vine lapte. asa ca i-am dat suzeta si a adormit pe loc... asta sa imi fie invatatura de minte, ii dau orice cu lingurita cand nu e rupt de foame...

Cristina , mami fericita de bebe Vlad (17.07.2010)

Poze

Sa-l ajutam pe Alex


Cris, dar de ce la ora 4?

Masa de pranz poate fi la 1-2 sau, dupa ultima moda cand se introduc legumele primele, masa de legume la ora 10 dimineata tocmai ca sa fie bine-dispusi.

Racusor, n-am inteles bine, tu vrei sa-i dai supa felul I si piure felul II? Eu nu le-am dat asa, doar piure si de abia spre un an faceau fata la 2 feluri de mancare.

Mami de Ana Maria(18.12.2004), Elisa Andreea (09.12.2008) si Iulia Alexandra (14.08.2010)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crispro spune:

Si distractie faina tuturor, ca veti fi la restaurant, sau la prieteni sau acasa, sa va simtiti bine, sa va relaxati, sa va luati sotul de mana, si sa va amintiti ce puiut frumos ati facut impreuna in 2010... iar maraiala si oboseala is trecatoare, dar minunile astea de copii ne raman pe veci si ne vor bucura sufletele!!!

Cristina , mami fericita de bebe Vlad (17.07.2010)

Poze

Sa-l ajutam pe Alex

Mergi la inceput